Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Temat: Akumulator do Stelvio

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Odkopię temat. Ja to chyba nie mam szczęścia do tego auta. Zaraz po odebraniu od dealera po przejechaniu 40 km padła cewka i świeca i musiałem jechać do serwisu. Dzisiaj po miesiącu od zakupu auta i zrobieniu nim 3333 km padł akumulator. Zgłosiłem sprawę na infolinię. Przyjechała pomoc drogowa- tutaj musze przyznać, że dość szybko od chwili zgłoszenia, bo w ciągu godziny. Pomoc drogowa podpięła swój akumulator rozruchowy i auto odpaliło. Nie wiem czy to może mieć znaczenie ale z 2 dni wcześniej z 2 razy dostałem komunikat o awarii Alfa Connect Boxa. Wczoraj autem zrobiłem trasę 170 km tak więc akumulator powinien się podładować. Przed moim odbiorem auta od dealera oni ładowali akumulator, bo był padnięty. Napisałem dzisiaj reklamację na stronie Alfy ale zastanawiam się czy nie powinienem zgłosić tego również do ASO? Podpowie ktoś jaka powinna być właściwa droga, procedura takiej reklamacji aby wymienili akumulator na nowy?

  2. #22
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,479

    Domyślnie

    akumulator do wymiany i tyle w temacie. na marginesie opanował ktoś wyłączenie tego alfa connect na amen?

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,521

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    akumulator do wymiany i tyle w temacie. na marginesie opanował ktoś wyłączenie tego alfa connect na amen?
    Tak fizycznie odlaczasz i robisz proxy. W swojej USA tak zrób bo i tak w Polsce nie działa.

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    258

    Domyślnie

    Odkopię nieco temat. Zastanawiam się, jak ładować ten akumulator. Mam ładowarkę Yuasa YCX 5.0 (klon CTEK) i własciwie nie wiem, którego programu używać do ładowania akumulatoria w Giulii. Akumulator Varta, czarny, z logiem Alfa Romeo, ten co idzie na pierwszy montaż. Nie wiem tylko, czy to AGM, czy coś innego. Ładować to programem zimnym/AGM (14,7 V), czy normalnym (14,4 V)? O ile ma to jakiekolwiek znaczenie...
    Podpinać ładowarkę bezpośrednio do klem, czy do przyłączy pod maską?
    Screen z instrukcji obsługi poniżej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaaa.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	111.0 KB
ID:	287423

  5. #25
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,521

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Odkopię nieco temat. Zastanawiam się, jak ładować ten akumulator. Mam ładowarkę Yuasa YCX 5.0 (klon CTEK) i własciwie nie wiem, którego programu używać do ładowania akumulatoria w Giulii. Akumulator Varta, czarny, z logiem Alfa Romeo, ten co idzie na pierwszy montaż. Nie wiem tylko, czy to AGM, czy coś innego. Ładować to programem zimnym/AGM (14,7 V), czy normalnym (14,4 V)? O ile ma to jakiekolwiek znaczenie...
    Podpinać ładowarkę bezpośrednio do klem, czy do przyłączy pod maską?
    Screen z instrukcji obsługi poniżej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaaa.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	111.0 KB
ID:	287423
    Podłączasz jak chcesz i kiedy chcesz żeby szybciej naładował to bezpośrednio do aku.

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,251

    Domyślnie

    Dla bezpieczeństwa lepiej nie ładuj akumulatora AGM w trybie "zwykłego" akumulatora, wtedy ładowarka na pewnym etapie może dawać za wysokie napięcia dla agm-a - zależy jak ta ładowarka działa. Trybem AGM może akumulatora nie nabijesz na full ale go nie uszkodzisz.
    Ale, AR w Europie chyba nigdy nie dawała fabrycznie AGM z tego co czytałem. Z USA zdaje się przyjeżdżały Alfy z AGM - ale trudno wyczuć czy to po wymianie czy od nowości.

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    Dwa miesiące temu zastąpiłem OEMa (trzy letnie dziadostwo) nowym AGM Duracela. Jak na razie wszystko ok, działa S/S i muszę znów się uczyć go wyłączać na pierwszych światłach

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Alfą Romeo Stelvio Estrema
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał wip Zobacz post
    Dwa miesiące temu zastąpiłem OEMa (trzy letnie dziadostwo) nowym AGM Duracela. Jak na razie wszystko ok, działa S/S i muszę znów się uczyć go wyłączać na pierwszych światłach
    Ciekawy jestem ile ten Ci wytrzyma ten akumulator, AGMy z tego co wiem wymagają trochę innego ładowania niż zwykłe, a w naszych Alfach są zwykłe.

  9. #29
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek222 Zobacz post
    Ciekawy jestem ile ten Ci wytrzyma ten akumulator, AGMy z tego co wiem wymagają trochę innego ładowania niż zwykłe, a w naszych Alfach są zwykłe.
    Zwykłe ??? Ciekawe bo przynajmniej EFB

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Alfą Romeo Stelvio Estrema
    Postów
    23

    Domyślnie

    Zgadza się EFB, tak czy siak, ładowany jest inaczej niż AGM.

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 03-10-2021, 07:44
  3. [STELVIO] Dlaczego Stelvio, a nie Stinger?
    Utworzone przez zukowski w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-08-2019, 19:39
  4. akumulator-alarm-akumulator...
    Utworzone przez luj666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 13:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory