Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: 159 1.75tbi szarpie na postoju

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR159SW 1.75TBi, AR147 1.6ECO, BMW E21 M42B18
    Postów
    297

    Domyślnie

    Pompa HP też ma podobną wartość (a raczej ten zawór co tam jest i ciśnienie reguluje).

    EDIT:

    Pompa HP i zawór (zintegrowany) są przewidziane na 150kkm / 10 lat
    Przepustnica na 250kkm / 15 lat

    Dane z manuala do 4C.
    Ostatnio edytowane przez master_tychy ; 11-06-2023 o 19:54

  2. #12
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,471

    Domyślnie

    Mi moja pompa puszczała delikatnie paliwo Już przy 100 Tyś.
    Z racji chorej ceny założyłem z audi 2.0 tfsi
    Do wtryskiwaczy nie mogę się zebrać ale dwa razy czyściłem chemicznie i była poprawa .
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR159SW 1.75TBi, AR147 1.6ECO, BMW E21 M42B18
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Mi moja pompa puszczała delikatnie paliwo Już przy 100 Tyś.
    Z racji chorej ceny założyłem z audi 2.0 tfsi
    Do wtryskiwaczy nie mogę się zebrać ale dwa razy czyściłem chemicznie i była poprawa .
    Bez przeróbek z TFSI podeszła?
    Mi jakieś 1.5 roku temu raz wyskoczył check i wywaliło błąd właśnie tego zaworka w pompie. Po skasowaniu do teraz cisza ale nigdy nie wiadomo...

  4. #14
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,471

    Domyślnie

    No drobne były.
    Musiałem kupić Ori nypel od wv oraz wtykę wv do elektrozaworu.
    No i wv ma końcówkę od baku na zwykłym wężu gumowym.
    W sumie godzina pracy
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2023
    Mieszka w
    Kielce / Radom
    Auto
    Alfa Romeo 159SW TI 1.75tbi / Mitsubishi Galant avance 2.5v6 / Mitsubishi Legnum vr4 2.5 v6 TT
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał master_tychy Zobacz post
    Tak, sam zmieniałem.
    Kupione z opisem cyt. "OFEROWANA CZĘŚĆ ZOSTAŁA ZDEMONTOWANA Z FABRYCZNIE NOWEGO POJAZDU"... ale ja w cuda nie wierzę . Sprzedający handluje większą ilością podobnego graciarstwa i ma całkiem niezłe opinie. Na moje potrzeby na tamten moment sprawdziło się. A cena nie była wygórowana.

    Moje stare jak czas pozwoli chcę oddać do sprawdzenia / regeneracji.

    Dla kolegi, który ma problem z szarpaniem - ten silnik ponoć może pracować w 2ch trybach ze względu na wtrysk bezpośredni (mieszanka homogeniczna - AFR14.7 lub uboga).
    Denko tłoka i układ wtryskiwacza sugerują że jest to tzw. wtrysk wall guided. Czyli żeby wytworzyć mieszankę ubogą (patrząc na całość cylindra) wytwarza się mieszankę bogatą lub homogeniczną przy samej świecy, tak żeby doszło do zapłonu paliwa. Mieszanka ma się tam dostać przez odbicie strumienia paliwa z wtryskiwacza od denka tłoka.
    Możliwe jest, że pozatykane wtryski to uniemożliwiają.
    Z moich obserwacji wynika, że silnik przy zimnym starcie w ogóle nie wchodzi w ten tryb i leci nawet na początku jakby w systemie full group i dopiero po jakimś czasie przełącza się w tryb sekwencyjny. To da się usłyszeć po zdjeciu obudowy i odpaleniu auta - cykanie i wyraźna zmiana po chwili pracy.
    Dopiero w idealnych warunkach pracy i w niskim zakresie obrotów i obciążeń silnik potrafi przejść na większy AFR.

    Proszę tego nie traktować jak bazę wiedzy, to wszystko tylko z moich obserwacji auta z nalotem 270k+ .

    Jak duży jest to problem? Skaczą obroty? Przygasa silnik? Ja nie do końca rozumiem.

    Problem jest wręcz wnerwiający bardzo, tak jak pisałem tez no po starcie jest wszystko ok puki auto się porządnie nie nagrzeje. I tylko ma tak na postoju. Obroty na liczniku skaczą ale to ledwo co o jakieś 100max, nie przygasa ale jst wrażeniebjak by silnik po prostu nie pracował na wszystki gary mimo tego ze zadnego wypadania zapłonu nie ma, świece i cewki podmieniałem i nic to nie dawało. I teraz jak to występuje czy obciążony światłami, kliką itp czy nie jest tak samo. Auto nalot 205k.

    Noto będe się chyba kierował ku sprawdzeniu może tych wtrysków jeszcze, bo to auto mnie już dobija. Z żadnym nie miałem tyle problemów co z tym.

    A i dzisiaj jeszcze zauważyłem dziwną rzecz auto potrafi mi nagle zgasnąć, wrzucam sprzęgło które jest nowe zmieniane 1k km temu, wbijam z większego biegu na mniejszy przy zwalnianiu [dzisiaj to było z 3 na 2 przy 20 na godzine] i auto nagle gaśnie, zero komunikatu tylko nagle obroty spadają do 0 i papa.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR159SW 1.75TBi, AR147 1.6ECO, BMW E21 M42B18
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bonyku Zobacz post
    Problem jest wręcz wnerwiający bardzo, tak jak pisałem tez no po starcie jest wszystko ok puki auto się porządnie nie nagrzeje. I tylko ma tak na postoju. Obroty na liczniku skaczą ale to ledwo co o jakieś 100max, nie przygasa ale jst wrażeniebjak by silnik po prostu nie pracował na wszystki gary mimo tego ze zadnego wypadania zapłonu nie ma, świece i cewki podmieniałem i nic to nie dawało. I teraz jak to występuje czy obciążony światłami, kliką itp czy nie jest tak samo. Auto nalot 205k.

    Noto będe się chyba kierował ku sprawdzeniu może tych wtrysków jeszcze, bo to auto mnie już dobija. Z żadnym nie miałem tyle problemów co z tym.

    A i dzisiaj jeszcze zauważyłem dziwną rzecz auto potrafi mi nagle zgasnąć, wrzucam sprzęgło które jest nowe zmieniane 1k km temu, wbijam z większego biegu na mniejszy przy zwalnianiu [dzisiaj to było z 3 na 2 przy 20 na godzine] i auto nagle gaśnie, zero komunikatu tylko nagle obroty spadają do 0 i papa.
    Zaczyna być trochę sporo tych problemów.
    Masz MESa i kabelek? Jeśli nie, a chcesz to faktycznie naprawić - to kup.
    Może to niesamowicie głupio zabrzmi ale dołożył bym na sam początek gruby kabel masy od klemy do silnika i karoserii... just in case. Do sprawdzenia też napięcie ładowania.
    Wygląda na nieregularne błędy więc może też jakieś zimne luty lub wtyczki.

    EDIT:
    Jeszcze jedna rzecz, kompresje sprawdzałeś? Zawory (nagar)?

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2023
    Mieszka w
    Kielce / Radom
    Auto
    Alfa Romeo 159SW TI 1.75tbi / Mitsubishi Galant avance 2.5v6 / Mitsubishi Legnum vr4 2.5 v6 TT
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał master_tychy Zobacz post
    Zaczyna być trochę sporo tych problemów.
    Masz MESa i kabelek? Jeśli nie, a chcesz to faktycznie naprawić - to kup.
    Może to niesamowicie głupio zabrzmi ale dołożył bym na sam początek gruby kabel masy od klemy do silnika i karoserii... just in case. Do sprawdzenia też napięcie ładowania.
    Wygląda na nieregularne błędy więc może też jakieś zimne luty lub wtyczki.

    EDIT:
    Jeszcze jedna rzecz, kompresje sprawdzałeś? Zawory (nagar)?
    Mam, Fes'a i nic nie pokazuje dziwnego zero błedów. Kompresja prawdzana na ciepłym i w normie. Napięcie ładowania powyżej 14. Pierw fes pikazał mi błąd za 1 razem zbyt małej ilości powietrza czy coś takiego ale po zmianie przepustnicy juz go nie było i nawet w jego rozwiązaniach było ze moze być uszkodzona przepustnica.

  8. #18
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Mi kiedyś TBi zaczął szarpać przy ruszaniu, gdy zamieniłem miejscami dwie cewki zapłonowe (przy okazji wymiany świec). I prawdopodobnie miało to związek ze zużyciem jednej z nich, akurat miała pęknięte gniazdo przewodu zasilającego. Wymieniłem ją dla świętego spokoju na nową i pamiętam że szarpanie zniknęło.

