Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: ENG Custom CarPlay wersja IMPERIUM - jakość rozmów telefonicznych na CP-iphone

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Thumbs up ENG Custom CarPlay - działająca solucja na wyeliminowanie echa u rozmowcy

    Czy ktoś posiada w swojej Giulii interfejs CarPlay od ENG Custom w wersji IMPERIUM i może mi potwierdzić dobrą jakość rozmów (brak pogłosu/szumów)?
    Chodzi o połączenie iPhone-CarPlay przy wykorzystaniu fabrycznych mikrofonów Giulii.

    W pierwszej wersji urządzenia niestety występuje pogłos (nasz rozmówca słyszy siebie podczas rozmowy), wymiana mikrofonu na lepszy nic nie pomogła.
    Liczę, że nowa wersji Imperium rozwiązuje ten problem.

    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    EDIT: GOTOWE ROZWIĄZANIE:
    Wchodzimy w tryb serwisowy kodem 688612, tam wybieramy kalibrację echa przy zgaszonym silniku i kompletnej ciszy w kabinie.
    Wynik kalibracji powinien pokazać wartość 100%.
    Jeśli pokaże mniej, np 98% to było za głośno w kabinie - np przejeżdżający obok samochód zagłuszył proces kalibracji. Wtedy powtarzamy kalibrację aż do uzyskania wyniku 100%.

    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ostatnio edytowane przez SWRSC ; 15-03-2022 o 09:52

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    321

    Domyślnie

    Jak to sprawdzic? Mam polifta i czesto uzywam carplaya i nikt nie narzeka na jakosc rozmow.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Strzalka Zobacz post
    Jak to sprawdzic? Mam polifta i czesto uzywam carplaya i nikt nie narzeka na jakosc rozmow.
    W polifcie to masz raczej wbudowanego CarPlaya. Temat jest o dodanie pofabrycznego modułu od Włochów/Chińczyków.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,479

    Domyślnie

    ja miałem Ipmerium -jakość odbioru rozmów słaba do tego były zakłócenia w odbiorze fal radiowych - zwróciłem bez problemu oddali kasę kopiłem innej marki od chłopaka Michał Marcin z grupy FB działa od pół roku super. Do tego Imperium ma spora Wadę- aby ściszyć głos musi się wrócić do OE menu.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,017

    Domyślnie

    z tego co wiem to problem ściszania był w pierwszych wypustach firmwaru, ktoś coś mówił (może nawet Lio bo z nim w ostanich 2mcach parę razy gadałem i to po 1h) że to zostało poprawione. może dopytujcie Lio?

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    ja miałem Ipmerium -jakość odbioru rozmów słaba do tego były zakłócenia w odbiorze fal radiowych - zwróciłem bez problemu oddali kasę kopiłem innej marki od chłopaka Michał Marcin z grupy FB działa od pół roku super. Do tego Imperium ma spora Wadę- aby ściszyć głos musi się wrócić do OE menu.
    Dzięki. Dasz jakiś namiar na tego CP?

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,017

    Domyślnie

    Michał Marcin na grupach Facbookowych, w rzeczywistości Michał Głuszczyk z Wwy. Udziela się choćby na Alfa Romeo Giulia /Stelio Polska, bez problemu znajdziesz bo tam kilku zdominowało postami całą grupę

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    Okazuje się, że moduł od ENG ma kalibrację echa.
    Wchodzimy w tryb serwisowy kodem 688612, tam wybieramy kalibrację echa przy zgaszonym silniku i kompletnej ciszy w kabinie.
    U mnie pomogło, ale potwierdzę jeszcze to po kilku dniach testów.

    W nowszych modułach można jeszcze wybrać AA bezprzewodowe, jeśli Wam nie działa.

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,479

    Domyślnie

    w tym drugim module aa i cp działa od początku po wi fi

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    Mogę potwierdzić, że po kalibracji u mnie echo zostało kompletnie wyeliminowane.

Podobne wątki

  1. [Giulia] Brak Apple CarPlay po podłączeniu iPhone 13 Pro z iOS 15.1
    Utworzone przez gruby19 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-11-2021, 16:01
  2. lepsza jakość skóry (różne rodzaje) wersja po FL
    Utworzone przez adio21 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 13:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory