Strona 53 z 54 PierwszyPierwszy ... 3434445464748495051525354 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 537

Temat: MULTIAIR - alfa giulia ,stelvio 2.0 benzyna - rady , sugestie

  1. #521
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    narazie nie panikuj, w mojej przy ok 25tys km też dostał trzęsawki po odpaleniu, nowe odpalenie nic nie pomogło, dokulałem się do sklepu 1km dalej na próbę, auto jechało marnie, ale z każdym100m ciut lepiej, do domu wróciłem i już normalnie działało. sprawa nigdy się nie powtórzyła. błędów nie było. wtedy jeździłem na selenii i zmieniałem co pół roku ok 8 tys km, ostatnia taka zmiana przy 32 czy coś, potem jeszcze raz selenia była na kolejne 12t-13ys już po roku przy ok 45 a potem już szły penrite enviro + 0w30 c2, przy jakiś znów 57 wpadł Ravenol FES 0w30 C2 i teraz właśnie zmieniam za parę dni na 69 i wpadnie Ravenol (plus dodatki).
    Dzięki wielkie za odpowiedź!
    U mnie to już niestety 3 taka wpadka, choć poprzednia była lekka, bo uruchomiłem samochód ponownie i problemu nie było, dzisiejsza nieco mnie zestresowała, bo z 5 razy samochód uruchamiałem i gasiłem i dopiero po piątym uruchomieniu i paru sekundach silnik zaczął wracać do normy, choć pierwsze paręset metrów czułem, że jeszcze nie jest ok.
    Jeżeli zakładać, że kupię olej bez dodatków, to lepiej Ravenol czy ten Penrite? Widzę, ze Ravenol ma wyższą klasę jakościową API: SP, Selenia ma jeszcze API: SL, zaś Penrite siedzi pomiędzy API: SN. Tylko tyle wiem, jeżeli chodzi o odczytanie parametrów, acz nie wiem, czy przy przebiegach do 8-9k mają one wpływ, czy coś innego się bardziej liczy? Do Giulii wchodzi chyba lekko ponad 5 litrów (wliczając wymianę filtra oleju), czyli 6 litrów powinno wystarczyć? Czy posiadanie filtra cząstek stałych (GPF) może wykluczać któryś z tych w.w. olejów?
    Ostatnio edytowane przez Lober ; 19-04-2024 o 14:26

  2. #522
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    459

    Smile

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Dzięki wielkie za odpowiedź!
    U mnie to już niestety 3 taka wpadka, choć poprzednia była lekka, bo uruchomiłem samochód ponownie i problemu nie było, dzisiejsza nieco mnie zestresowała, bo z 5 razy samochód uruchamiałem i gasiłem i dopiero po piątym uruchomieniu i paru sekundach silnik zaczął wracać do normy, choć pierwsze paręset metrów czułem, że jeszcze nie jest ok.
    Jeżeli zakładać, że kupię olej bez dodatków, to lepiej Ravenol czy ten Penrite? Widzę, ze Ravenol ma wyższą klasę jakościową API: SP, Selenia ma jeszcze API: SL, zaś Penrite siedzi pomiędzy API: SN. Tylko tyle wiem, jeżeli chodzi o odczytanie parametrów, acz nie wiem, czy przy przebiegach do 8-9k mają one wpływ, czy coś innego się bardziej liczy? Do Giulii wchodzi chyba lekko ponad 5 litrów (wliczając wymianę filtra oleju), czyli 6 litrów powinno wystarczyć?
    Tak, 6l wystarczy. Co do oleju nie pomogę, ja jeżdżę na amsoil ss 5w30, przechodziłem na tej olej z Shella 0w30, w giulii po wymianie oleju miałem kilka tkm spokoju teraz znowu się wczoraj odezwało ale dziś już jest ok więc "czekam,obserwuje".

    Ps. Widzę, że odpowiedziałem na post epsonixa a nie swój no ale w sumie nadal w temacie
    Ostatnio edytowane przez bronek90 ; 19-04-2024 o 14:23

  3. #523
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,004

    Domyślnie

    @Lober, nie robie doktoratow z olejów. Leje dobry, mam akurat jakies dodatki do oleju to dolewam a reszte olewam idzie ravenol bo nie chce mi sie sprowadzac penrite a moj mechanik ravenol weznie z intercarsu wiec tak zostawilem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #524
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    OK, dzięki wielkie i tak
    Udało mi się wrócić do domu. Odpaliłem samochód bez problemu, ale dodałem lekko gazu na jałowym i znowu zaczęło telepać. Trwało to parę sekund, może trochę dłużej. Co ciekawe, po wkręceniu go na około 3,5-4k obr/min nagle zaczynał działać płynnie, a gdy spadał na obroty jałowe, to znowu zaczynał pracować nierówno... po chwili się uspokoił i całą drogę nie było problemów. Nie wywaliło żadnego błędu check engine czy start stop, nic. Mam nadzieję, że to świece, albo jakaś pierdoła...

  5. #525
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2023
    Mieszka w
    Warsawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super, 200KM
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    OK, dzięki wielkie i tak
    Udało mi się wrócić do domu. Odpaliłem samochód bez problemu, ale dodałem lekko gazu na jałowym i znowu zaczęło telepać.
    Wg mnie i mechanika na szczęście można jechać jak telepie i dojechać do celu. Mój przypadek udowodnił mi że nowy olej może nie dać Ci poprawy i problem z multiairem możesz nadal mieć. To co zauważyłem że problem jest jak jest zimno i auto wychłodzone. Zakładam więc że większa gęstość oleju gdy jest zimny silnik coś powoduje że wariuje MA.

    A czy wymieniacie filterek multiaira ? Widziałem że można kupić do Giuli 2.0 .

  6. #526
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    459

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giulio Zobacz post
    Wg mnie i mechanika na szczęście można jechać jak telepie i dojechać do celu. Mój przypadek udowodnił mi że nowy olej może nie dać Ci poprawy i problem z multiairem możesz nadal mieć. To co zauważyłem że problem jest jak jest zimno i auto wychłodzone. Zakładam więc że większa gęstość oleju gdy jest zimny silnik coś powoduje że wariuje MA.

    A czy wymieniacie filterek multiaira ? Widziałem że można kupić do Giuli 2.0 .
    Można, razem z uszczelką pod głowicą

  7. #527
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2024
    Auto
    Giulia 2.0 280KM USA
    Postów
    10

    Domyślnie

    Wymieniam w mojej Giuli 2017r Multiair stary ma nr 50053409 , natomiast nowy mam z auta już nowszego o nr 50054837. Czy po jego montażu jest konieczność wykonywania adaptacji ?

  8. #528
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Karpacz
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 Jtdm 2006
    Postów
    26

    Domyślnie

    Olej zmieniony. Wlałem Liqui Moly 0W-30 zgodny z normą. Adaptacje wyzerowane. Będziemy obserwować. Pytanie tylko czy ten olej jest aby na pewno odpowiedni? Czy może zalać Ravenol który się w ostatnich postach przewinął? Jakoś mam zaufanie do LM i od kilku ładnych lat stosuję tylko ich środki w różnych autach, ale nie wiem czy nie jest coś co lepiej spełnia wymagania producenta.

  9. #529
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,004

    Domyślnie

    LM ma bardzo dużo dobrych olejów, choćby serie MOS2 z molibdenem. z resztą ravenol którego wymieniłem też w składzie ma molibden. Nie wiem jaki zalałeś, ale spodziewałbym się że od LM olej będzie minimum dobry a raczej lepszy.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #530
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Giulia 2.0 200hp, Giulietta 1.8 tbi
    Postów
    384

    Domyślnie

    W kontekscie RAVENOL FES W‑30 https://www.youtube.com/watch?v=R18a7fE7N0E

Podobne wątki

  1. [Giulia] Pas przedni alfa giulia veloce
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-02-2023, 20:10
  2. Uszkodzona Alfa giulia Q - rady, sugestie
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 30-01-2021, 16:43
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory