Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 92

Temat: Przekodowanie świateł na EU

  1. #81
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Bending to ksenon skrętny, obie lampy mają skrętne projektory? Raczej nie wiązałbym tego z obrysówką.

  2. #82
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,516

    Domyślnie

    Cytat Napisał StelvioRed Zobacz post
    Podepnę do tematu jeżeli można. I bez krzyków na nowego mi tu proszę

    Byłem w takiej euforii jak sprowadziłem auto, że nie pomyślałem aby kupić reflektor przód EU tylko oddałem na przerobienie a drugi, który był rozbity kupiłem EU. Zapłaciłem ponad 1000 zł i teraz wiem, że spokojnie jakbym dołożył kilkaset/tysiąc złotych więcej to miałbym oryginał EU ale trudno. Mleko się rozlało i proszę nie wyzywać od głupków


    Reasumują reflektor prawy przód jest EU, tył oba EU a tylko lewy przód oryginał przerobiony na nasze warunki. Aby nie świeciła obrysówka poprosiłem o wypięcie wtyczki - w starym rozbitym widziałem, że obrysówka jest wpięta wtyczką dwupinową (pomierzyłem na wyjściu wtyczki i tam podawane jest po prostu 12VDC i minus). Więc pomarańczowa blenda jest srebrna z napisem a Alfa Romeo a wtyczka od obrysówki wypięta i nie świeci - wydawałoby się, że będzie Pan zadowolony

    Niestety błąd świateł adaptacyjnych mnie trochę kuje w oczy tym bardziej, że jest to jedyny błąd obecnie w aucie.
    MES pokazuje błąd B1071-86 - Left Bending Error i po wykasowaniu wraca natychmiast.

    No i teraz pytanie, czy to od wypiętej obrysówki? Z tego co widzę na giuliaforum to tak. Czy w tym wypadku ratuje mnie tylko wymiana na EU?
    Robisz jak kolega nie kodujesz pozycji na europe zostawiasz usa. Rozumiem ze nie masz czujników pozycjonowania itp. Jesli przeszkadza ci obrysówka pomarancz obcinasz kabelek w instalcji do niego i bledu nie masz.

  3. #83
    Użytkownik Świeżak Avatar StelvioRed
    Dołączył
    10 2023
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    Stelvio Ti
    Postów
    45

    Domyślnie

    Hmm, jest szansa aby Panowie, którzy przerabiali reflektor wstawili jakąś blendę blokującą ruch reflektora w poziomie?

    Obrysówka też mi się nie do końca klei właśnie, tym bardziej, że jest to prostu wtyczka dwuprzewodowa bez sygnału zwrotnego. W lampie EU po prostu ta wtyczka jest pusta i obrysówka nie jest wpięta.

    Prawy reflektor jest EU więc pewnie jest wszystko okej. Nikt go nie otwierał - błąd jest tylko dla strony lewej.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Robisz jak kolega nie kodujesz pozycji na europe zostawiasz usa. Rozumiem ze nie masz czujników pozycjonowania itp. Jesli przeszkadza ci obrysówka pomarancz obcinasz kabelek w instalcji do niego i bledu nie masz.
    No właśnie tak mam, side mam włączony jak dla USA a wtyczkę wypiętą już w reflektorze. Błąd nadal niestety występuje.
    Faktycznie po powrocie na USA z side’ani kasuje się błąd czujników poziomowania ale zostaje właśnie je mi ten left bending error.

  4. #84
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,516

    Domyślnie

    Cytat Napisał StelvioRed Zobacz post
    Hmm, jest szansa aby Panowie, którzy przerabiali reflektor wstawili jakąś blendę blokującą ruch reflektora w poziomie?

    Obrysówka też mi się nie do końca klei właśnie, tym bardziej, że jest to prostu wtyczka dwuprzewodowa bez sygnału zwrotnego. W lampie EU po prostu ta wtyczka jest pusta i obrysówka nie jest wpięta.

    Prawy reflektor jest EU więc pewnie jest wszystko okej. Nikt go nie otwierał - błąd jest tylko dla strony lewej.

    - - - Updated - - -



    No właśnie tak mam, side mam włączony jak dla USA a wtyczkę wypiętą już w reflektorze. Błąd nadal niestety występuje.
    Faktycznie po powrocie na USA z side’ani kasuje się błąd czujników poziomowania ale zostaje właśnie je mi ten left bending error.
    To musisz jakos wlozyc wtyczke w reflektorze albo lepiej kupic europe i nie rzeźbić rzeźby.

  5. #85
    Użytkownik Świeżak Avatar StelvioRed
    Dołączył
    10 2023
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    Stelvio Ti
    Postów
    45

    Domyślnie

    Tak też myślałem. Najłatwiej będzie wymieć reflektor i mieć po prostu wszystkie EU. Niestety nie wiem co mnie pokusiło aby oddać ten sprawny na przeróbkę zamiast kupić po prostu EU. Przy całej kwocie auta/naprawy itd. to akurat koszt znikomy tym bardziej, że auto ma być dla mnie a nie na handel.

  6. #86
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2023
    Auto
    Stelvio
    Postów
    7

    Domyślnie

    Witam podepnie się stelvio USA xenony Europa i błąd czujników poziomowania oczywiście brak w samochodzie czujników
    Da się jakoś wykodować błąd wyświetla się zlec kontrolę świateł adaptacyjnych
    Auto przekodowania na eu gość który robił konwersję nie ogarnoł tego

  7. #87
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,516

    Domyślnie

    Cytat Napisał damianlups Zobacz post
    Witam podepnie się stelvio USA xenony Europa i błąd czujników poziomowania oczywiście brak w samochodzie czujników
    Da się jakoś wykodować błąd wyświetla się zlec kontrolę świateł adaptacyjnych
    Auto przekodowania na eu gość który robił konwersję nie ogarnoł tego
    Następny czytać się nie chce.

  8. #88
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Załóż czujniki i spryskiwacze albo ksenony 25W i ręczny korektor, niech to świeci tak jak przepisy nakazują.

  9. #89
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,554

    Domyślnie

    Do Stelvio nie ma ksenonów 25W, regulację z kółkiem z ksenonami 25W można w Julce zrobić.

  10. #90
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2023
    Auto
    Stelvio
    Postów
    7

    Domyślnie

    Kto na Śląsku ogarnie temat ??

    - - - Updated - - -

    Czytam tylko są różne wersje rozwiązań 25w a za chwilę czytasz że się nie da
    A da się to wykodowac żeby nie straszyło

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-07-2013, 18:14
  2. Włącznik Świateł A 156, 2.0 TS 98 rok
    Utworzone przez 3CichY3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 06:48
  3. Autopoziomowanie się świateł
    Utworzone przez Przemas w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 21:37
  4. [146] Nie ma świateł
    Utworzone przez czekal86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-01-2010, 11:44
  5. Nie ma świateł.
    Utworzone przez Rad w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-09-2009, 20:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory