Strona 51 z 54 PierwszyPierwszy ... 4142434445464748495051525354 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 537

Temat: MULTIAIR - alfa giulia ,stelvio 2.0 benzyna - rady , sugestie

  1. #501
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał AR_Fan Zobacz post
    Stwierdzenie o "dolewce" było spekulacją ASO na temat możliwych przyczyn.
    Faktem jest jednak to, że sposób wymiany oleju ma znaczenie i jeden sposób może powodować problemy, a inny sposób - nie (oczywiście nie wiadomo, czym oba sposoby się różnią).
    nie wiem o co Ci chodzi ale jaka magia? jak zlejesz olej wlewasz pełne 5 litrów i potem możesz ale nie musisz dolać 0,2 litra tyle. Pamiętaj że nigdy nie zlejesz całości oleju z silnika a instrukcja podaje dane suchego silnika w kwestii pojemności układu.
    Nie wiem kto Ci naopowiadał że wskaźnik oleju ma pokazać max? totalne bzdury.
    Istotne jest żeby skasować wymianę w sterowniku silnika i inspekcje olejowa - to pierwsze pewnie ktoś nie zrobił i "wykrzaczyło" MA z powodu pracy niewłaściwych ustawieniach- tyle i tylko tyle.

  2. #502
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Karpacz
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 Jtdm 2006
    Postów
    26

    Domyślnie

    Olej zmienię za 2-3 dni. Już wyczytałem tutaj, że zalecane jest trzymanie oleju na max, czy prawie max. Rozumiem, że należy spuścić stary olej, dać nowy korek, wymienić filtr, zalać 5l oleju, wykasować serwis olejowy i adaptację MESem i odpalić auto. W razie potrzeby dolać te 200ml oleju. Coś pominąłem?

  3. #503
    Użytkownik Świeżak Avatar Brt
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RIO
    Auto
    Stelvio 2.0 280 - były:159 SW 1.9 16V JTDm Q i 156 SW 1.9 16V
    Postów
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał kondi87 Zobacz post
    Olej zmienię za 2-3 dni. Już wyczytałem tutaj, że zalecane jest trzymanie oleju na max, czy prawie max. Rozumiem, że należy spuścić stary olej, dać nowy korek, wymienić filtr, zalać 5l oleju, wykasować serwis olejowy i adaptację MESem i odpalić auto. W razie potrzeby dolać te 200ml oleju. Coś pominąłem?
    Nie.
    Pozdrawiam - Brt

  4. #504
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2023
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 2.0 200KM Q4 2018
    Postów
    19

    Domyślnie

    Szanowni Koledzy i Koleżanki. Wczoraj po 8 godzinnym postoju moje Stelvio postanowiło przy wyjeździe z parkingu stracić moc i poczęstować mnie komunikatem S-S niedostępny. Po postoju na światłach moc wróciła, komunikat znikł po którymś z kolejnych odpaleń. Na szybko odczytałem błędy P0300 i P0302. Z lektury wątku wynika, że pewnie pierwszym rozsądnym krokiem będzie wymiana akumulatora - siedzi jeszcze oryginalny ale muszę go regularnie ładować, bo naładowanie często spada poniżej progu grzania tylnej szyby . Auto ma 40000km przebiegu, olej i świece wymienione 4000km temu. Rozumiem, że jak wymiana aku nie pomoże i problem wróci to ASO i pewnie osławiony MultiAir? Dodam, że zimą po"pracowym" postoju też kilka razy miałem odczucie, że auto gorzej jedzie ale nie pojawiały się błędy, no i spadek mocy nie był tak drastyczny.

  5. #505
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał kondi87 Zobacz post
    Olej zmienię za 2-3 dni. Już wyczytałem tutaj, że zalecane jest trzymanie oleju na max, czy prawie max. Rozumiem, że należy spuścić stary olej, dać nowy korek, wymienić filtr, zalać 5l oleju, wykasować serwis olejowy i adaptację MESem i odpalić auto. W razie potrzeby dolać te 200ml oleju. Coś pominąłem?
    Nie, aczkolwiek na mój chłopski rozum reset oleju i MA najlepiej zrobić po pełnej wymianie oleju, na sam koniec. Czyli - wlać 5l, odpalić na 10 minut, sprawdzić poziom i dolać ile trzeba, i dopiero wtedy łapać za kompa. A jak już elaborujemy o tym, to warto filtr oleju wymienić przed zakręceniem nowego korka - trochę starego oleju dodatkowo spływa z otworu spustowego przy odkręcaniu filtra.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Red_Sebald Zobacz post
    Szanowni Koledzy i Koleżanki. Wczoraj po 8 godzinnym postoju moje Stelvio postanowiło przy wyjeździe z parkingu stracić moc i poczęstować mnie komunikatem S-S niedostępny. Po postoju na światłach moc wróciła, komunikat znikł po którymś z kolejnych odpaleń. Na szybko odczytałem błędy P0300 i P0302. Z lektury wątku wynika, że pewnie pierwszym rozsądnym krokiem będzie wymiana akumulatora - siedzi jeszcze oryginalny ale muszę go regularnie ładować, bo naładowanie często spada poniżej progu grzania tylnej szyby . Auto ma 40000km przebiegu, olej i świece wymienione 4000km temu. Rozumiem, że jak wymiana aku nie pomoże i problem wróci to ASO i pewnie osławiony MultiAir? Dodam, że zimą po"pracowym" postoju też kilka razy miałem odczucie, że auto gorzej jedzie ale nie pojawiały się błędy, no i spadek mocy nie był tak drastyczny.
    Może niech Ci najpierw sprawdzą z ciekawości akumulator w warsztacie (parametry - SOC, SOH itp). Chociaż w samochodzie z 2018-go już spokojnie może się nadawać do wymiany (ja już dawno wymieniłem accu w Stelvio z października 2017, a i tak uważam, że za długo jeździłem na tym szmelcu z fabryki...).

  6. #506
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2023
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 2.0 200KM Q4 2018
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Nie, aczkolwiek na mój chłopski rozum reset oleju i MA najlepiej zrobić po pełnej wymianie oleju, na sam koniec. Czyli - wlać 5l, odpalić na 10 minut, sprawdzić poziom i dolać ile trzeba, i dopiero wtedy łapać za kompa. A jak już elaborujemy o tym, to warto filtr oleju wymienić przed zakręceniem nowego korka - trochę starego oleju dodatkowo spływa z otworu spustowego przy odkręcaniu filtra.

    - - - Updated - - -



    Może niech Ci najpierw sprawdzą z ciekawości akumulator w warsztacie (parametry - SOC, SOH itp). Chociaż w samochodzie z 2018-go już spokojnie może się nadawać do wymiany (ja już dawno wymieniłem accu w Stelvio z października 2017, a i tak uważam, że za długo jeździłem na tym szmelcu z fabryki...).
    Akumulator wymienię tak, czy inaczej. Sam się z siebie śmieję, że przygotowuję się do elektromobilności - mam już trochę dość podpinania pod ładowarkę co 2 tygodnie.

  7. #507
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    błędy wskazują na niesprawny MA

  8. #508
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2023
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 2.0 200KM Q4 2018
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    błędy wskazują na niesprawny MA
    Jeżeli tak rzeczywiście będzie to chyba stracę serce do tego auta. Angażujące prowadzenie jest super ale angażująca eksploatacja już nie do końca. A 50 stron dyskusji nad sposobami uniknięcia skutków wady fabrycznej o czymś świadczy. No nic, zobaczę co będzie po wymianie aku. Może przynajmniej na dłużej zagości ogrzewanie tylnej szyby

  9. #509
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    wmień aku- a co do MA- w innych markach wymieniasz rozrząd który jest od grodzi silnika i należy go wyjąć do wymiany tu masz niewymienny - za to jest co innego- Serwis swoje musi zarobić.

  10. #510
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2023
    Mieszka w
    Warsawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super, 200KM
    Postów
    6

    Domyślnie

    Giulia 2.0 i system multi air jest bardzo delikatny Ja mam 160 tys km na liczniku, kupiłem Giulię za małe pieniądze w stosunku do tego ile nowa kosztuje na słabym oleju Selenia i słabym filtrze oleju japko za 20zł chyba heh i powiem wam że nawet na tym oleju i filtrze można poradzić sobie z multiairem, aby równo pracował na zimnym, nie wpadał w tryb awaryjny. Pierwsza rzecz akumulator, mocowanie akumulatora sprawdzić dwa razy bo jest delikatne obejma jest za mała, test akumulatora zrobić, sprawdzić czujniki parkowania czy są zamontowane dobrze itd., wymienić świece chyba po ok 60 tys km zalecana wymiana, samochód trzymać w garażu żeby nie wychłodził się. Jak ktoś nie ma garażu to radzę wybudować, lub zrobić z pokoju teściowej garaż, lub min co 10 godzin jeździć Giulią 7 dni w tygodniu w chłodne dni.
    Kolejna ważna sprawa to wymiana oleju i jak robiona na rozgrzaanym silniku?, odczekano aż spokojnie sobie spłynie?. Bo wg mnie robi się to na szybko w serwisie żeby jak najwięcej zarobić a tu trzeba to dokładnie powoli zrobić z powodu MultiAira!

Podobne wątki

  1. [Giulia] Pas przedni alfa giulia veloce
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-02-2023, 20:10
  2. Uszkodzona Alfa giulia Q - rady, sugestie
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 30-01-2021, 16:43
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory