Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 92

Temat: Przekodowanie świateł na EU

  1. #71
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał hagi Zobacz post
    Pytałem o tylne ale Marek pisał że fizycznie.
    wiem, o co pytales, moja odpowiedz jest nadal aktualna

  2. #72
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2023
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Stelvio
    Postów
    53

    Domyślnie

    Ciągnąc dalej temat, muszę pociągnąć wiązkę do AFLM, jakie powinny być przekroje kabli/przewodów? Jeden z czujników ma wtyczkę i widzę, że to dosyć cienkie kabelki. Są jakieś gotowe zestawy w sensie, że można kupić już 3 żyłową wiązkę w oplocie i wtedy wystarczy tylko uzbroić wiązkę w wtyczkę?
    Ostatnio edytowane przez Fojteg ; 07-12-2023 o 09:43

  3. #73
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,240

    Domyślnie

    Jeżeli to jest "SENSOR-HEADLAMP LEVEL" to przekroje są 0.5mm2

  4. #74
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2023
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Stelvio
    Postów
    53

    Domyślnie

    Chce sobie wyłączyć swiatła obrysowe(swiatła USA), i będę musiał przeprowadzić procedurę proxi MESem. Jest tam informacja, że w niektórych modelach Stelvio może być konieczna kalibracja ABS, rozumiem, że dotyczy to tylko modułu Continetal ABS MK C1 jak w załączonym zdjęciu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ABS kalibracja.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	106.7 KB
ID:	288732

    A następnie muszę skalibrować tylko: Reset steering angle
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ABS kalibracja 2.png
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	32.6 KB
ID:	288733

    Czy może jeszcze Pressure sensor calibration i Lateral and longitudinal acceleration sensor calibration? Mimo, że przy nich znajduje się informacją że powinny być kalibrowane tylko przy wymianie.

  5. #75
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,515

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fojteg Zobacz post
    Chce sobie wyłączyć swiatła obrysowe(swiatła USA), i będę musiał przeprowadzić procedurę proxi MESem. Jest tam informacja, że w niektórych modelach Stelvio może być konieczna kalibracja ABS, rozumiem, że dotyczy to tylko modułu Continetal ABS MK C1 jak w załączonym zdjęciu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ABS kalibracja.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	106.7 KB
ID:	288732

    A następnie muszę skalibrować tylko: Reset steering angle
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ABS kalibracja 2.png
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	32.6 KB
ID:	288733

    Czy może jeszcze Pressure sensor calibration i Lateral and longitudinal acceleration sensor calibration? Mimo, że przy nich znajduje się informacją że powinny być kalibrowane tylko przy wymianie.
    SWIATLA nic nie trzeba robic w zadnym abs

  6. #76
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Nie pamiętam już dokładnie, ale proxi po zmianie czegokolwiek powodowało błędy, które kasowały się dopiero po kalibracji, nie mam pewności ale zdaje się znikały także po "kalibracji" drogowej tzn. odpalenie, jazda ze skrętem na max w lewo, później na max w prawo, zatrzymanie, załączenie p, zgaszenie silnika.

  7. #77
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2023
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Stelvio
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    Nie pamiętam już dokładnie, ale proxi po zmianie czegokolwiek powodowało błędy, które kasowały się dopiero po kalibracji, nie mam pewności ale zdaje się znikały także po "kalibracji" drogowej tzn. odpalenie, jazda ze skrętem na max w lewo, później na max w prawo, zatrzymanie, załączenie p, zgaszenie silnika.
    Zrobiłem proxi i wyskoczył mi błąd świateł
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20231214_191718.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	27.7 KB
ID:	288734

    Światła skręcił się na Maxa w prawo. Odpaliłem i pokręciłem kierownica, pojechałem pozwiedzać okolice i lipa. Chciałem zrobić ponownie proxi, ale zawiesiło się na niebieskim i szarym adapterze, pojechałem do domu i ponownie chciałem zrobić proxi już pod domem ze strachu, że zaraz unieruchomienie furę. To w ogóle nie chce mi się łączyć. Padł laptop w międzyczasie, więc więcej nie próbowałem, jutro jeszcze raz podejdę do tematu. Jakieś pomysły?

    Czy te światła można skalibrować bez ponownego proxi?

    Takie info jeszcze, że po zrobieniu proxy była tylko informacja, że poszło prawidłowo, bez komendy wyłącz zapłon.
    Ostatnio edytowane przez Fojteg ; 14-12-2023 o 20:03

  8. #78
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,515

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fojteg Zobacz post
    Zrobiłem proxi i wyskoczył mi błąd świateł
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20231214_191718.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	27.7 KB
ID:	288734

    Światła skręcił się na Maxa w prawo. Odpaliłem i pokręciłem kierownica, pojechałem pozwiedzać okolice i lipa. Chciałem zrobić ponownie proxi, ale zawiesiło się na niebieskim i szarym adapterze, pojechałem do domu i ponownie chciałem zrobić proxi już pod domem ze strachu, że zaraz unieruchomienie furę. To w ogóle nie chce mi się łączyć. Padł laptop w międzyczasie, więc więcej nie próbowałem, jutro jeszcze raz podejdę do tematu. Jakieś pomysły?

    Czy te światła można skalibrować bez ponownego proxi?

    Takie info jeszcze, że po zrobieniu proxy była tylko informacja, że poszło prawidłowo, bez komendy wyłącz zapłon.
    Nadal nikomu nie chce sie czytać nie robisz pozycji na europe. jak masz z przodu usa lampy. Było tyle razy ............ kazdy dodaje cos od siebie swoje trzy grosze i tylko zamet.

  9. #79
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2023
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Stelvio
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Nadal nikomu nie chce sie czytać nie robisz pozycji na europe. jak masz z przodu usa lampy. Było tyle razy ............ kazdy dodaje cos od siebie swoje trzy grosze i tylko zamet.
    Musiało nie łączyć przez słabą baterie w laptopie, dzisiaj rano zmieniłem na USA zrobiłem proxi, które odziwo nie przeszło ostatniego punktu i światła działają znowu.

    Mogło być kiedyś pisane, zresztą gdybyś napisał mi 3-4 odpowiedzi wyżej o tym, to bym tego nie robił. Jednak tu jest tyle wątków i stron, że trzeba by było czytać i czytać.

  10. #80
    Użytkownik Świeżak Avatar StelvioRed
    Dołączył
    10 2023
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    Stelvio Ti
    Postów
    44

    Domyślnie

    Podepnę do tematu jeżeli można. I bez krzyków na nowego mi tu proszę

    Byłem w takiej euforii jak sprowadziłem auto, że nie pomyślałem aby kupić reflektor przód EU tylko oddałem na przerobienie a drugi, który był rozbity kupiłem EU. Zapłaciłem ponad 1000 zł i teraz wiem, że spokojnie jakbym dołożył kilkaset/tysiąc złotych więcej to miałbym oryginał EU ale trudno. Mleko się rozlało i proszę nie wyzywać od głupków


    Reasumują reflektor prawy przód jest EU, tył oba EU a tylko lewy przód oryginał przerobiony na nasze warunki. Aby nie świeciła obrysówka poprosiłem o wypięcie wtyczki - w starym rozbitym widziałem, że obrysówka jest wpięta wtyczką dwupinową (pomierzyłem na wyjściu wtyczki i tam podawane jest po prostu 12VDC i minus). Więc pomarańczowa blenda jest srebrna z napisem a Alfa Romeo a wtyczka od obrysówki wypięta i nie świeci - wydawałoby się, że będzie Pan zadowolony

    Niestety błąd świateł adaptacyjnych mnie trochę kuje w oczy tym bardziej, że jest to jedyny błąd obecnie w aucie.
    MES pokazuje błąd B1071-86 - Left Bending Error i po wykasowaniu wraca natychmiast.

    No i teraz pytanie, czy to od wypiętej obrysówki? Z tego co widzę na giuliaforum to tak. Czy w tym wypadku ratuje mnie tylko wymiana na EU?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-07-2013, 18:14
  2. Włącznik Świateł A 156, 2.0 TS 98 rok
    Utworzone przez 3CichY3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 06:48
  3. Autopoziomowanie się świateł
    Utworzone przez Przemas w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 21:37
  4. [146] Nie ma świateł
    Utworzone przez czekal86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-01-2010, 11:44
  5. Nie ma świateł.
    Utworzone przez Rad w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-09-2009, 20:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory