Strona 10 z 96 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718192060 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 960

Temat: Przyszłość Giulia/Stelvio i całej Alfą Romeo

  1. #91
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,038

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Podsumowując ostatnie wpisy dochodzę do wniosku, że Alfa Romeo powinna produkować auta według starych zasad: sam jeżdżę, sam naprawiam, sam ulepszam, doposażam i tuninguje moje auto, a w gratisie powinna jeszcze dostarczać książeczkę z serii "Sam naprawiam moje Alfa Romeo"
    Czy ja wiem... może po prostu chcielibyśmy mieć bagnet w aucie, żeby być pewnym, szczególnie przed dłuższą trasą, czy mamy dostateczny poziom oleju?
    I może chcielibyśmy mieć w aucie coś tak oczywistego, jak dojazdówka, bo jak Ci się wyładuje telefon albo zgubisz go na stacji benzynowej, albo też trafisz w dziurę zasięgu, to wezwanie assistance może okazać się dość trudne....?
    Co sądzisz, Krzychu?

  2. #92
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Podsumowując ostatnie wpisy dochodzę do wniosku, że Alfa Romeo powinna produkować auta według starych zasad: sam jeżdżę, sam naprawiam, sam ulepszam, doposażam i tuninguje moje auto, a w gratisie powinna jeszcze dostarczać książeczkę z serii "Sam naprawiam moje Alfa Romeo"
    Stare ludowe powiedzenie.
    Nikt lepiej nie zrobi od samego Siebie.

    Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

  3. #93
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    To powinno być tak,że czujnik poziomu oleju to sprawdzona technologia , jeżdżąca w towarzystwie bagnetu przez ostatnie 20 lat . Na tyle sprawdzona że ludzie nawet by nie zauważyli zniknięcia bagnetu. A nie ze się rzuca nieprzebadaną,niesprawdzoną technologię do produkcyjnego użycia.

  4. #94
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Smile

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Czy ja wiem... może po prostu chcielibyśmy mieć bagnet w aucie, żeby być pewnym, szczególnie przed dłuższą trasą, czy mamy dostateczny poziom oleju?
    I może chcielibyśmy mieć w aucie coś tak oczywistego, jak dojazdówka, bo jak Ci się wyładuje telefon albo zgubisz go na stacji benzynowej, albo też trafisz w dziurę zasięgu, to wezwanie assistance może okazać się dość trudne....?
    Co sądzisz, Krzychu?
    Skoro mamy nie ufać elektronicznym wskaźnikom i rozkładać ręce przy braku zasięgu w komórce, to ja wnioskuje o bagnet w zbiorniku paliwa i najnowsze wydanie papierowych map na Europę, żebym umiał się odnaleźć na trasie w przypadku nieoczekiwanego braku paliwa

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał kutulu Zobacz post
    To powinno być tak,że czujnik poziomu oleju to sprawdzona technologia , jeżdżąca w towarzystwie bagnetu przez ostatnie 20 lat . Na tyle sprawdzona że ludzie nawet by nie zauważyli zniknięcia bagnetu. A nie ze się rzuca nieprzebadaną,niesprawdzoną technologię do produkcyjnego użycia.
    W Alfie 159, którą mam od 2008 roku jest zarówno bagnet jak i elektroniczny wskaźnik na desce. Przez ten czas nigdy nie miałem potrzeby wyjmowania bagnetu BTW. I przy okazji - przez te 14 lat nigdy nie było potrzeby uzupełniania oleju między wymianami w tym aucie
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 01-03-2022 o 18:58
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #95
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Skoro mamy nie ufać elektronicznym wskaźnikom i rozkładać ręce przy braku zasięgu w komórce, to ja wnioskuje o bagnet w zbiorniku paliwa i najnowsze wydanie papierowych map na Europę, żebym umiał się odnaleźć na trasie w przypadku nieoczekiwanego braku paliwa
    Jeden rozbłysk słoneczny i ulubieńcy gadżetów nie będą mogli nawet egzystować.

    Zazwyczaj ludzie się przekonują dopiero do analogowosci jak gadżety w naprawie zaczną słono kosztować .


    Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

  6. #96
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Giulia Sprint
    Postów
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Skoro mamy nie ufać elektronicznym wskaźnikom i rozkładać ręce przy braku zasięgu w komórce, to ja wnioskuje o bagnet w zbiorniku paliwa i najnowsze wydanie papierowych map na Europę, żebym umiał się odnaleźć na trasie w przypadku nieoczekiwanego braku paliwa
    - - - Updated - - -
    Akurat papierowe mapy należy mieć w aucie bo nigdy nie zawiodą.
    Elektronika, inne gadżety mogą zawieść czasami niespodziewanie.
    Jest wojna na Ukrainie, jak myślisz wszystko będzie cudowne?
    Analog w aucie i CB radio też mogą mieć zastosowanie i nawet chyba nie zdajesz sobie sprawy jakie.

  7. #97
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    I mamy pierwszy realny.

    Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

  8. #98
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    I tak to powinno wyglądać po pierwszym lifcie.
    A tak z ciekawości, gdzie można jeździć bez przednich blach? O ile się nie mylę to w usa?

  9. #99
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,038

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Skoro mamy nie ufać elektronicznym wskaźnikom i rozkładać ręce przy braku zasięgu w komórce, to ja wnioskuje o bagnet w zbiorniku paliwa i najnowsze wydanie papierowych map na Europę, żebym umiał się odnaleźć na trasie w przypadku nieoczekiwanego braku paliwa
    Rozkoszny jesteś. Ja miałem okazję przeżyć sytuację, kiedy elektronika zawiodła, bagnetu nie było i rozwaliłem silnik w trasie. Nie była to alfa ale inna, solidna i znana marka.
    A mapy papierowe warto mieć. Co więcej, warto umieć je czytać. Naprawdę, przydają się.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Jeden rozbłysk słoneczny i ulubieńcy gadżetów nie będą mogli nawet egzystować.

    Zazwyczaj ludzie się przekonują dopiero do analogowosci jak gadżety w naprawie zaczną słono kosztować .
    W punkt.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał wip Zobacz post
    I tak to powinno wyglądać po pierwszym lifcie.
    A tak z ciekawości, gdzie można jeździć bez przednich blach? O ile się nie mylę to w usa?
    To stare punto z tyłu raczej nie wskazuje na USA...... )

  10. #100
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Rozkoszny jesteś. Ja miałem okazję przeżyć sytuację, kiedy elektronika zawiodła, bagnetu nie było i rozwaliłem silnik w trasie. Nie była to alfa ale inna, solidna i znana marka.
    Tia - jakbyś miał bagnet to by Cię uchronił przed wyciekiem oleju Wystarczy znać swoje auto jak się wybiera w dalszą trasę i dobre AC nie zawadzi
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. Światła - technologia AFS w Alfa Romeo Giulia i Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 03-03-2023, 07:33
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Przyszłość Alfy Romeo 2014-2018
    Utworzone przez minusbb w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 18:14
  4. Przyszłość ALFY ROMEO
    Utworzone przez bobryt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 16:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory