Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 62

Temat: Ceny przeglądów

  1. #31
    Użytkownik Świeżak Avatar kczan
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    '21 Giulia Veloce TI 2.0 280HP
    Postów
    61

    Domyślnie

    [MENTION=81217]FernandoAlfonso[/MENTION] i jemu podobni:
    Wymieniajcie olej według interwałów przewidzianych przez producenta, śmiało. A potem płacz że Alfa (albo w zasadzie dowolny inny producent) jest be bo się coś zepsuło. Podstawowe dbanie o samochód widać niektórych przerasta, bo "Nie mam czasu zajmować się głupotami i liczyć jakichś procentów" To tak jakbyś po uprawianiu sportu nie wziął prysznica, bo pani w szkole mówiła że trzeba raz dziennie.

    Edit:
    A co do kolejnej durnoty, "od tego jest gwarancja" - przeczytaj sobie w wolnej chwili regulamin ochrony gwarancyjnej, możesz być w lekkim szoku.

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    W grudniu mam pierwszy przegląd. Do grudnia może nalatam ok 5000 km. Na pewno będę chciał mieć wymieniany olej. Czy da się jakoś sprawdzić czy serwis go wymienił, czy tylko zainkasował kasę za jego wymianie.

  3. #33
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał kczan Zobacz post
    A co do kolejnej durnoty, "od tego jest gwarancja" - przeczytaj sobie w wolnej chwili regulamin ochrony gwarancyjnej, możesz być w lekkim szoku.
    Oświeć mnie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał daro1906 Zobacz post
    W grudniu mam pierwszy przegląd. Do grudnia może nalatam ok 5000 km. Na pewno będę chciał mieć wymieniany olej. Czy da się jakoś sprawdzić czy serwis go wymienił, czy tylko zainkasował kasę za jego wymianie.
    Da się. Można zainstalować mini kamerę szpiegowską.

  4. #34
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,259

    Domyślnie

    Panowie to wątek o cenach przeglądów a nie o sensowności wymiany oleju czy durnotach.

  5. #35
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    697

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro1906 Zobacz post
    W grudniu mam pierwszy przegląd. Do grudnia może nalatam ok 5000 km. Na pewno będę chciał mieć wymieniany olej. Czy da się jakoś sprawdzić czy serwis go wymienił, czy tylko zainkasował kasę za jego wymianie.
    Można zlać olej i go obejrzeć Chociaż nawet wtedy stwierdzisz czy olej jest nowy czy nie, ale nie wiesz jaki olej wlali - czy ten co trzeba, czy ten na którym zarobią najwięcej. A zabawa z laboratorium to już drobna paranoja (może lepiej znaleźć warsztat godny zaufania?)...
    Można założyć, że jeżeli się pofatygowali zresetować wymianę oleju (to inna procedura niż reset przeglądu) - to rzeczywiście się pofatygowali wymienić ten olej. A stopień zużycia oleju łatwo sprawdzisz MESem - niestety nie jest to faktycznie zużycie oleju tylko pochodna sposobu eksploatacji samochodu po resecie, ale zawsze to lepsze niż nic. No i koniecznie oznacz sobie filtr oleju w słabo widocznym miejscu (od góry).

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar odrobina156
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Ropczyce
    Auto
    Stelvio Sprint MY 2020 Blue Misano Lancia Ypsilon Platinum 1.3 mje
    Postów
    822

    Domyślnie

    U mnie na przestrzeni 18 miesięcy od odbioru samochodu wygląda to jak poniżej:

    2021 03 11 przebieg 1500km - wymiana oleju silnikowego + filtra oleju 567,98zł brutto FCA Bielsko Biała

    2021 06 17 przebieg 15 000km - przegląd okresowy, wymiana oleju, filtra oleju, filtra powietrza 737,11zł brutto FCA Bielsko Biała

    2021 09 15 przebieg 30 000km - przegląd okresowy, wymiana oleju, filtra oleju, filtr kabinowy węglowy 1427,54zł GANINEX Katowice

    2022 01 17 przebieg 45 000km - przegląd okresowy, wymiana oleju, filtra oleju, filtr powietrza, filtr kabinowy, dezynfekcja klimatyzacji 1129,44 zł FCA Bielsko Biała

    2022 04 12 przebieg 60 000km - przegląd okresowy, wymiana oleju, filtra oleju, filtr powietrza, pasek napędowy, świece zapłonowe 1402,89zł FCA Bielsko Biała

    2022 08 04 przebieg 75 000km - przegląd okresowy, wymiana oleju, filtra oleju, filtr powietrza, filtr kabinowy, dezynfekcja klimatyzacji 1464,80zł AUTO SPEKTRUM Tarnów

    Tak to u mnie wygląda więc porównując ceny w np. warszawskich ASO mogę uznać, że jest przyzwoicie

    Obecnie zbliżam się do przebiegu 90 000km i przy tej okazji będzie wymiana tarcz i klocków przód więc i kwota pewnie będzie trochę wyższa. Prócz tego szykuje się na wymianę oleju w skrzyni, dyfrach itd. - ale to nie w ASO, bo tam ich .... z cenami :/

  7. #37
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,259

    Domyślnie

    To są ceny wraz z materiałami? Chyba opłaca się wydać na paliwo i jechać tam na przegląd z Warszawy...

    EDIT: Warszawa Alfa Skrzynecki - przegląd po roku 800.00 brutto wraz z olejem.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 20-10-2022 o 12:22

  8. #38
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2022
    Auto
    Alfa Romeo Giulia ESTREMA 2.0 280 KM Q4 AT
    Postów
    6

    Domyślnie

    Dzień dobry. To mój pierwszy post na forum. Jestem świeżo po zakupie Alfa Romeo Giulia Estrema 2022 i chciałbym wymienić olej po 2000 km. Czytałem wątki na temat wymiany oleju i przyznam że trochę się zakręciłem. Dzwoniłem do najbliższego ASO w sprawie kosztów i otrzymałem odpowiedź, że będzie wynosił 700-800 zł. Do tej ceny muszę dodać koszt paliwa za dojazd. Niestety mam daleko. W związku z tym pomyślałem o zakupie we własnym zakresie materiałów i wizytę w ASO lub w warsztacie na terenie mojego miasta. I tu pojawia się pytanie. Czy zerowanie parametrów degradacji oleju można wykonać tylko w ASO? (taką informację uzyskałem). I pytanie techniczne: czy zerowanie parametrów degradacji oleju to ten sam zabieg co kasowanie inspekcji olejowej. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  9. #39
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,259

    Domyślnie

    To dwie różne rzeczy.
    Jeśli nie masz zamontowanego dodatkowego bypassu na moduł SGW - to tylko w ASO możesz to zrobić. Jeśli masz - to u każdego kto ma soft MES lub AlfaOBD.

  10. #40
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2022
    Auto
    Alfa Romeo Giulia ESTREMA 2.0 280 KM Q4 AT
    Postów
    6

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Jaki jest koszt założenia takiego bypassu?

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Ceny przeglądów, który serwis wybrać? Opinie o salonie/serwisie Autex Bydgoszcz.
    Utworzone przez Kilgore w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 21-10-2019, 14:04
  2. [Giulietta] Ceny przeglądów i ogolne koszty utrzymania
    Utworzone przez Krzysiek14089 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-08-2019, 21:06
  3. [159] Okresy i zakresy przeglądów AR159 - wszystkie silniki
    Utworzone przez Kattom w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-08-2012, 14:49
  4. [MiTo] Jakie są ceny przeglądów Mito 1.4 TB 155KM?
    Utworzone przez shazan w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-10-2010, 21:24
  5. Ceny szrotow vs ceny aso
    Utworzone przez Tuti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-01-2007, 00:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory