Strona 45 z 55 PierwszyPierwszy ... 3536373839404142434445464748495051525354 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 441 do 450 z 541

Temat: MULTIAIR - alfa giulia ,stelvio 2.0 benzyna - rady , sugestie

  1. #441
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2020
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    Stelvio 2.0/280 2021, Giulia 2.0/200 2021
    Postów
    39

    Domyślnie

    My wymienialiśmy kilkukrotnie olej w jednym ASO (Giulia i Stelvio) nigdy nie było problemu z "szarpaniem" przy ruszaniu, nawet na zimnym.
    Jednak po ostatniej wymianie oleju w Stelvio (w innym ASO) i spadku temp. < 9 stopni auto zaczęło szarpać przez pewien czas po ruszeniu.
    Sprawdziliśmy faktury i okazało się, że wcześniej zawsze wymieniano 5,5 l oleju, a teraz 5,2 l. Wskaźnik wskazywał 3/4 między min a max.
    Po porównaniu wskaźnika z Giulią (poziom max) oraz informacjami na forum poprosiliśmy o dolanie 0,3 l i ... pomogło!
    Rano przy 3 stopniach nic nie szarpie , a wskaźnik pokazuje poziom max.

  2. #442
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2022
    Mieszka w
    NT WLKP
    Auto
    Stelvio Vel 2020
    Postów
    46

    Domyślnie

    Coś w tym może być , konstrukcja silnika + MA mogą angażować tyle oleju przy rozruchu silnika że po zimnych ściankach nie zdąży spłynąć olej od pompy w pierwszych sekundach pracy i ciśnienie chwilowo faluje/spada. Miałem to lata temu w motorsporcie , na torze Poznań zaraz po odpaleniu R6 wyjazd i w drugim zakręcie kontrolka ciśnienia się zapaliła , zjazd na pobocze 20 sek postoju i ok

  3. #443
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał AR_Fan Zobacz post
    My wymienialiśmy kilkukrotnie olej w jednym ASO (Giulia i Stelvio) nigdy nie było problemu z "szarpaniem" przy ruszaniu, nawet na zimnym.
    Jednak po ostatniej wymianie oleju w Stelvio (w innym ASO) i spadku temp. < 9 stopni auto zaczęło szarpać przez pewien czas po ruszeniu.
    Sprawdziliśmy faktury i okazało się, że wcześniej zawsze wymieniano 5,5 l oleju, a teraz 5,2 l. Wskaźnik wskazywał 3/4 między min a max.
    Po porównaniu wskaźnika z Giulią (poziom max) oraz informacjami na forum poprosiliśmy o dolanie 0,3 l i ... pomogło!
    Rano przy 3 stopniach nic nie szarpie , a wskaźnik pokazuje poziom max.
    Zasada nr 1 olej zawsze na MAX-A

  4. #444
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,479

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol1 Zobacz post
    Zasada nr 1 olej zawsze na MAX-A
    przy tak "dokładnym" wskaźniku i braku analogowego bagnetu życzę powodzenia

  5. #445
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    697

    Domyślnie

    Po chyba 10 już samodzielnych wymianach u siebie mam na tyle obcykane, że nawet brak bagnetu mi nie przeszkadza. Po dokładnym zlaniu starego oleju leci bańka 5l nowego, i 400ml do połowy z litrowej. Kilka razy mierzyłem MESem poziom oleju po wymianie ale ostatnio sobie odpuściłem- wiem, za po takiej wymianie i przejechaniu max paruset kilometrów poziom ustabilizuje się na maxa. Swoją drogą- jeżeli producent samochodu zdecydował się na zastosowanie takiego raczej czysto dekoracyjnego wskaźnika poziomu oleju to 100-200 ml za dużo nie powinno zaszkodzić.

  6. #446
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,479

    Domyślnie

    Ja powiem tak- po swoich doświadczeniach temat ten zaczyna przypominać szamańskie zaklęcia jak w przypadku słynnych skrzyń m32 w oplach i grupie fiat-a co byśmy nie pisali - to gówno ma wady techniczne i nic tu nie pomoże jak słynnym skrzyniom. Ot po prostu- błędów projektowych nie da się w tym przypadku wyeliminować a kasa w serwisie też musi się zgadzać- nie wymieniamy rozrządu wymieniamy moduły. Ja zawsze miałem poziom max z=przez 95 tkm wymieniłem olej 14 razy i co i moduł padł. więc polecam wziąć na klatę fakt iż to gówno wcześniej czy później trzeba będzie wymienić.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Po chyba 10 już samodzielnych wymianach u siebie mam na tyle obcykane, że nawet brak bagnetu mi nie przeszkadza. Po dokładnym zlaniu starego oleju leci bańka 5l nowego, i 400ml do połowy z litrowej. Kilka razy mierzyłem MESem poziom oleju po wymianie ale ostatnio sobie odpuściłem- wiem, za po takiej wymianie i przejechaniu max paruset kilometrów poziom ustabilizuje się na maxa. Swoją drogą- jeżeli producent samochodu zdecydował się na zastosowanie takiego raczej czysto dekoracyjnego wskaźnika poziomu oleju to 100-200 ml za dużo nie powinno zaszkodzić.
    jeżeli do silnika wchodzi 5,2 lita to miej na uwadze że nie przelewasz 200 ml ale więcej wszak przy wymianie nie spływa cały olej - mam wątpliwości czy przelanie mu czasem nie zaszkodzi.

  7. #447
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    697

    Domyślnie

    No może i jest złe wykonanie MA chociaż pomysł głupi nie jest. Z kolei - tutaj słyszymy głównie o problematycznych egzemplarzach, a znane są i takie co mają ponad 200kkm bez awarii oraz takie, o których nie słyszeliśmy - czyli też się nie popsuło
    Co do oleju - oczywiście racja, ale najpierw kilka razy mierzyłem MESem poziom w mm i właśnie wtedy wyszło, że po dokładnym zlaniu starego oleju właśnie te ~5.4l daje max na pasku a nigdy nie wychodzi więcej. Może to, że praktycznie zawsze zlewam olej w pojeździe na najazdach przodem (przód wyżej od tyłu) sprawia, że ładnie wszystko schodzi - nie wiem...

  8. #448
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    271

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Ja powiem tak- po swoich doświadczeniach temat ten zaczyna przypominać szamańskie zaklęcia jak w przypadku słynnych skrzyń m32 w oplach i grupie fiat-a co byśmy nie pisali - to gówno ma wady techniczne i nic tu nie pomoże jak słynnym skrzyniom. Ot po prostu- błędów projektowych nie da się w tym przypadku wyeliminować a kasa w serwisie też musi się zgadzać- nie wymieniamy rozrządu wymieniamy moduły. Ja zawsze miałem poziom max z=przez 95 tkm wymieniłem olej 14 razy i co i moduł padł. więc polecam wziąć na klatę fakt iż to gówno wcześniej czy później trzeba będzie wymienić.

    - - - Updated - - -

    jeżeli do silnika wchodzi 5,2 lita to miej na uwadze że nie przelewasz 200 ml ale więcej wszak przy wymianie nie spływa cały olej - mam wątpliwości czy przelanie mu czasem nie zaszkodzi.
    To daje wymiany oleju co mnij niż 8 tyś km ..
    To jeszcze w temacie tych szamańskich zaklęć: [MENTION=34131]Dareek[/MENTION] czy parkujesz w domu lub w pracy na podziemnym parkingu? Tj. czy po dłuższym postoju nocnym, czy po pracy, wyjeżdżasz stromym wyjazdem z garażu?

  9. #449
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,479

    Domyślnie

    wiesz- ja to widzę troszkę inaczej- rozmawiając z moim mechanikiem wiele stelvio i giulii jeździ mimo niesprawnych modułów MA i trafiają na warsztat jak problem już jest na tyle uciążliwy ze niemal uniemożliwia jazdę. Ot współczesne "serwisowanie" póki jedzie jest oki- niestety coraz częściej o takim podejściu i ja słyszę.
    Mechnicy mówią- eee tam- jeden bład- na razie oki jeździć obserwować jak sie nasili to wrócimy do tematu- myślę że do 150 tkm albo i lepiej dobiłbym tym bardziej że auto stoi w garażach gdzie zawsze jest ponad 15 stopni.
    jeszcze jedna prawidłowość- tak się składa że wymiana modułu MA u mnie przypadła niemal równocześnie ze zmiana nowych opon iii..... spalanie od tego czasu spadło moim zdaniem znacznie - nie jest problemem przy jeździe mieszanej (50% miasto, 30% autostrada, 20 % drogi lokalne) uzyskać w tej chwili 9 litrów - wcześniej nierealne. wcześniej było około 12 litrów.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał donvito Zobacz post
    To daje wymiany oleju co mnij niż 8 tyś km ..
    To jeszcze w temacie tych szamańskich zaklęć: [MENTION=34131]Dareek[/MENTION] czy parkujesz w domu lub w pracy na podziemnym parkingu? Tj. czy po dłuższym postoju nocnym, czy po pracy, wyjeżdżasz stromym wyjazdem z garażu?
    tak parkuje w podziemnym parkingu (temperatury tam nie są niższe niż 15 stopni) podjazd mam do góry w pracy na zewnątrz ale czasem też w garażu. Drugie miejsce parkowania to garaż blaszak ale to 1.3 dni na miesiąc.

  10. #450
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    271

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    wiesz- ja to widzę troszkę inaczej- rozmawiając z moim mechanikiem wiele stelvio i giulii jeździ mimo niesprawnych modułów MA i trafiają na warsztat jak problem już jest na tyle uciążliwy ze niemal uniemożliwia jazdę. Ot współczesne "serwisowanie" póki jedzie jest oki- niestety coraz częściej o takim podejściu i ja słyszę.
    Mechnicy mówią- eee tam- jeden bład- na razie oki jeździć obserwować jak sie nasili to wrócimy do tematu- myślę że do 150 tkm albo i lepiej dobiłbym tym bardziej że auto stoi w garażach gdzie zawsze jest ponad 15 stopni.
    jeszcze jedna prawidłowość- tak się składa że wymiana modułu MA u mnie przypadła niemal równocześnie ze zmiana nowych opon iii..... spalanie od tego czasu spadło moim zdaniem znacznie - nie jest problemem przy jeździe mieszanej (50% miasto, 30% autostrada, 20 % drogi lokalne) uzyskać w tej chwili 9 litrów - wcześniej nierealne. wcześniej było około 12 litrów.

    - - - Updated - - -



    tak parkuje w podziemnym parkingu (temperatury tam nie są niższe niż 15 stopni) podjazd mam do góry w pracy na zewnątrz ale czasem też w garażu. Drugie miejsce parkowania to garaż blaszak ale to 1.3 dni na miesiąc.

    No to Twój przypadek raczej nie potwierdza teorii ASO, że problemy z MA to efekt zbyt rzadkich wymian oleju Ale druga ich teoria mogłaby być wsparta: obciążenie zimnego silnika.. - myślę o tych wyjazdach z podziemnego garażu..
    Moja siostra mieszkała parę ładnych lat w Turynie... i podobno podziemne hale garażowe to tam rzadkość.. Może konstruktor silnika nie brał tego pod uwagę..

Podobne wątki

  1. [Giulia] Pas przedni alfa giulia veloce
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-02-2023, 20:10
  2. Uszkodzona Alfa giulia Q - rady, sugestie
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 30-01-2021, 16:43
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory