Dzień dobry, szukałem na forum i nie natknąłem się na rozwiązanie mojego problemu. Podobne zjawisko jak u mnie zostało opisane tutaj forum.alfaholicy.org/159_brera_brera_spider/124207-_radiem_aux.html ale temat nie doczekał się stosownej odpowiedzi i dotyczył innej wersji radia.

Gdy kupiłem samochód mogłem za pomocą klawisza SRC na kierownicy skakać po "źródłach" (TUNER/CD/itp). Widziałem, że mogłem też wejść w opcję AUX, niestety okazało się że nie ma wyprowadzonego kabla. Kupiłem moduł taki jak np. tutaj aliexpress.com/item/1005002275653780.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27624c 4dxQDj7b. Już miałem brać się za wyciąganie radia i montowanie tego ustrojstwa lecz wcześniej chciałem sprawdzić czy źródło AUX można odpalić poprzez dwukrotne kliknięcie przycisku CD (na forum przeczytalem że można), jak się okazało u mnie nie można, beż względu na to czy płyta jest włożona czy nie, dodatkowo nie mogę dostać się do opcji AUX klikając SRC na kierownicy, co jeszcze niedawno było możliwe. Nie ma opcji resetu radia z poziomu ustawień, odpięcie radia i zdjęcie klemy też nie pomogło. Czy ktoś wie o co może chodzić?

Mój model radia, taki jak na tym obrazku (przycisk MUTE w lewym górnym rogu): a.allegroimg.com/original/03be09/e0494fe045e0ad223e10560180c8/ALFA-ROMEO-159-RADIO-CD-ORYGINALNE
Posiadam złącze USB w schowku i moduł Blue&Me, samochód jest z 2006 roku.

Dodatkowe pytanie, czy jest możliwość podłączenia takiego adaptera/modułu w miejsce niebieskiej kostki (od zmieniarki)? Wg oznaczeń na schematach kostek radia są tam wszystkie potrzebne piny (pod żółtą kostką mam wpięte Blue&Me i nie chciałbym się go pozbywać).

Z góry dziękuję za odpowiedzi i sorry za takie wrzucanie linków, ale nie mam jeszcze 10 wiadomości i nie mogę wrzucać normalnie