    A co do regeneracji wtryskiwaczy benzynowych, kiedyś rozglądałem się w temacie - większość firm oferowała jedynie przepłukanie na wstecznym i pomiar dawki, aby ocenić stan zużycia. Nie było części zamiennych. Ale to było kilka lat temu, coś się w tej materii zmieniło?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2023
    Mieszka w
    Kielce / Radom
    Auto
    Alfa Romeo 159SW TI 1.75tbi / Mitsubishi Galant avance 2.5v6 / Mitsubishi Legnum vr4 2.5 v6 TT
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Mi kiedyś TBi zaczął szarpać przy ruszaniu, gdy zamieniłem miejscami dwie cewki zapłonowe (przy okazji wymiany świec). I prawdopodobnie miało to związek ze zużyciem jednej z nich, akurat miała pęknięte gniazdo przewodu zasilającego. Wymieniłem ją dla świętego spokoju na nową i pamiętam że szarpanie zniknęło.

    A co do regeneracji wtryskiwaczy benzynowych, kiedyś rozglądałem się w temacie - większość firm oferowała jedynie przepłukanie na wstecznym i pomiar dawki, aby ocenić stan zużycia. Nie było części zamiennych. Ale to było kilka lat temu, coś się w tej materii zmieniło?
    No u mnie nie szarpie przy ruszaniu ani przy jezdzie

  10. #20
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,471

    Domyślnie

    To zależy czy nasze sitka są wbudowane na stałe czy nie.
    Bo to jedyna część wymienialna.
    Z reguły czyszczenie chemiczne udrażnia te 6 czy tam 7 /w nowszych / otworów.
    Ja stosowałem chemię bezpośrednio na samochodzie.
    Nie jest to skomplikowane tylko potrzebna jest oddzielna pompka paliwa.
    Koszt niewielki w porównaniu z rwaniem i wysyłką do firmy.
    Teraz co jakiś czas wlewam do zbiornika LM .
    Może uzyskałem placebo ale typowego rwania na wolnych po rozgrzaniu silnika praktycznie nie mam. A zdarzało się przed czyszczeniem.
    Wtyczki do cewek warto przejrzeć.
    Ponawiam pytanie do autora tematu.
    Czujnik sprzęgła sprawdziłeś?
    Te silniki w porównaniu z tfsi są naprawdę mocarne.
    Potrzebujesz tylko regularnej wymiany oleju / 10 tys max/
    Dobrego paliwa oraz sprawnych zaworków odmy, evapu.
    Każda z tych rzeczy jest do sprawdzenia w domu przy umiejętności w skali 1 .
    Uszkodzone zaworki można zastąpić zaworkami do benzyny za 5 zł.
    Zawory od zmiennych faz można umyć w myjce wystarczy zdemontować na placu i zanieść do mechanika po godzinie gotowe.
    W mesie masz opcje ilość wypadania zapłonu.
    Podasz wartość.
    Cytat Napisał Bonyku Zobacz post
    Bo aktualnie po pół roku to autka tego mam już dość
    Szczerze to sprzedaj strucla .
    Kup jakieś mniej awaryjne auto z wolnossacym silnikiem starej konstrukcji to może mechanicy w Radomiu już taką technologię opanowali.
    Dzisiaj każdy nowoczesny silnik / a tbi do takich należy/wymaga wiedzy i odpowiednich narzędzi od warsztatu.
    Era młotka i przecinaka i jakoś to będzie już mineła
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 12-06-2023 o 06:42
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. [Brera] Rozrząd 1.75tbi
    Utworzone przez belchatowianin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-06-2020, 07:32
  2. [159] 1.75TBi vs 3.2
    Utworzone przez SetOne w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 26-07-2019, 15:24
  3. 2,4JTDM vs 1,75TBi
    Utworzone przez motoluka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-08-2018, 11:25
  4. 1.75TBi upgrade!
    Utworzone przez acab w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 02-02-2017, 19:39
  5. SZARPIE PO POSTOJU I JAK ODPALA SLYCHAC JAKBY BYL TO DIESEL
    Utworzone przez slawekop w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-10-2007, 17:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory