Strona 43 z 54 PierwszyPierwszy ... 333435363738394041424344454647484950515253 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 421 do 430 z 537

Temat: MULTIAIR - alfa giulia ,stelvio 2.0 benzyna - rady , sugestie

  1. #421
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    247

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Raz dotychczas miałem problem z pracą na 3 cylindry zaraz po rozruchu, to było jakoś na początku maja, od tamtej pory spokój, pomijając wypadanie zapłonów i trochę nierówną pracę silnika trwającą parę-paręnaście sekund po rozruchu. Rzeczywiście nie będę sobie tym głowy zajmował — padnie, to padnie, wpływu na to nie mam. Jak na razie działa, jeździ i cieszy. Dzięki wielkie za garść informacji i ostudzenie nerwów

  2. #422
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2023
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Stelvio
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    O ile ten silnik nie cechuje się przesadną kulturą pracy ogólnie, o tyle jest słyszalne delikatne, raczej losowe cyk cyk, którego wcześniej nie było.
    Jaką kulturą pracy? Jak powinien brzmieć i zachowywać się ten silnik. Jestem 3cim właścicielem mojej Stelvio, więc nie wiem jak w ogóle powinien brzmieć na jałowych. U mnie jest tak, że po uruchomieniu zanim się rozgrzej to telepie budą ale z tego co czytam to dużo osób tak ma i jest to rozgrzewanie kata. Chodzi mi o to, jak powinien brzmieć silnik? U mnie czasem klekocze jak diesel, cyka w miarę głośno jakby coś klepało, ogólnie słychać silnik w kabinie plus delikatne wibracje. Błędów zero, nigdy S&S mi nie wyskoczył, żadnych wypadających zapłonów. Pada Multiair? Czy szukać problemu gdzie indziej? Czy taka jest kultura pracy? Tak jak piszesz zero błędów, moc jest. MES nic nie pokazuje, zero falowania obrotów,rowna praca. Macie podobnie? W trasie delikatne mruczenie, bardziej turbinę słychać przy przyspieszaniu, a na drodze szybkiego ruchu to słyszę opony i świst powietrza. Jak kończę jazde albo na zatrzymuje się na światłach do cykanie(ciężko to nawet nazwać, taki bardziej klekot rozgrzanego diesla?), delikatne mrowienie/wibracje. Stelvio tak mają?
    Ostatnio edytowane przez Fojteg ; 28-07-2023 o 07:19

  3. #423
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Wtrysk bezpośredni sprawia, że niektóre współczesne silniki maja kulturę pracy bliższą dieslom niż benzyniakom. Ciekaw jestem ilu robi adaptację po wymianie oleju i jaki to ma wpływ na pracę silnika i MA. Może gdy robi się większe przebiegi pomiędzy wymianami oleju również dobrze byłoby zrobić w między czasie powtórną adaptację, różnica w właściwościach przechodzonego oleju a nowego zapewne jest spora.

  4. #424
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2023
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Stelvio
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    Wtrysk bezpośredni sprawia, że niektóre współczesne silniki maja kulturę pracy bliższą dieslom niż benzyniakom. Ciekaw jestem ilu robi adaptację po wymianie oleju i jaki to ma wpływ na pracę silnika i MA. Może gdy robi się większe przebiegi pomiędzy wymianami oleju również dobrze byłoby zrobić w między czasie powtórną adaptację, różnica w właściwościach przechodzonego oleju a nowego zapewne jest spora.
    Aż zacząłem oglądać filmiki na YT z wnętrza Stelvio jak to pracuje u innych, ale mikrofon to nie to co ucho.

    Odnośnie wymian oleju, Tu ciekawostka, może się ktoś już z tym spotkał. Jak wymieniałem olej, zrobiłem adaptacje MESem(bezproblemowo) i od razu chciałem skasować interwał. I tu już pojawił się problem, wyskoczył mi FAULT, że nie mogę zmienić interwału na inny niż domyślny(u mnie 16000km), czy domyślnie nie może być inna niż 16000? Przy kasowaniu daty to samo FAULT ale i tak zmieniło. Dziwne.

  5. #425
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,016

    Domyślnie

    MES to jest prosty soft z wieloma problemami swoimi. Niektóre procedury wymagają np czasu po itp. czasem inne nie działają. i tak za tą cenę jest mega przydatnym i w miarę nienajgorzej zrobionym prostym interfejsem. Texa też wielu rzeczy nie zrobi (ot choćby proxi wywalało). Witechem za to nie pogrzebie w żadnych ustawieniach proxi. Ktoś kto robi przy autach ma z reguły kilka softów

  6. #426
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    251

    Domyślnie

    Jak to jest z tym muliairem, dalej pada po tych wszystkich poprawkach, faceliftingach itd?

  7. #427
    Użytkownik Świeżak Avatar kuzon
    Dołączył
    12 2022
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Stelvio '18/280 KM PL
    Postów
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fojteg Zobacz post
    Odnośnie wymian oleju, Tu ciekawostka, może się ktoś już z tym spotkał. Jak wymieniałem olej, zrobiłem adaptacje MESem(bezproblemowo) i od razu chciałem skasować interwał. I tu już pojawił się problem, wyskoczył mi FAULT, że nie mogę zmienić interwału na inny niż domyślny(u mnie 16000km), czy domyślnie nie może być inna niż 16000? Przy kasowaniu daty to samo FAULT ale i tak zmieniło. Dziwne.
    Próbuj. U mnie było to samo. Zmieniałem interwał na 10000, wyskakiwał błąd i wciąż miałem 15000. Przy ostatniej wymianie oleju spróbowałem jeszcze raz, znowu wyskoczył błąd, ale w samochód interwał zmienił się na 10000.

  8. #428
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Ostatecznie po dolaniu oleju problem do tej pory się nie pojawił ponownie. Włącznie z cykaniem. Widocznie trzeba trzymać olej zawsze na max i tyle (pierwszy raz w sumie zdarzyło się, że było mniej dość krótko po wymianie).

    Cytat Napisał Fojteg Zobacz post
    Jaką kulturą pracy? Jak powinien brzmieć i zachowywać się ten silnik. Jestem 3cim właścicielem mojej Stelvio, więc nie wiem jak w ogóle powinien brzmieć na jałowych. U mnie jest tak, że po uruchomieniu zanim się rozgrzej to telepie budą ale z tego co czytam to dużo osób tak ma i jest to rozgrzewanie kata. Chodzi mi o to, jak powinien brzmieć silnik? U mnie czasem klekocze jak diesel, cyka w miarę głośno jakby coś klepało, ogólnie słychać silnik w kabinie plus delikatne wibracje. Błędów zero, nigdy S&S mi nie wyskoczył, żadnych wypadających zapłonów. Pada Multiair? Czy szukać problemu gdzie indziej? Czy taka jest kultura pracy? Tak jak piszesz zero błędów, moc jest. MES nic nie pokazuje, zero falowania obrotów,rowna praca. Macie podobnie? W trasie delikatne mruczenie, bardziej turbinę słychać przy przyspieszaniu, a na drodze szybkiego ruchu to słyszę opony i świst powietrza. Jak kończę jazde albo na zatrzymuje się na światłach do cykanie(ciężko to nawet nazwać, taki bardziej klekot rozgrzanego diesla?), delikatne mrowienie/wibracje. Stelvio tak mają?
    Po odpaleniu na zimno są takie "strzały" jakby wypadały zapłony - tak ma być, inne auta też tak mają (np. nowa mazda 3 2.0 sąsiada identycznie się zachowuje), jak mówią celowo, żeby szybko rozgrzać katalizator - ekologia, emisje. Ale telepanie budą to przesada, to już wypadające zapłony na jednym cylindrze raczej. Chyba że nowsze wersje (niż moja) z GPF jeszcze mocniej walą w wydech aż buda się trzęsie, nie wiem. W Twoim przypadku powiedziałbym więc, że jeśli masz olej na max i zmieniany często, błędów nie ma a dzieje się tak tylko na zimnym, to jeździć, obserwować, ale się nie przejmować. Dla jednego to będzie pyrknięcie, dla drugiego telepanie budą. Budą to faktycznie telepało jak moja chodziła na 3 gary. A na zimnym to jest tylko parę strzałów w wydech.
    Ogólna kultura natomiast jest dość klekocząca i "surowa", ten typ tak ma.

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Osobiście nie mam pojęcia co dokładnie się u Ciebie stało, natomiast zawsze po wymianie oleju należy wykonać procedurę kalibracji MA, co też MESem robię (w sumie dwie procedury po wymianie oleju - reset serwisu i kalibracja MA).
    Przy okazji - u mnie kolejne parę odpaleń silnika po powrocie do "nowego" akumulatora - chodzi pięknie, zero kłopotów.
    To była pierwsza wymiana poza ASO i prawie na pewno adaptacji nie było, bo komputer mechanika ma po prostu "procedura 1", "procedura 2", "procedura 3" bez opisu i nie wiadomo co jest co plus wali błędy jak się je odpala. Jedna z nich zresetowała licznik do następnego przeglądu i komunikat "konieczna wymiana oleju", który pojawił się nagle na długo przed planowaną zmianą oleju.

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Dzięki za odpowiedzi. Raz dotychczas miałem problem z pracą na 3 cylindry zaraz po rozruchu, to było jakoś na początku maja, od tamtej pory spokój, pomijając wypadanie zapłonów i trochę nierówną pracę silnika trwającą parę-paręnaście sekund po rozruchu. Rzeczywiście nie będę sobie tym głowy zajmował — padnie, to padnie, wpływu na to nie mam. Jak na razie działa, jeździ i cieszy. Dzięki wielkie za garść informacji i ostudzenie nerwów
    Tak właśnie ma być, to jest to grzanie katalizatora, ssanie + kaszle po odpaleniu na zimnym przez chwilę. To nie żadna usterka, tak ma być, inne auta robią to samo itp.
    Ostatnio edytowane przez anAlfaBeta ; 06-08-2023 o 12:52
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  9. #429
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    697

    Domyślnie

    Zgoda, też trzymam poziom oleju na max. ALE ostatnio się przerzuciłem z selenii na millers i wymiana oleju wygląda tak, że idzie baniak 5l, a dopiero po dniu czy dwóch dolewam z litrowej butli do max. W międzyczasie silnik jest odpalany kilka razy przy poziomie oleju ok. 3/4 kreski i nie miałem żadnych negatywnych objawów.

  10. #430
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Wybaczcie, ze napisze nie czytając tego wątku od deski do deski.

    W moim Stelvio mam symptom pracy na 3 cylindrach dokładnie 3-4 tygodnie po wymianie oleju. Oprócz wymiany z oleju fabrycznego, wymieniałem olej 2 razy, co 15 tys i co pół roku. Zauważyłem, że symptom pojawia się kiedy samochód trochę dłużej postoi w garażu i od momentu jak wyłączy ssanie po odpaleniu. Czyżby nowy olej wymywał jakieś resztki i coś się zapycha, co przy niższym ciśnieniu oleju nie wyrabia?
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

Podobne wątki

  1. [Giulia] Pas przedni alfa giulia veloce
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-02-2023, 20:10
  2. Uszkodzona Alfa giulia Q - rady, sugestie
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 30-01-2021, 16:43
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory