Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Lakierowanie, Nero Etna Pearl, P805/B

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie Lakierowanie, Nero Etna Pearl, P805/B

    Cześć,
    w mojej Alfie Giuliettcie z 2012 r. postanowiłem polakierować porysowane elementy nadwozia - zakupiłem potrzebna akcesoria i lakier bazowy w sprayu konkretnie taki:
    Autolack Spraydose Alfa Romeo 805B Nero Etna Perl Basislack Sprühdose 400ml
    i mam wrażenie, że jest zbyt mało perły w lakierze - po naniesieniu klaru lakier nie mieni się w słońcu tak jak oryginalny.

    Ktoś wie jak "dodać " w domowych warunkach drobiniki "perły" co by się bardzie mienił ?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    514

    Domyślnie

    Przez zimę restaurowałem stary motocykl, pojawiła się konieczność malowania kilku elementów.
    Pojechałem do punktu dorabiania lakierów i okazało się, że lakier musi być trójwarstwowy.
    Najpierw baza - kolor, następnie lakier bezbarwny zmieszany z niewielką ilością bazy i efektu metalik (po próbie natrysku prawie nie widać koloru), na koniec klar.
    Być może tutaj musi być podobnie, ta druga warstwa daje perłę i głębię koloru.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek1983 Zobacz post
    Przez zimę restaurowałem stary motocykl, pojawiła się konieczność malowania kilku elementów.
    Pojechałem do punktu dorabiania lakierów i okazało się, że lakier musi być trójwarstwowy.
    Najpierw baza - kolor, następnie lakier bezbarwny zmieszany z niewielką ilością bazy i efektu metalik (po próbie natrysku prawie nie widać koloru), na koniec klar.
    Być może tutaj musi być podobnie, ta druga warstwa daje perłę i głębię koloru.
    Dzięki za odzew. Udało mi się znaleźć jeden artykuł, która to tak opisuje, tu linkuje forum autkącik: https://forum.autokacik.pl/index.php...etalic-a-mika/
    , i myślałem, że jest może jakiś poradnik, który opisuje jak to uzyskać "więcej perły" tudzież, ktoś może podlinkuje, gdzie można te drobinki miki / metalu nabyć w detalicznych ilościach

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Też mam ten kolor Julki... Piękny w słońcu. I nie tylko... Myślę, że Piotrek1983 podpowiedział.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Wrócę do tematu. Nigdzie nie mam tabliczki z numerem lakieru. Tabliczka jest ale z nazwą koloru: Nero Etna ( na masce, po jej podniesieniu). Czy Nero Etna ma jakieś inne odcienie? Potrzebuję do siknięcia klapy bagażnika ale od wewnątrz (tam gdzie styka się z uszczelką nad zderzakiem, gdzie nie ma połysku, więc wydaje mi się, że lakieru nie potrzebuję. Wg mnie tylko baza. Do wyprawki mam ok. 3-4 cm x 0,5 cm.
    Doradźcie co wziąć, jakiej firmy, czy tylko bazę oraz czy ten kolor ma różne odcienie?
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez Yarek ; 14-04-2024 o 18:40

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDm2
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yarek Zobacz post
    Wrócę do tematu. Nigdzie nie mam tabliczki z numerem lakieru. Tabliczka jest ale z nazwą koloru: Nero Etna ( na masce, po jej podniesieniu). Czy Nero Etna ma jakieś inne odcienie? Potrzebuję do siknięcia klapy bagażnika ale od wewnątrz (tam gdzie styka się z uszczelką nad zderzakiem, gdzie nie ma połysku, więc wydaje mi się, że lakieru nie potrzebuję. Wg mnie tylko baza. Do wyprawki mam ok. 3-4 cm x 0,5 cm.
    Doradźcie co wziąć, jakiej firmy, czy tylko bazę oraz czy ten kolor ma różne odcienie?
    Z góry dziękuję za pomoc.
    naklejka z kodem lakieru jest pod pokrywa silnika - taka srebrna/lustrzana - zaraz przy krawędzi przedniej

    skoro od spodu to na cholerę chesz Etną malować ? czarny wystarczy

    te perłowe są ładne ale jak wyżej - wymagają bazy,perły i klaru - sama baza - po co ? nic nie da - jakbyś czarnym z marketu psiknął to raz - bez klaru zmatowieje mimo polerowania

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Tak mam już. Dzięki za wiadomość. Chcę mieć porządek i dlatego taka sama.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20240420_081852.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	45.6 KB
ID:	289426

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory