Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Temat: zabezpieczenie p. korozją?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    270

    Domyślnie zabezpieczenie p. korozją?

    Witam!

    Jak jest z zabezpieczeniem p. korozyjnym Giuli w porównaniu do 159? Czy Giulia też ma niezabezpieczone progi jak 159? Jakieś inne słabe pod tym względem punkty?
    Czy ktoś zabezpieczał dodatkowo podwozie?

    Pozdrowienia
    DonVito
    Gdynia

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2021
    Mieszka w
    EL
    Auto
    AR GIULIA VELOCE Ti
    Postów
    45

    Domyślnie

    Cześć. Ja zabezpieczałem przed zimą. MY21. Pytałem wcześniej w serwisie czy ma to wpływ na gwarancję- odpowiedzieli że nie. Fachowiec od zabezpieczenia nie rozgadywał się nad jakością zabezpieczenia fabrycznego. Stwierdził że Włosi nie mają z tym problemu w przeciwieństwie do Japońców.

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,242

    Domyślnie

    Ja także dostałem identyczną informację od firmy która zajmuje się zabezpieczeniami: 95% Japońskich koniecznie do zabezpieczenia z Toyotą na czele, a włoskie raczej nie ale "proszę przyjechać to zobaczę co oni tam porobili".
    Będę u niego w okolicach weekendu z innym samochodem (japońskim :-) ) to dam znać co wynalazł w Stelvio.

    A przy okazji, w Giulii/Stelvio jest sporo aluminium, czy ktoś sprawdzał z czego w przeważającej części jest zrobiony "dół"?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    463

    Domyślnie

    Pewnie stal. Daj znać, co ci powie o stelvio, ewentualnie które miejsca do zabezpieczenia a jeśli byś miał jakieś zdjęcia to jeszcze lepiej. Moje u mnie zostanie na parę ładnych lat, zaczynam myśleć o jakieś konserwacji ale żeby zrobić to dobrze to wszystkie plastikowe osłony musiałyby wylecieć więc trochę zabawy. Poza tym odstrasza mnie troche długo utrzymujący się smrod konserwacji w środku, szczególnie przy zabezpieczaniu profili zamkniętych.

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,242

    Domyślnie

    Facet z którym mam się widzieć standardowo przeprowadza to następująco:
    - demontaż wspomnianych przez Ciebie osłon
    - mycie, suszenie
    - natrysk na całość jakiegoś środka wchodzącego w reakcję z ogniskami rdzy, 24h przerwy
    - zalanie czymś profili zamkniętych
    - nałożenie (nie wiem czy natrysk czy pędzel) na całość masy elastycznej, jakiegoś bitumu, 24h przerwy
    - montaż osłon
    Całość ok 3 dni, w przypadku Toyoty Yaris/Corolla 1350.00 netto.
    Też planuje "kilka ładnych lat" dlatego się zainteresowałem tematem. Dam znać ale na zdjęcia z etapów prac nie licz (nie będę tam koczował przez kilka dni). Mogę cyknąć fotki po robocie jak odbiorę Toyotę którą będę robił na pewno. Co do Stelvio decyzja jak zrobię pierwszy i to obejrzę.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    463

    Domyślnie

    Ok, zakres pracy fajny. Ciekaw jestem czy nie będzie smierdzialo po konserwacji profili zamkniętych. W poprzednich autach czuć było nawet po 2 latach jak latem w upal otworzyłem szybę i gdzieś zaciągało z profili i to mnie trochę zniechęca. Nawet w nowym busie sobie to darowałem bo nie chce później tego wdychać. Nie wiem czy to kwestia złego doboru chemii.

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,242

    Domyślnie

    No toś mnie teraz kurde pocieszył taką wizją nieźle... Zrobię w takim razie teraz tylko samochód żony i poczekam do lata .
    A tak na serio, dopytam co się da w tej kwestii, facet brzmi uczciwie i ma dobre opinie w necie.
    Kolega robił niedawno jakiś samochód terenowy z ramą gdzie wchodzi tych środków dość dużo w zakamarki. Twierdzi niestety, że teraz po 2-3 tygodniach "śmierdzieć powoli przestaje", czyli coś jednak śmierdzi. Ponoć nie jest to uciążliwe - ale to niestety kwestia indywidualnych odczuć osobnika a i teraz też trochę za mało ciepło na takie oceny.
    Chyba założę, że źle dobrali mu chemię :-). Toyota idzie do roboty definitywnie bo zabezpieczenie tam to porażka.
    Dam znać "po".

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Giulia Sprint
    Postów
    88

    Domyślnie

    Z konserwacją jest tak, że niektóre zapachy utrzymują się długo w zależności od ilości wtryśniętej w profile.
    Zabezpieczenia podwozia praktycznie nie czuć. Ze środków to Noxudol i Valvoline są skuteczne.
    Do klasyków aut po dużej blacharce w profile olej parafinowy na początek a następnie tłuszcz Mike Sanders ( aplikacja mocno skomplikowana ) lub inny, jest tego trochę na rynku.
    Do podwozia Noxudol - sprawdzone na wielu moich autach.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alcapone154
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nad Krakowem
    Auto
    159 2.0 / ex147
    Postów
    592

    Domyślnie

    Bron Boże nuxodol toż to bitumen!! Czarnuchem zalepisz i już nigdy nie będziesz widział co pod spodem. Tak się robiło 20 lat temu.

    Swieze auto to podwozie wymyć i woskiem zabezpieczyć. Np dinitrol Metallic 4942.
    Ostatnio edytowane przez alcapone154 ; 09-02-2022 o 21:30

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,812

    Domyślnie

    Jak dla mnie zabezpieczanie takiego samochodu to bezsens, można oczywiście to zrobić ale jak wóz będzie miał 7-8 lat minimum i fabryczne zabezpieczenie może być już uszkodzone/naruszone. Nawet Alfa 156 wytrzymywała tyle bez problemu w naszych warunkach, podejrzewam że Giulia i Stelvio jest dużo lepiej zabezpieczone.

Podobne wątki

  1. Zabezpieczenie przed korozją belki pod chłodnicą
    Utworzone przez herbig w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 09-07-2017, 09:37
  2. Zabezpieczenie przed korozją
    Utworzone przez enliven w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-06-2014, 22:11
  3. Jak to jest z tą korozją w Alfie 156?
    Utworzone przez Spiki w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 21-05-2014, 08:50
  4. Problemy z korozją w GT
    Utworzone przez simeone w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-09-2011, 19:01
  5. Walka z korozją, czy to normalna usterka?
    Utworzone przez kiepas96 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 25-11-2009, 20:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory