Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 42

Temat: E10 do silników benzynowych 159/Brera

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR159SW 1.75TBi, AR147 1.6ECO, BMW E21 M42B18
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Jak już skończysz bić polityczną pianę, od strony technicznej jaka może być przyczyna awarii silnika (czy szerzej auta)z powodu stosowania benzyny, w której jest zamiast 5% dwa razy więcej alkoholu?
    Niestety może. Korozja aluminium, rozpuszczanie tworzyw sztucznych. Czyli zatkanie wtryskiwaczy, zajechanie pompy paliwa, wycieki paliwa.

    Nie zakładam że będzie 2x tyle alkoholu. Chyba że obecnie jest 2-3%. To dalej jest "do 10%". Więc zero też .


    Wysłane z mojego Pixel 7 przy użyciu Tapatalka

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    698

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    od strony technicznej jaka może być przyczyna awarii silnika
    Poczytaj sobie wątek, to może Ci coś błyśnie - jak rozumiem, te wszystkie informacje o tym, że taki silnik jest przystosowany a inny nie, to taki "fake news", a Niemcy lubią mieć dodatkowy rodzaj paliwa na stacjach.

    Cytat Napisał master_tychy Zobacz post
    Przecież napisałem że sobie sprawdzę od czasu do czasu bo nie będę sprawdzał przed każdym tankowaniem. Przeczytaj proszę ze zrozumieniem kilka postów wyżej.
    A, gdzie ja twierdziłem, że będziesz sprawdzał "za każdym razem", pytałem, jak technicznie, to badanie zostanie przez Ciebie przeprowadzone - czego nie zrozumiałeś?

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    po raz trzeci, to niech i zamieszanie z benzyną cofną. co za problem?????
    Idąc tym tokiem rozumowania, to i nazizm nie był taki zły, bo Hitler przegrał, a następcy posprzątali, a więc nie ma się czym przejmować.

    Cytat Napisał master_tychy Zobacz post
    Nie zakładam że będzie 2x tyle alkoholu.
    Ty, to sobie możesz nie zakładać, tyle tylko, że Twoje "założenia" nie mają na nic wpływu i nadal nie rozumiesz tego, że ja nie piszę ani o sobie, ani o Tobie, ale o milionach Polek i Polaków, którym ten głupi i niekompetentny rząd zrobił problem i nie ma to nic wspólnego z polityką.

  3. #33
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,227

    Domyślnie

    Cytat Napisał master_tychy Zobacz post
    Niestety może. Korozja aluminium, rozpuszczanie tworzyw sztucznych. Czyli zatkanie wtryskiwaczy, zajechanie pompy paliwa, wycieki paliwa.

    Nie zakładam że będzie 2x tyle alkoholu. Chyba że obecnie jest 2-3%. To dalej jest "do 10%". Więc zero też .


    Wysłane z mojego Pixel 7 przy użyciu Tapatalka
    w forum ogólnym jest kolejny wątek. Możeby tam się przenieść z dyskusją techniczną? alkohol (zakładając 10% 96-procentowego to jest stężenie poniżej 10% w objętości i korozja aluminium/rozpuszczanie tworzyw sztucznych???? wiem, ze plastik nie lubi alkoholu, ale nie każdy (jest przecież wódka w plastiku), a guma(przewody) znoszą całkiem dobrze. zwłaszcza tak niewielkie stężenia. Co do aluminium - coś może być na rzeczy, ale przy tak niewielkim stężeniu? aż mam ochotę pobawić się w małego chemika i zrobić jakiś eksperyment (w sensie parę szklanek, w każdej inne stężenie alko, wrzucić elementy aluminiowe i patrzeć co się dzieje)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Idąc tym tokiem rozumowania, to i nazizm nie był taki zły, bo Hitler przegrał, a następcy posprzątali, a więc nie ma się czym przejmować.
    masz racje rozstrzelać wszystkich za E10 w dystrybutorach!!!!! najlepiej już i pokazowo na każdym rynku powiatowym!!!!! (sarkazm jakby ktoś nie zauważył)

  4. #34
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR159SW 1.75TBi, AR147 1.6ECO, BMW E21 M42B18
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    w forum ogólnym jest kolejny wątek. Możeby tam się przenieść z dyskusją techniczną? alkohol (zakładając 10% 96-procentowego to jest stężenie poniżej 10% w objętości i korozja aluminium/rozpuszczanie tworzyw sztucznych???? wiem, ze plastik nie lubi alkoholu, ale nie każdy (jest przecież wódka w plastiku), a guma(przewody) znoszą całkiem dobrze. zwłaszcza tak niewielkie stężenia. Co do aluminium - coś może być na rzeczy, ale przy tak niewielkim stężeniu? aż mam ochotę pobawić się w małego chemika i zrobić jakiś eksperyment (w sensie parę szklanek, w każdej inne stężenie alko, wrzucić elementy aluminiowe i patrzeć co się dzieje)
    Nie musisz się bawić. Znajdziesz na YT.

    Wysłane z mojego Pixel 7 przy użyciu Tapatalka

  5. #35
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    698

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    masz racje rozstrzelać wszystkich za E10 w dystrybutorach!!!!!
    Skąd ten pomysł, czyżby kolejny PiSowski przekaz dnia, że "teraz będziecie nas rozstrzeliwać"? - niestety, muszę Cię zmartwić, nikt nie będzie do Ciebie strzelał, tylko, jeśli złamałeś prawo, przeprowadzi dochodzenie i skieruje do sądu akt oskarżenia i to sąd osądzi karę za to, co zrobiłeś, sąd - rozumiesz?

    Nikt nie będzie Ci łamał rąk w trzech miejscach, nikt nie będzie Cię lał pałką teleskopową, nikt nie będzie Ci psikał w oczy gazem łzawiącym, nikt nie będzie Cię spychał ze schodów w obecności policji, nikt nie będzie Cię wciągał do "suki", nikt nie będzie twierdził, że jeśli ktoś Cię pobije, to jest niewinny by bił w miejsca mniej wrażliwe, no nie, nikt nie będzie traktował Ciebie, tak jak Ci, których tak wychwalałeś.

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    aż mam ochotę pobawić się w małego chemika i zrobić jakiś eksperyment (w sensie parę szklanek, w każdej inne stężenie alko, wrzucić elementy aluminiowe i patrzeć co się dzieje)
    No nie, nic się nie dzieje, a Ci, którzy twierdzą, że jest inaczej, są, gremialnie głupsi od Ciebie i nawet Ci głupi Niemcy, skoro można u nich kupić zarówno jedną jak i drugą - no, po prostu głupole, którzy z nadzieją czekają na Twoją opinię
    Ostatnio edytowane przez yaniq ; 11-12-2023 o 12:43

  6. #36
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR159SW 1.75TBi, AR147 1.6ECO, BMW E21 M42B18
    Postów
    297

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych, sprawdziłem 2 próbki E5. Marketówka (mam w bańce z września) i Orlen (listopadowa).
    Marketówka poniżej 2% (tak naprawdę to poniżej błędu pomiarowego).
    Orlen 2%.

    Tak już poza konkurencją to ta co jest z września jest już lekko pomarańczowa .

    Załączam zdjęcia.

    Wysłane z mojego Pixel 7 przy użyciu Tapatalka

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    698

    Domyślnie

    Nadal się od Ciebie nie dowiedziałem, jak wyobrażasz sobie takie badanie pod dystrybutorem, a więc nadal czekam na wyjaśnienie tej kwestii.

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR159SW 1.75TBi, AR147 1.6ECO, BMW E21 M42B18
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał master_tychy Zobacz post

    To może niezbyt pewne rozwiązanie bo przecież z każdego tankowania nie będę badać próbki ale dla mnie raz na jakiś czas wystarczy. Pewnie będę lać do TwinSparka E10.
    [MENTION=89137]yaniq[/MENTION] czytamy ze zrozumieniem.

    Wysłane z mojego Pixel 7 przy użyciu Tapatalka

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    była 156 1,8TS, jest 159 2,4 200 KM
    Postów
    354

    Domyślnie Off Topic

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    pokazały Polkom i Polakom
    To faktycznie są tylko dwie płcie?
    Nie obraź się, to nic osobistego. Tak mi sie skojarzyło.

  10. #40
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    698

    Domyślnie

    Cytat Napisał master_tychy Zobacz post
    [MENTION=89137]yaniq[/MENTION] czytamy ze zrozumieniem.
    Jeszcze raz, bo być może to dla Ciebie za trudne - napisz jak będzie przebiegała ta czynność, wówczas kiedy uznasz, że należy ją wykonać.


    Cytat Napisał jadzia Zobacz post
    To faktycznie są tylko dwie płcie?
    Nie obraź się, to nic osobistego. Tak mi sie skojarzyło.
    W języku polskim wyróżniamy trzy rodzaje, czyli żeński, męski oraz nijaki i nie za bardzo rozumiem, w jakiem jeszcze, po za damskim i męskim , miałbym pisać, bo chyba nie w nijakim
    Ostatnio edytowane przez yaniq ; 13-12-2023 o 12:28

Podobne wątki

  1. Poszukiwane membrany do odm silników benzynowych i diesla
    Utworzone przez Piotriix w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-07-2017, 11:57
  2. [Brera] Pytanie odnośnie gamy silników w Alfie brera 2010
    Utworzone przez SKXY w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-05-2017, 15:37
  3. Preparat do ukł.benzynowych
    Utworzone przez Garos w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 21:51
  4. [156] Czasy wtrysków benzynowych
    Utworzone przez phantom71 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 19-12-2010, 15:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory