Strona 48 z 55 PierwszyPierwszy ... 383940414243444546474849505152535455 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 471 do 480 z 541

Temat: MULTIAIR - alfa giulia ,stelvio 2.0 benzyna - rady , sugestie

  1. #471
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,250

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    po wymianie MA przejechałem około 15 tkm - spalanie spadło zauważalnie około 2,5 litra - na moje szczęście jego wymiana zbiegła się z wymianą opon na michały pilot sport EV. po założeniu zimy widzę że ok 1 litr to MA a 1,5 opony.
    Może więc im w ASO dostarczyli autka na innych gumach i stąd mniejsze zużycie a im się wydaje, że coś w silnikach poprawili... Niewykluczone.

  2. #472
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,479

    Domyślnie

    nie wiem- kolega ma 200 konne stelvio polifta 2021- lekkiej nogi z żoną nie mają średnie z 60 tkm 9,5 l.

  3. #473
    Użytkownik Świeżak Avatar lisu7
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Giulia Q4 Veloce Swiss
    Postów
    74

    Domyślnie

    Na zagranicznej grupie, czytałem wątek apropo doboru oleju i co ciekawe jeden z użytkowników twierdzi że przetestował u siebie i klientów różne oleje i najlepiej sprawdził się 5w50 liqui Molly molygen. Oczywiście że jeszcze do tego dochodzi to co się pisze czyli świece co 30tys km i wymiana oleju co 8-10tys.Twierdzi że jego MA przejechał 350 tys km od nowości bez jakiś większych napraw i sprzedał klientowi. Co ciekawe wyczytałem, że ten olej ma dodatek w postaci molygenu który sprawia, że w niższych temperaturach zachowuje się prawie jak 0w a w temperaturze roboczej lepiej chroni te zaworki żeby się nie wycierały. Jeśli mówię głupoty to poprawcie mnie. Co o tym myślicie?

  4. #474
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,017

    Domyślnie

    Ja leje teraz 0w30 ale dobry Penrite ostatnio Ravenol bo nie było dostepnosci, ale do tego mix Archoil 9100 i 9200v2 czyli bor i molibden. 5w50, to suto lata po torze tylko czy w jakis tropikach?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #475
    Użytkownik Świeżak Avatar lisu7
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Giulia Q4 Veloce Swiss
    Postów
    74

    Domyślnie

    Okazało się że to nasz rodak i u nas mieszka. Torowo nie jeździ chyba, jedynie jazda cywilna. Zrobiona mapa z 200km na 270km i sportowy katalizator. Ja kupiłem na próbę repsola eco-p 0w30, jest bardziej smarny, zobaczymy co będzie. Na nastepna wymianę może skusze się na tego 5w50, bo przy pierwszym odpaleniu zaczyna czasem buda trzepać i nie wiem czego to wina, chyba że to taka charakterstyka wtrysku bezpośredniego.

  6. #476
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    466

    Domyślnie

    Ja już wielokrotnie pisałem, jeżdżę na amsoil ss 5w30 i silnik pracuje lepiej. Przechodziłem z shela 0w30.

  7. #477
    Użytkownik Świeżak Avatar lisu7
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Giulia Q4 Veloce Swiss
    Postów
    74

    Domyślnie

    Kierujesz się jakaś norma przy doborze oleju? Bo to jest śmieszne że 2.0 z jeepa ma inną normę i 5w30

  8. #478
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2022
    Auto
    Stelvio 280
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Ja leje teraz 0w30 ale dobry Penrite ostatnio Ravenol bo nie było dostepnosci, ale do tego mix Archoil 9100 i 9200v2 czyli bor i molibden. 5w50, to suto lata po torze tylko czy w jakis tropikach?
    Tzn. Stosujesz oba jednocześnie?


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  9. #479
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    466

    Domyślnie

    Cytat Napisał lisu7 Zobacz post
    Kierujesz się jakaś norma przy doborze oleju? Bo to jest śmieszne że 2.0 z jeepa ma inną normę i 5w30
    Tak doradziła mi osoba znająca się na olejach i póki co się sprawdza. Ten sam efekt w obu samochodach.

  10. #480
    Użytkownik Świeżak Avatar lisu7
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Giulia Q4 Veloce Swiss
    Postów
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    Tak doradziła mi osoba znająca się na olejach i póki co się sprawdza. Ten sam efekt w obu samochodach.
    Amsoil bardzo dobry olej tylko te hamerykańskie pojemności To na następną zmianę wleci repsol 5w30/50 zobaczymy co szpece od olei doradzą.

Podobne wątki

  1. [Giulia] Pas przedni alfa giulia veloce
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-02-2023, 20:10
  2. Uszkodzona Alfa giulia Q - rady, sugestie
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 30-01-2021, 16:43
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory