Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: 195 1,9JTS nie odpala

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    159 19 JTS
    Postów
    13

    Wink 195 1,9JTS nie odpala

    Witajcie,
    wiem, że moje pytanie będzie może nawet głupie i mało precyzyjne oraz pewnie może być milion powodów dlaczego tak jest ale może ktoś miał podobny kłopot.
    Dzisiaj rano moja 159 1,9 JTS nie odpaliła - w nocy wróciłem(jadąc "normalnie" i bez żadnych najmniejszych objawów)
    Wszystko wydaje się być w porządku a mogę kręcić rozrusznikiem i zupełnie nic - tak jakby nie dostawała paliwa albo brak iskry.
    Sprawdziłem przed chwilą ale dalej to samo - nie naprawiło się
    Macie może jakieś pomysły co to może być?
    Piotrek

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Alfa 159 2.4jtd Alfa Brera 2.4 jtd
    Postów
    62

    Domyślnie

    Jak nie masz czym bledow odczytac to sprawdz co mozesz.Wykrec swiece i sprawdz iskre czy maja.Nie znam tego silnika,ale jak jest mozliwosc wypiecia gdzies przewodu paliwowego,ktory idzie z baku to to zrob i sprawdz czy podaje paliwo.Podstaw jakas butelke i jak przekrecasz zaplon to powinno leciec z niego paliwo.Jak silnik w benzynie nie odpala to albo nie ma iskry,albo paliwo nie dochodzi,albo za malo lub za duzo dostaje powietrza.Najlepiej odczytaj czyms bledy,to bedzie najkrotsza droga do znalezienia usterki.

    Sprobuj moze na plaaka odpalic.Nie wiem jak u ciebie tam jest,ale musi byc mozliwosc.Znajdz rure ktora wychodzi z filtra powietrza i idzie w strone kolektora ssacego.W ta rure (juz za filtrem) psikasz plaaka do czyszczenia kokpitu a kolezanka lub kolega probuje uruchomic wozidlo.Jak zagada to znaczy ze problem najprawdopodobniej z dostawa paliwa a jak nie odpali to raczej problem z iskra.Chyba ze powietrza nie dostaje.

    Na poczatek jednak bym sprawdzil wszystkie wtyczki.Moze jakas wiazka styku nie ma.Podociskaj wtyczki te ktore tam pod maska znajdziesz najpierw.Moze jakis zwierz odwiedzil ci fure bo mu zimno bylo.
    Ostatnio edytowane przez luk23 ; 30-12-2021 o 17:51

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,773

    Domyślnie

    Szkoda czasu, serio. Załatw jakiś interfejs, Multiecuscan i wtedy pomyślimy. Nie ma potrzeby grzebać na oślep, a diagnoza może być dość łatwa.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Na szybko co można sprawdzić to wyłącznik bezwładnościowy... Raczej mało prawdopodobne ale.... Może też immo się nie rozkodowuje

    Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    159 19 JTS
    Postów
    13

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie porady.
    Niestety nie mam interfejsu i nie mam jak zdiagnozować czy są jakieś błędy
    Może jest ktoś z Krakowa kto ma i chciałby pomóc?

    Wydaje mi się, że wszystkie kable, wtyczki sprawdziłem.
    Popatrzę jeszcze za chwilę na ten czujnik/wyłącznik bezwładnościowy.

    A jak by coś jeszcze komuś wpadło do głowy to proszę o sugestie.
    Bo nie uśmiecha mi się wzywać lawety i wieźć do jakiegoś serwisu bo holowanie chyba byłoby mówiąc delikatnie niekomfortowe.
    Bo z tego co czytałem sporo osób poleca serwis na Belwederczyków a to akurat drugi koniec miasta.
    A naprawiał może ktoś w ASO-Automobile Torino na Zakopiańskiej?
    Bo do nich mam zdecydowanie bliżej ale troszkę boję się kosztów...
    Ostatnio edytowane przez pepeKRK ; 30-12-2021 o 20:15

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Alfa 159 2.4jtd Alfa Brera 2.4 jtd
    Postów
    62

    Domyślnie

    Nie wiem na ile sie znasz na mechanice,ale jak nie masz pojecia to lepiej nic nie ruszaj.Napisalem ci juz jak mozesz szukac bez interfejsu,ale do tego trzeba miec pare narzedzi i podstawowa chociaz wiedze.Nie wiem jak jest w Alfach,ale moze da sie odczytac bledy w sterowniku silnika jakims zwyklym uniwersalnym testerem? Tu musi sie wypowiedziec ktos kto jezdzi Alfa na co dzien.Ja dopiero zaczynam przygode z ta marka.Ja mam Peugeota i mam taki zawsze w aucie w razie czego.Taki podstawowy uniwersalny interface z programem na telefon posiada duzo osob.Moze ma ktos z twoich znajomych.Mnie juz taka zabawka za paredziesiat zlotych uratowala kilka razy ,kiedy bylem poza domem i nie mialem ze soba laptopa z programem.
    Ostatnio edytowane przez luk23 ; 30-12-2021 o 22:06

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    159 19 JTS
    Postów
    13

    Domyślnie

    Właśnie zabawy w mechanika chciałbym uniknąć - nie jestem w tym bardzo biegły a poza tym nie mam garażu a na polu żadna przyjemność teraz grzebać przy aucie.
    Czy wystarczy taki "zestaw" czy coś jeszcze będę potrzebować?
    1. na telefon aplikacja - Multiecuscan 1.8 is now available on App Store for iPhone/iPad devices!
    2. Interfejs diagnostyczny Vgate iCar Pro- z aledrogo (ok 115 zł)

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Alfa 159 2.4jtd Alfa Brera 2.4 jtd
    Postów
    62

    Domyślnie

    Na allegro jest ELM327 za 40zl i do tego aplikacja Torque na telefon.Tylko nie wiem czy to dziala z Alfa.Ja to uzywam Do peugeota i w naglych przypadkach sie sprawdza.Musisz tylko odczytac bledy w sterowniku silnika,zeby bylo wiadomo gdzie szukac usterki.Niech sie wypowie ktos kto ma wieksze doswiadczenie,czy takim czyms sie polaczysz.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał luk23 Zobacz post
    Na allegro jest ELM327 za 40zl i do tego aplikacja Torque na telefon.Tylko nie wiem czy to dziala z Alfa.Ja to uzywam Do peugeota i w naglych przypadkach sie sprawdza.Musisz tylko odczytac bledy w sterowniku silnika,zeby bylo wiadomo gdzie szukac usterki.Niech sie wypowie ktos kto ma wieksze doswiadczenie,czy takim czyms sie polaczysz.
    W mojej 159 ten elm327 na bluetooth nie dziala. W ogóle sie nie wlacza - nie swieca sie kontrolki. W poprzednim v40 wszystko dzialalo gites majonez.

    A po kablu idzie normalnie

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    159 19 JTS
    Postów
    13

    Domyślnie

    Też słyszałem, że z tym tanim ELM327 jest kłopot przy Alfie.
    A podobno ten Vgate iCar Pro działa.
    A jaką aplikacje(najchętniej na iphona) polecacie?

    A poza tym sprawdziłem dzisiaj na spokojnie wszystkie możliwe kable, wtyczki, bezpieczniki...i nic nie znalazłem.

    Nie wiem czy to może mieć znaczenie ale 4 dni wcześniej córka "trafiła" murek prawym tylnik nadkolem(tuż przed wlewem paliwa) - może od uderzenia coś się z pompą stało? Choć nie wiem czy ona jest gdzieś w tej okolicy?
    Właśnie miałem jechać do blacharza...no i pojechałem

Podobne wątki

  1. serwo hmulca alfa 156 1.9jts 16v
    Utworzone przez sumin12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-10-2020, 17:22
  2. [159] Alfa 159 1.9jts
    Utworzone przez squadracorse w dziale Sprzedam auto
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-09-2019, 23:19
  3. [159] Blokada rozrządu 159 1.9jts
    Utworzone przez MarkoMax w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 26-05-2018, 23:31
  4. Srebrna 159 1.9JTS sedan.
    Utworzone przez szerszeń w dziale Samochody
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-08-2017, 19:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory