Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56

Temat: Konwersja przednich lamp na poliftowe

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie Konwersja przednich lamp na poliftowe

    Witam, dzisiaj w Katowicach miałem okazje widzieć na drodze nowa giulie i powiem ze te przednie lampy wyglądały obłędnie ......
    Podejrzewam ze trzeba cos z kablami przerabiać może ktoś już się dowiadywał i miał by ochotę podzielić się ta wiedza

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,007

    Domyślnie

    looknąłem, był temat o tym. coś tam w kablach było inaczej, całkiem inny sterownik niż AFLS i to nie tylko moduł, ale wtyk/pinout itp. Do tego spodziewam się że dla działania matrix LED potrzeba kamery HALF z MY23, a ta nie ruszy bez poliftowego BCMa (bo nawet MY20 nie ruszała) jak próbowałem u siebie. Do tego kamera MY20 nie potrafiła też gadać z radarem i wspomaganiem kierownicy przedliftowym. u mnie już był licznik i radio poliftowe, podejżewam że oba wymagane. Tu masz jeszcze większy update bo do MY23, tylko może być więcej wymagań i zaczyna się robić drogo i ryzykownie.
    No chyba że nie zależy Ci na działającym matrix LED, to kto wie, może w trybie awaryjnym bez matrixa by ruszyły na starszym hardwarze (ew. po odpięciu regulacji czy AFLSa) tylko jako dzienne/mijania/długie?
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 01-07-2023 o 03:54

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    looknąłem, był temat o tym. coś tam w kablach było inaczej, całkiem inny sterownik niż AFLS i to nie tylko moduł, ale wtyk/pinout itp. Do tego spodziewam się że dla działania matrix LED potrzeba kamery HALF z MY23, a ta nie ruszy bez poliftowego BCMa (bo nawet MY20 nie ruszała) jak próbowałem u siebie. Do tego kamera MY20 nie potrafiła też gadać z radarem i wspomaganiem kierownicy przedliftowym. u mnie już był licznik i radio poliftowe, podejżewam że oba wymagane. Tu masz jeszcze większy update bo do MY23, tylko może być więcej wymagań i zaczyna się robić drogo i ryzykownie.
    No chyba że nie zależy Ci na działającym matrix LED, to kto wie, może w trybie awaryjnym bez matrixa by ruszyły na starszym hardwarze (ew. po odpięciu regulacji czy AFLSa) tylko jako dzienne/mijania/długie?
    Dzięki czyli raczej nie realne- chyba ze jakieś podróbki na alliexpres wypuszcza które bedą pasować plug play ale wiadomo matrix to nie będzie

    Dzięki za informacje

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    311

    Domyślnie

    Cytat Napisał bami159 Zobacz post
    Dzięki czyli raczej nie realne- chyba ze jakieś podróbki na alliexpres wypuszcza które bedą pasować plug play ale wiadomo matrix to nie będzie

    Dzięki za informacje
    Matrixa to nie ma w standardzie nawet. Te lampy poza wyglądem nie zmieniają nic. Przełączanie pomiędzy długimi i krótkimi działa tak samo jak w zwykłym xenonie. Nie jest to matrix vw czy mercedesa.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,007

    Domyślnie

    Jak nie ma, jak piszą do każdego poziomu wyposażenia Reflektory adaptacyjne full led matrix? Kłamią czy jak?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    311

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Jak nie ma, jak piszą do każdego poziomu wyposażenia Reflektory adaptacyjne full led matrix? Kłamią czy jak?
    Katalog nie kłamie, chodzi o to ze to nie działa. Przez 5tys km udało się zaobserwować, ze są 4 segmenty, ale ale wszystkie włączają / wyłączają sie na raz. Nie ma żadnego efektu matrix


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,007

    Domyślnie

    Moze czeka na jakues updaty firmwarow cos jak bylo z tempomatem po znakach? Zglaszales?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    133

    Domyślnie

    Cytat Napisał bami159 Zobacz post
    Witam, dzisiaj w Katowicach miałem okazje widzieć na drodze nowa giulie i powiem ze te przednie lampy wyglądały obłędnie ......
    Podejrzewam ze trzeba cos z kablami przerabiać może ktoś już się dowiadywał i miał by ochotę podzielić się ta wiedza
    Tutaj jest kompletny zestaw do przeróbki za 3 tyś eurasów:
    https://www.autopartseurope.com/it/p...giulia-my2023/

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    311

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Moze czeka na jakues updaty firmwarow cos jak bylo z tempomatem po znakach? Zglaszales?
    Nie zgłaszałem, przegląd będzie za jakiś czas, to zgłoszę. Zobaczymy.
    BTW
    Jak tak moduł do ibs, będzie przed zima?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,515

    Domyślnie

    Dawno bym kupił do zabawy jak przerobić ale jeszcze nie na kradli na aledrogo i nie ma. Prawa tylko od roku jeden handlarz wystawia.
    cena za dwie nie jest taka zła.

Podobne wątki

  1. Oznaczenie lamp przednich
    Utworzone przez kamilsl w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-11-2020, 23:46
  2. Spryskiwacze lamp przednich
    Utworzone przez Emil w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-09-2019, 13:24
  3. modyfikacja lamp przednich
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-03-2010, 09:04
  4. przerabianie lamp przednich
    Utworzone przez kamien007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-11-2009, 22:49
  5. [156] zmiana lamp przednich
    Utworzone przez matuch w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-07-2008, 07:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory