Strona 11 z 24 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415161718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 233

Temat: Alfa Romeo Milano

  1. #101
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,227

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Zdecydowana większość komentujących to "prawdziwi petrolhedzi" kupujący 1.9 TDI albo "prawdziwe" V8.....pod warunkiem ,że te auta są zagazowane i kosztują do 30 tys
    To jest śmiech przez łzy? że to co potrafi to wyśmiewane 1,9tdi jest nieosiągalne dla nówki funkiel sztuki Milano EV kosztującej czapkę pieniędzy? btw MHEV ma niby kosztować od 30tys euro, to za EV ile krzykną?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Sprawdziłem ostatnią trasę nad morze - w EV jedno ładowanie do 80 % na szybkiej ładowarce i drugie krótkie doładowanie Ok. 10 KWh i bym dojechał. Tyle ze na autostradzie 120 km/h.
    i to niby ma być funkcjonalność? mieszkając ~300km od Gdańska potrzebujesz 2 ładowań, gdy ja mieszkając za Wrocławiem mając wcale nie najekonomiczniejsze 1,6THP jadąc te twoje 120km/h obrócę tam i z powrotem nad morze bez tankownia.

    1,2 Puretech z niecałym 9s do setki zdaje się wyglądać całkiem rozsądnie. Jeśli do Milano trafi wersja z łańcuchem - a tak powinno być wg informacji Stellantis (że wersje hybrydowe mają łańcuch), to trzymając interwały wymiany oleju na poziomie 8-10tys km powinna być całkiem dobra opcja. Opinia o silniku jest niestety gówniana, co na pewno przełoży się na postrzeganie auta na rynku wtórnym (alfa + zjebany francuski silnik = laweta do kwadratu)
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 12-04-2024 o 13:46

  2. #102
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    807

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    To jest śmiech przez łzy? że to co potrafi to wyśmiewane 1,9tdi jest nieosiągalne dla nówki funkiel sztuki Milano EV kosztującej czapkę pieniędzy? )
    Odniosłem się przecież do sugestii jakoby komentarze pod filmami na YT miały być jakimś wyznacznikiem komercyjnego sukcesu/porażki.
    Jakby te komentarze miały jakieś przełożenie na rzeczywistość to najlepiej sprzedającymi się autami byłyby coupe z co najmniej 3 litrową benzyną, najlepiej w manualu oczywiście bez ani jednego ekranu.

  3. #103
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,566

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Co do postojów to takie są zalecenia, przecież ja tego nie wymyśliłem.
    Ja do autostrady mam najbliżej 50 minut drogi przez zatłoczone krajówki. Idealne warunki dla EV
    Sprawdziłem ostatnią trasę nad morze - w EV jedno ładowanie do 80 % na szybkiej ładowarce i drugie krótkie doładowanie Ok. 10 KWh i bym dojechał. Tyle ze na autostradzie 120 km/h.
    Ale kogo to są zalecenia i na jakiej podstawie stworzone?

    120km/h na autostradzie - idealne warunki dla EV
    Dla jakiego samochodu to liczyłeś i skąd - dokąd - wiesz nad morze to można i do Gdańska jechać, a można i do Świnoujścia

    Jak z Płocka do Gdańska to trochę słabo z 3h robić 4h.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 12-04-2024 o 14:36

  4. #104
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    Ekologia cofnęła nasze możliwości. Sam nie rozumiem, co dają 3-cylindrowe silniki, skoro "chleją" tyle samo, co 4-cylindrowe, za to mają budowę jednorazówek do wymiany co 150 tys. km.
    Niektórym się wydaje, że każda Alfa ma mieć nie wiadomo jakie właściwości "sportowe". Ale takich dawno już nie ma poza modelami specjalnymi.
    Milano zapowiada się fajnie, ale francuskie silnikopodobne elementy mogą dużo napsuć.
    Akurat to Lupo 1,4 tdi było 3 cylindrowe

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Zdecydowana większość komentujących to "prawdziwi petrolhedzi" kupujący 1.9 TDI albo "prawdziwe" V8.....pod warunkiem ,że te auta są zagazowane i kosztują do 30 tys
    W tym przypadku pełna zgoda.

  5. #105
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,812

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Ale kogo to są zalecenia i na jakiej podstawie stworzone?
    Proszę bardzo cytat

    "Eksperci ze ŠKODA Auto Szkoły sugerują, by pierwszy postój zajął około 10 minut, a każdy następny było o 5 minut dłuższy od poprzedniego.
    Zgodzimy się, że nie wystarczy po prostu się zatrzymać co dwie godziny na parkingu, istotne jest by przerwa poskutkowała odpoczynkiem dla organizmu."

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    120km/h na autostradzie - idealne warunki dla EV
    Dla jakiego samochodu to liczyłeś i skąd - dokąd - wiesz nad morze to można i do Gdańska jechać, a można i do Świnoujścia

    Jak z Płocka do Gdańska to trochę słabo z 3h robić 4h.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Liczyłem dla 436 km - Darłowo- Płock, bo rok temu robiłem taką trasę, z czego niecałe 250 km jest drogami szybkiego ruchu. Dane zużycia brałem z Avengera EV, na krajówce dołożyłem 2 KWh do zużycia, bo pewnie nie trzymałbym się idealnie ograniczeń, jeśli warunki by pozwalały.
    EV bym jechał dłużej nawet nie o 30 minut - i tak miałem dwa postoje (tu by się jeden przedłużył o 15 minut na ładowanie do 80%, po 200 kilometrach jest szybka ładowarka na A1), do tego rok temu jechałem na autostradzie 130km/h bo później spalanie ostro idzie w górę a specjalnie mi się nie śpieszyło.

    Czy byłby to problem jechać na wakacje elektrykiem i do tego miejskim, w sumie ze słabym zasięgiem - dla mnie nie, bo takie wyjazdy robię rzadko ale zdaje sobie sprawę że dla kogoś kto jeździ w trasy raz miesiącu lub częściej wolałby hybrydę.

  6. #106
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,566

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Proszę bardzo cytat

    "Eksperci ze ŠKODA Auto Szkoły sugerują, by pierwszy postój zajął około 10 minut, a każdy następny było o 5 minut dłuższy od poprzedniego.
    Zgodzimy się, że nie wystarczy po prostu się zatrzymać co dwie godziny na parkingu, istotne jest by przerwa poskutkowała odpoczynkiem dla organizmu."
    Czyli jacyś tam eksperci sobie tak stwierdzili na podstawie własnych przemyśleń, ok. W takim razie wg nich i Ciebie, jeżdżę niebezpiecznie i stwarzam zagrożenie. Cóż za straszna rzecz

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Liczyłem dla 436 km - Darłowo- Płock, bo rok temu robiłem taką trasę, z czego niecałe 250 km jest drogami szybkiego ruchu. Dane zużycia brałem z Avengera EV, na krajówce dołożyłem 2 KWh do zużycia, bo pewnie nie trzymałbym się idealnie ograniczeń, jeśli warunki by pozwalały.
    EV bym jechał dłużej nawet nie o 30 minut - i tak miałem dwa postoje (tu by się jeden przedłużył o 15 minut na ładowanie do 80%, po 200 kilometrach jest szybka ładowarka na A1), do tego rok temu jechałem na autostradzie 130km/h bo później spalanie ostro idzie w górę a specjalnie mi się nie śpieszyło.

    Czy byłby to problem jechać na wakacje elektrykiem i do tego miejskim, w sumie ze słabym zasięgiem - dla mnie nie, bo takie wyjazdy robię rzadko ale zdaje sobie sprawę że dla kogoś kto jeździ w trasy raz miesiącu lub częściej wolałby hybrydę.
    ABRP pokazuje czas na ładowanie równy ok. 1h przy dwóch postojach. Łącznie, ograniczając prędkość na autostradzie do 120km/h wychodzi 6h.
    Spalinówką zakładając jazdę z ograniczeniami + do 10% - 4h 30 min. Nawet z jednym postojem to jest 4h 40 min i dolatuje na połowie baku.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 12-04-2024 o 18:36

  7. #107
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,812

    Domyślnie

    Nie wiem po co ładować do 80 % dwa razy, chyba ze liczysz podróż na taką odległość drogami szybkiego ruchu.
    Ja i tak robię dość długie postoje wiec mi elektryk by nie przeszkadzał.
    Choć raz w ubiegłym roku musiałem zrobić jednego dnia 900 kilometrów i na taką drogę elektrykiem przy naszej infrastrukturze bym się nie wybrał.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #108
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,566

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Nie wiem po co ładować do 80 % dwa razy, chyba ze liczysz podróż na taką odległość drogami szybkiego ruchu.
    Ja i tak robię dość długie postoje wiec mi elektryk by nie przeszkadzał.
    Choć raz w ubiegłym roku musiałem zrobić jednego dnia 900 kilometrów i na taką drogę elektrykiem przy naszej infrastrukturze bym się nie wybrał.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Nikt nie liczy 2x od 10 do 80%

    Ja nie liczę, ABRP liczy - znasz chyba to narzędzie dla EV? Uwzględnia zużycie wybranego EV przy danej prędkości, krzywe ładowania, dostępne punkty etc. etc.
    Podróż liczona od Płocka - DK62 - A1 - S6 - DK6 - Dk37. Chyba najprostsza wersja tej trasy. Prędkość maksymalna ograniczona do 120km/h.

    Chyba, że wybierasz trasę po przekątnej krajowkami, ale to nic nie zmienia generalnie - owszem, krócej się ładujesz, ale dłużej jedziesz, więc na kilka różnych wariantów tej trasy ogólny czas jest na poziomie 6h 10min do 6h 30 min.

    Czyli 1,5hh dłużej niż spalinowcem po autostradach i ekspresowkach, czyli 30% dłużej.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 12-04-2024 o 19:51

  9. #109
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,812

    Domyślnie

    Liczyłem to sam ale wyszło mi podobnie jak w aplikacji z dwoma szczegółami - aplikacja nie liczy startu na 100 % baterii domyślnie i zostawia margines 10 % baterii na koniec co nie jest mi potrzebne, także ładowania wyszły by maks 40 minut. Z czego naturalny postój wyszedł by niewiele mniej. Nawet druga ładowarka jest w miejscu gdzie spalinowym i tak robiłem postój
    Dla mnie spoko.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #110
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,566

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Liczyłem to sam ale wyszło mi podobnie jak w aplikacji z dwoma szczegółami - aplikacja nie liczy startu na 100 % baterii domyślnie i zostawia margines 10 % baterii na koniec co nie jest mi potrzebne, także ładowania wyszły by maks 40 minut. Z czego naturalny postój wyszedł by niewiele mniej. Nawet druga ładowarka jest w miejscu gdzie spalinowym i tak robiłem postój
    Dla mnie spoko.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ale wartości dot. baterii przecież ustawiasz - stan początkowy i końcowy oraz z jakim min. stanem chcesz dojechać do ładowarki.

    10% baterii na koniec nie jest Ci potrzebne? Gratuluję optymizmu. ICE też wyjeżdżasz do ostatniego litra? [emoji28]
    Ok, tak jak pisałem wyżej - maks 40 min jadąc trasą krajowkami, co łącznie daje ponad 6h podróży.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. alfa romeo milano
    Utworzone przez emac156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 17:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory