Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Alfa Giulia adaptacja pompy abs, nie działający panel komfortu

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    M-ce
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.2d
    Postów
    8

    Domyślnie Alfa Giulia adaptacja pompy abs, nie działający panel komfortu

    Cześć wszystkim.
    Od niedawna jestem posiadaczem Giulii. Samochód został zakupiony powypadkowy, jest już praktycznie na ukończeniu, jednak mam dwa poważne problemy:
    Po pierwsze w samochodzie uległa uszkodzeniu mechanicznemu pompa ABS. Jak wiadomo w tym samochodzie jest to już element teoretycznie nie wymienny. Kupiłem używaną pompe i zamontowałem jednak mam wszystkie możliwe błędy, ABS, Utrzymanie pasa, aktywny tempomat etc.
    Czy jest ktoś, kto jest w stanie zaadoptować pompę oraz systemy powiązane?

    Drugi problem dotyczy tego że nie działa cały panel klimy. Byłem dziś na serwisie nabić klimę i zrobić diagnostykę. Myślałem że może jest to spowodowane brakiem czynnika. Po nabiciu to samo. W ASO stwierdzili że uszkodzony jest panel. Jednak przed chwilą podmieniłem panel z alfy stelvio i jest to samo, a w stelvio mój panel działa... bezpieczniki oczywiscie sprawdzone. Czy jest ktoś z okolic Mysłowic do +\- 100km kto podjąłby się takiego wyzwania?

    Pozdrowionka

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    dopoki VIN w modulu ABS nie zostanie zmieniony na aktualny samochod, zadne adaptacje nie moga byc wykonane w ABS

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    M-ce
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.2d
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał shpuncik Zobacz post
    dopoki VIN w modulu ABS nie zostanie zmieniony na aktualny samochod, zadne adaptacje nie moga byc wykonane w ABS
    Nie wyraziłem się jasno... zatem chcę rozwiązać problem a nie polemizować czy chodzi o adaptację czy kodowanie vinu. Potrzebuje osoby, która jest w temacie i podejmie się zadania.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Zakup nowy moduł ABS a problem sam sie rozwiąże.
    Kolega odp. na Twoje pytanie
    2 post i już masz pretensje do kolegi.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    M-ce
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.2d
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Zakup nowy moduł ABS a problem sam sie rozwiąże.
    Kolega odp. na Twoje pytanie
    2 post i już masz pretensje do kolegi.
    Pretensji w swoim poscie nie zauwazylem, kolega raczej tez nie napisal zadnych konkretow, czy ilosc postow ma tu jakies znaczenie? Rozumie ze jak zakupie nowy modul i dalej będe miał ten sam problem to otrzymam zwrot pieniędzy od ciebie? Szukam konkretnych odpowiedzi, wiem że są tu osoby ktore są w stanie mi pomóc oczywiście odpłatnie.

    Za stary jestem na siedzenie i nabijanie postów, ogolnie mam swojego GM TRUCKA i bardziej siedze w tym temacie, alfe kupiłem dla żony, mam z nią (alfą) pewien problem więc próbuje rozwiązać go w Waszym gronie. Jestem obojętny na treści tzw forumowych przypier*alaczy, potrzebuje zaczerpnąć info u kogoś kto miał bezpośrednio z tym modelem (lub stelvio) styczność.
    Pozdrawiam


    Edit: z tego co wiem to moduł abs jest w pompie abs. Niestety nie ma 2 takich samych pomp więc nawet nową pompę ktoś musi programować/adoptować pod vin samochodu. Czy jest szansa zrobić to na używanej pompie z innego samochodu? ( oczywiscie tego modelu o innym nr vin)
    Ostatnio edytowane przez andriumce ; 11-03-2021 o 21:13

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    311

    Domyślnie

    Jeszcze nikomu nie udało się zaadoptować używanej części do alfy. Tu jest chyba problem. Nowa części po podłączeniu zakoduje sobie Vin auta

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,010

    Domyślnie

    proxi i tak będzie potrzebne przy nowej. ktoś się chwalił że zrobili na używce swap, nie wiem czy nie acab lub kgb na alfaowner.com. Acab też jest u nas na forum czasem (ale pisze po angielsku)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    M-ce
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.2d
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    proxi i tak będzie potrzebne przy nowej. ktoś się chwalił że zrobili na używce swap, nie wiem czy nie acab lub kgb na alfaowner.com. Acab też jest u nas na forum czasem (ale pisze po angielsku)
    Dzięki za odpowiedź.
    Myślałem jeszcze nad przelutowaniem układu z moich strzępów, ale nie mam żadnej wiedzy który to element, poza tym uważam to za ostateczność, nie chciałbym grzebać mechanicznie w układzie bezpieczenstwa.

  9. #9
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    25lc128

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    juz kilka razy wymienialem uzyty modul ABS. ale robi sie to na stole, wiec modul musi byc zdemontowany z samochodu.
    nie moge polecic kogos w Polsce, kto moglby ci pomoc w tym.

    moze [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] moze kogos polecic

Podobne wątki

  1. Spalony Moduł Komfortu BSI Alfa GT 2.0 JTS
    Utworzone przez Bartez.exe w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-05-2019, 06:20
  2. Działający panel po wyłączeniu silnika
    Utworzone przez LowcaAndroidow w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-04-2018, 10:29
  3. [159] Nie działający panel sufitowy !!!!
    Utworzone przez Dawid159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-02-2014, 13:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory