Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Giulia - pakiet startowy, co zrobić?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia 2.2 150@200 '16 / 147 1.6 105 '03
    Postów
    17

    Domyślnie Giulia - pakiet startowy, co zrobić?

    Cześć

    Jako, że Giulie posiadam już 3 miesiące, wypadałoby zrobić w niej coś mechanicznego prócz ciągłego doposażania.

    Teraz tak - na 25.09 jestem umówiony na wymianę rozrządu, warsztat, z którym rozmawiałem wcześniej zasugerował również wymianę uszczelki smoka, gdyż przy tym przebiegu podobno powinna być już zrobiona (na moje ucho zawory nie stukają, a to podobno objaw zużytej), warsztat, który finalnie rozrząd będzie robił mówi, że raczej wymiana jeśli faktycznie są objawy, ale powiedzmy dla spokoju mogę to zrobić. Pytanko, co wypadałoby w Julce jeszcze dla spokoju ruszyć. Poprzedni warsztat zasugerował też wymianę oleju w skrzyni oraz w dyferencjale - pytanie, czy faktycznie jest to taka obsługowa sprawa?

    Na ten moment na 25/09 zaplanowałem wymianę rozrządu, oleju, kompletu filtrów (pytanie, czy paliwowy jest wmontowany w baku?) oraz uszczelki smoka. Czy coś się kolegom jeszcze nasuwa, co warto byłoby zrobić?


    Pytanie też o olej - w każdym samochodzie - czy to w silnikach THP, TFSI, czy TCE, które są kapryśne lałem Gulfa, aktualnie w Giulii zalana jest Selenia 0w20, myślałem o Gulfie PCX 0w30, ponieważ spełnia normy ACEA C2, Fiat 9.55535 GS1 / DS1, pytanie, czy ktoś ma doświadczenie, jak ten olej zachowuje się w przypadku tego samochodu? Nigdy się na nim nie zawiodłem w przypadku innych samochodów.



    Giulia 2016, 2.2 JTD 150, po mapie na ponad 200
    Przebieg: 130 tys. km
    Automat



    Dziękuję za podpowiedź, pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,019

    Domyślnie

    Bardzo dobrze Ci zasugerowali, uszczelka smoka must have i to tą aftermarketową wieczną - poszukaj.
    Na olej w skrzyni i dyfrze też najwyższy czas. Ja w swojej planuję przy ok 70tys km wymienić za rok (+transfercase i 2 dyfry).
    Olej do diesla nie polecę, jednak producent wybrał 0W20, to może nie kombinowac i z takich szukać czegoś dobrego?

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia 2.2 150@200 '16 / 147 1.6 105 '03
    Postów
    17

    Domyślnie

    Zasugerowałem się tym, że przy 2.2 210 kuca jest już 0w30, a moja jest po mapie i oscyluje w tych granicach. A ta aftermarketowa uszczelka to gdzie czegoś takiego szukać?

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,019

    Domyślnie

    Dieslami szxzegolnie sie nie interesuje wiec o uszczelce niccwuecej nie wiem a olej, jesli faktycznie w 2.2 210hp jest 0w30 to moze i dobrze kombinujesz, moze ktoś inny kto zglebial temat roznic podpowie

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Giulia Sprint
    Postów
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciekj22 Zobacz post
    Cześć

    Jako, że Giulie posiadam już 3 miesiące, wypadałoby zrobić w niej coś mechanicznego prócz ciągłego doposażania.

    Teraz tak - na 25.09 jestem umówiony na wymianę rozrządu, warsztat, z którym rozmawiałem wcześniej zasugerował również wymianę uszczelki smoka, gdyż przy tym przebiegu podobno powinna być już zrobiona (na moje ucho zawory nie stukają, a to podobno objaw zużytej), warsztat, który finalnie rozrząd będzie robił mówi, że raczej wymiana jeśli faktycznie są objawy, ale powiedzmy dla spokoju mogę to zrobić. Pytanko, co wypadałoby w Julce jeszcze dla spokoju ruszyć. Poprzedni warsztat zasugerował też wymianę oleju w skrzyni oraz w dyferencjale - pytanie, czy faktycznie jest to taka obsługowa sprawa?

    Na ten moment na 25/09 zaplanowałem wymianę rozrządu, oleju, kompletu filtrów (pytanie, czy paliwowy jest wmontowany w baku?) oraz uszczelki smoka. Czy coś się kolegom jeszcze nasuwa, co warto byłoby zrobić?


    Pytanie też o olej - w każdym samochodzie - czy to w silnikach THP, TFSI, czy TCE, które są kapryśne lałem Gulfa, aktualnie w Giulii zalana jest Selenia 0w20, myślałem o Gulfie PCX 0w30, ponieważ spełnia normy ACEA C2, Fiat 9.55535 GS1 / DS1, pytanie, czy ktoś ma doświadczenie, jak ten olej zachowuje się w przypadku tego samochodu? Nigdy się na nim nie zawiodłem w przypadku innych samochodów.



    Giulia 2016, 2.2 JTD 150, po mapie na ponad 200
    Przebieg: 130 tys. km
    Automat
    Dziękuję za podpowiedź, pozdrawiam
    Nie wiem skąd masz dane, że 0W30. Zalecany jest 0W20. Z górnej półki masz - Millers XF Premium Engine Oil C5/C6 0w20. Taki używam a auto mam na gwarancji. Do skrzyni i dyfra to prawdopodobnie dobry będzie RAVENOL.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    697

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o oleje do skrzynki rozdzielczej i dyfrów - nie musisz kombinować, oryginały są dostępny bez większego problemu. Co do reszty się nie wypowiem bo serwisuję benzynę - jednak diesle to rodzina silników znanych i z innych modeli FCA (nie jest to unikalne dziwadło jak MA 2.0), i jeżeli dostępne są wiarygodne informacje o możliwych "imprówmentach", ja bym rozważył.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    była 156 1,8TS, jest 159 2,4 200 KM
    Postów
    354

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciekj22 Zobacz post
    Zasugerowałem się tym, że przy 2.2 210 kuca jest już 0w30, a moja jest po mapie i oscyluje w tych granicach.
    Nie wyobrażam sobie wlać 0w20 do jakiegokolwiek silnika. Nowego czy używanego. Seryjnego czy dłubanego. Przecież to jest niezamarzająca woda bez żadnej lepkości w normalnych temperaturach.
    Producent musi oficjalnie zalecić "wodziankę", bo przecież przy homologacji modelu zmieścił się z nim w niższej kategorii emisji spalin.
    Są opinie, że tak rzadki olej daje nieco niższe spalanie (o ok. 2%) i lepszą kulturę pracy (bo nie stawia silnikowi żadnego oporu), za to przy dużym obciążeniu i wyższych temperaturach nie zrywa filmu olejowego, bo juz go nie ma
    To olej na krótkie dystanse po mieście. Bez pałowania ofkors

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    697

    Domyślnie

    Cytat Napisał jadzia Zobacz post
    Nie wyobrażam sobie wlać 0w20 do jakiegokolwiek silnika. Nowego czy używanego. Seryjnego czy dłubanego. Przecież to jest niezamarzająca woda bez żadnej lepkości w normalnych temperaturach.
    Producent musi oficjalnie zalecić "wodziankę", bo przecież przy homologacji modelu zmieścił się z nim w niższej kategorii emisji spalin.
    Są opinie, że tak rzadki olej daje nieco niższe spalanie (o ok. 2%) i lepszą kulturę pracy (bo nie stawia silnikowi żadnego oporu), za to przy dużym obciążeniu i wyższych temperaturach nie zrywa filmu olejowego, bo juz go nie ma
    To olej na krótkie dystanse po mieście. Bez pałowania ofkors
    Pisząc wcześniej o wiarygodnych opiniach, akurat miałem na myśli coś zupełnie innego - widać, że [MENTION=12672]jadzia[/MENTION] nie ma pojęcia o oleju silnikowym...

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    była 156 1,8TS, jest 159 2,4 200 KM
    Postów
    354

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Pisząc wcześniej o wiarygodnych opiniach, akurat miałem na myśli coś zupełnie innego - widać, że [MENTION=12672]jadzia[/MENTION] nie ma pojęcia o oleju silnikowym...
    Na szczęście jest [MENTION=79118]ciafok[/MENTION], który ma pojęcie i nam tu wszystko ładnie wyjaśnił.
    Teraz już wiadomo i wszystko jasne. Warto było czekać na tak wiarygodną opinię

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,250

    Domyślnie

    Cytat Napisał jadzia Zobacz post
    Nie wyobrażam sobie wlać 0w20 do jakiegokolwiek silnika.
    Skoro mówisz o "jakimkolwiek", do hybryd często zalecany 0W08 i jakoś działa :-).
    Oczywiście hybrydę się tak nie piłuje jak Alfę można, ale to jednak wciąż silnik spalinowy...

Podobne wątki

  1. [MiTo] Mito QV TCT - pakiet startowy
    Utworzone przez philip w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2021, 18:49
  2. alfa gt pakiet startowy wachacze łożyska
    Utworzone przez Rollnick w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-08-2019, 18:49
  3. [159] Pakiet startowy 1.9 16v
    Utworzone przez Mati_17 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-02-2017, 12:43
  4. Pakiet startowy alfa 1.9 jtdm 8v
    Utworzone przez ganisz w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-12-2013, 07:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory