Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 32 z 32

Temat: Dławiąca się Giulietta QV TCT

  1. #31
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    98

    Domyślnie

    Ooo widze ze "ten typ tak ma".
    No to u mnie zrobione (ASO) i dzisiaj odebrane:
    - olej, filtry, swiece
    - termostat
    - rozrząd
    - kalibracja skrzyni
    - poduszka pod silnikiem
    (wywalił się termostat, poduszka już wyła, a resztę zrobiłem "na zapas").


    Na podstawie poprzednich doświadczeń mogę powiedzieć ze płyny w skrzyni nie rozwiązały problemów - świece też nie rozwiązały problemów.
    Ja bym problem u mnie rozdzielił na dwa.
    1. Taki jak DieselJTD opisał zjazdy/podjazdy (sprawdź czy ci zapłon nie wypadł, sprawdź czy masz więcej niż połowe bagnetu oleju -> bo taka była moja ostatnia teoria).
    2. Taki jak autor wątku opisał - problem przy redukcji 2->1->N.
    - Ja dodał bym dodatkowe scenariusze - nie tylko na zimnym silniku.
    -> jedz w korku -> alfa wbije 2 -> jedz bez gazu -> zahamuj gwałtownie -> wywali się, albo będzie blisko
    -> jedz w korku -> alfa wbije 2 -> dodaj gazu tak żęby obroty skoczyły -> zahamuj gwałtownie -> będzie dobrze, bieg się zredukuje (tutaj też myślałem ze może ciśnienie oleju, ale na moich wykresach tego nie widać)
    -> jedz w korku -> alfa wbije 2 -> jedz bez gazu -> zahamuj bardzo bradzo delikatnie naciskając hamulec, super ślamazarnie, nawet przytrzymaj przez pół sekundy delikatnie wciśnięty, żeby każdy jeden element w samochodzie zdążył się połapać że hamujesz -> też będzie ok.


    Tak czy siak, celem diagnozy kupiłem magicznego szpeja (autoXScan - jak na zdjęciu). Mogę zbierać i zapisywać dane z silnika (jakieś ~130 czujnikow), ze skrzyni (117 czujnikow), no i moge z tego robić wykresy, poglądowo wrzucam obrazek majacy 2/117 wykresów, zebrane ze skrzyni, wszystkie wykresy -> link. Próbkowanie małe 3.5 sekundy, ale może coś się przyda. Jak ktoś z Krakowa chce zebrać metryki to służę pomocą. Ale tutaj radzę mieć niskie oczekiwania, bo wykresów mam z 50-60 tras, **** z tego wynika .
    (nie wiem co potrafi alfaOBD nie używałem nigdy).

    Na chwilę obecna, po w/w serwisie problem znikł, ale mało jeździłem. Jakies 300km


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwycenie obrazu ekranu_2024-03-22_01-20-28.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	108.9 KB
ID:	289269Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwycenie obrazu ekranu_2024-03-22_01-28-40.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	71.0 KB
ID:	289270
    Ostatnio edytowane przez gindek ; 24-03-2024 o 15:21
    Moja sztuka
    https://www.forum.alfaholicy.org/nas...ne_veloce.html

    Upłynnię zaślepki spryskiwaczy xeona kolor 134b, komplet lewa i prawa 200pln wysyłka free. Można w małopolce podjechać i popatrzeć czy kolor pasuje.

  2. #32
    Użytkownik Świeżak Avatar nahnah
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Julka Veleleleoce
    Postów
    99

    Domyślnie

    Zważając że od tygodnia problem u mnie nie występuje, to zakładam że w moim przypadku znalazło się rozwiązanie - Wariator na wałku ssącym a dokładnie przycinający się wariator na wałku ssącym.
    Problem wyszedł przy innym wątku, okazało się że przestawił mi się rozrząd o jeden ząb z powodu blokującego się wariatora.
    Wymieniony wariator i na moją prośbę nie robili kalibracji skrzyni (tyle razy ich męczyłem o to że zapytali od razu czy robić kalibracje ) i od tygodnia bez najmniejszego problemu:
    1. Odpalenie po nocy pełzanie do bramy - zero zamulania i zduszania wysprzęgla bez problemu
    2. Przyśpieszanie i po zmianie na drugi bieg odpuszczenie gazu, pełzanie i hamowanie powoli/gwałtownie - wszytko ok

    uprzedzając pytanie wariator 1200 (po małym rabacie), w magazynie w Bielsku (czyli wychodzi ze siedziba zamknięta ale magazyn cały czas jest)

    Przy okazji jak była na podnośniku to do wymiany poszła uszczelka od smoka ale ciśnienie było "w normie", cytując aso (Trochę się zawiodłem - zmiany oleju co 8-10 tysi nie uchroniły przed glutami w misce olejowej przy przebiegu 120k - urok Seleni zapewne)

    Jak by ktoś chciał zmawiać uszczelkę smok/pompa z JTDPerformance - polecam, cena 50 ojro za uszczelkę, 8 za wysyłkę, uszczelka ma 3 simeringi - jeden od strony smoka, dwie od strony pompy oleju. Idealnie wytoczona bez zadziorów pasuje bez problemu. Śruby od smoka są wystarczająco długie żeby ją załapać.

    Nie twierdze że to rozwiązanie w każdym przypadku ale po wypróbowaniu prawie wszystkiego co mogło mieć związek / wpływ na takie zachowanie skrzyni, śmiem sądzić że to jest to bo mój odwieczny problem z jebni** na trzecim biegu się zmniejszył, nie je** już z 2-3 co najwyżej mocno szarpnie okazjonalnie.

    Ciekawostka nr 1 - to co traktowałem jako hałasującą pompę paliwa (WC) okazało się być wariatorem - teraz totalnie nie słychać pompy paliwa, na jałowym, zimnym czy podczas wytracania prędkości / hamowania silnikiem.
    Opcje są dwie - pompa hałasowała bo dostosowywała się do kąta z wałka ssącego albo hałas był od wariatora - znając Alfe to oba na raz .

    Ciekawostka nr 2 - miałem na kilka dni Tonale TCT 1.6 w klekocie - ta sama skrzynia, ta sama pompa od oleju i te same bolączki TCT: chcesz popełzać w korku, potrafi zamulić z rozpoznaniem czy będziesz przyśpieszał czy może jednak nie, dojeżdżasz do świateł na 3ce przy 40kmh i odpuszczasz gaz bo czerwone światło? a to wrzuce Ci 4ty bieg a co. Pełzanie z pierwszego biegu jest wyłączone (ciekawe)
    MES nie ma jej na liście obsługiwanych pojazdów więc nie mogłem się podłączyć (chyba że w Tonale też jest blokada jak Stelvio i Giulia) więc nie udało mi się sprawdzić czy jest ten sam soft.

    Uprzedzając nie pomogły wymiany czujnika wału, wałka ssącego i wydechowego, wymiana elektrozaworów wariatora na szarpanie skrzyni / zduszenie silnika przy hamowaniu z drugiego biegu (sprawdzałem przed akcją wariator).

    Postaram się na dniach podrzucić logi z kątami nowego wariatora.
    Zdjęcie uszczelki smok/pompa:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2024-05-17 181650.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	77.4 KB
ID:	289569

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-05-2019, 11:02
  2. [Giulietta] [ giulietta ] sprzedam giulietta 1.4 170km tct salon polska
    Utworzone przez lukas w dziale Sprzedam auto
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-03-2019, 16:27
  3. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  4. Falująca i dławiąca Alfa 156
    Utworzone przez Luk1989 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-09-2012, 17:57
  5. Giulietta SS i Giulietta G430 IMove Marangoni
    Utworzone przez eclipse w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 22:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory