Strona 9 z 24 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 232

Temat: Alfa Romeo Milano

  1. #81
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Panowie, takie pytanie. Tak zastanówcie się, co by miała przedstawić wczoraj Alfa, żebyście powiedzieli, że wow, super, 100 procent Alfy w Alfie?
    Wczoraj pokazali 100% Alfę w swoim segmencie: ma wyraźny styl. Wygląd to kwestia gustu i warunków prezentacji.
    Widać wyraźnie punkty wspólne konstrukcji nadwozia Jeep'a/Fiata/Corsy/208, ale to jak ktoś bardzo chce być złośliwy. Ten słupek C jest tragicznie szeroki w każdym z tych modeli.
    Można się czepiać detali, ale brakuje najważniejszego: nikt nią jeszcze nie jeździł, więc trudno wydać ostateczny werdykt.

  2. #82
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2024
    Auto
    Stelvio 23 Veloce
    Postów
    19

    Domyślnie

    [QUOTE=Kurynio;2363895]No ok, ale czego byś tak serio oczekiwał? Tak realnie, biorąc pod uwagę to co się dzieje w motoryzacji? No oczywiście zastanów się ile by się tego realnie sprzedało, bo marka musi też czasem coś zarobić

    - - - Updated - - -

    Pewnie dedykowanej platformy z napędem na tył i w efekcie śladowej sprzedaży (auto dla nielicznych fanów, którzy i tak zazwyczaj komentują na forach a nie kupują )
    Dla mnie Milano zapowiada się jak na auto tej klasy świetnie i wróżę mu dobrą sprzedaż. Zapowiada się znacznie lepiej niż Tonale. Ma ładne proporcje, agresywny wygląd.

    Moim zdaniem jest to znacznie lepszy projekt niż np Mito, które bazowało w 100% na Punto.

  3. #83
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    683

    Domyślnie

    We Włoszech można sobie już zamawiać

    https://www.alfaromeo.it/configuratore/#/milano/

  4. #84
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,812

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Bez problemu, czyli takim Milano z 2 postojami po min 0,5h, pod warunkiem, że będzie akurat DC MiTo robiło to bez tankowania w trakcie.
    Bez przesady, jeden postój 30 minut na szamę i jeden kilkanaście minut na siku a samochód w tym czasie się ładuje. Mito 500km robiłeś bez postoju?

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Ładowarki masz wszędzie [emoji1787] Mieszkam obecnie w mieście powiatowym pod stolicą. Ilość publicznych stacji ładowania - 0, tak okrągłe 0
    Zawsze możesz naładować się pod domem. Tak, o ile masz dom lub mieszkanie z prywatnym miejscem, na które masz możliwość dociągnąć prąd. W innym wypadku robisz wycieczki na ładowarkę i zakres użyteczny masz taki o jakim pisałem wyżej
    Na stacjach też nie masz ładowarek? W każdym razie jak nie masz gdzie się ładować to kupujesz hybrydę i tyle, o czym tu dyskutować.
    Ja mam ładowarkę przy sąsiednim bloku, to oczywiście tylko awaryjnie jakbym chciał szybko podładować a na co dzień gniazdko w prywatnym garażu.
    Każdy ma inne warunki i inne spojrzenie na elektryfikację, także fajnie że jest też wersja hybrydowa.
    Cytat Napisał FXX Zobacz post

    Już się zapisałeś w kolejkę po Milano EV?
    Po co mam się zapisywać, myślisz że będzie tyle zamówień że nasza fabryka nie będzie się wyrabiać z produkcją ?
    O to bym się nie bał, zresztą nawet jeśli popyt byłby spory mogą łatwo podkręcić tępo kosztem Fiata/Jeepa, bo podobno mają takie możliwości.
    Teraz czekamy na ceny u nas, jestem ciekawy jak wycenią je w Polsce.


    Ciekawostka - Milano hybrydowe bazowe będzie miało osiągi na poziomie Tonale MHEV 160KM ! 8.9 s. do setki, całkiem nieźle.
    Powtórzę się ale wielka szkoda, że elektryk nic nie został podbity i ma dokładnie te same osiągi co Fiat/Jeep. Mogli tez trochę podnieść prędkość maksymalną bo 150km/h to dziwnie mało. Alfa powinna się wyróżniać na tle reszty koncernu.
    Ostatnio edytowane przez Żuczek ; 11-04-2024 o 16:25

  5. #85
    Użytkownik Rowerzysta Avatar minusbb
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Bielsko
    Auto
    AR 155 1.8 TS 16V Sport 1996
    Postów
    254

    Domyślnie

    Żuczek wybacz, ale to zaklinanie rzeczywistości... (bezproblemowe poruszanie się elektrykiem w Polsce)

    Jeśli naprawdę zastanawiacie się jak się toto będzie sprzedawało, poczytajcie komentarze pod jakimkolwiek filmem na YT opublikowanym przez włoskie media zajmujące się motoryzacją.

    Argumenty typu "jeszcze nikt nim nie jeździł" przemilczę - jeśli ktoś liczy na ekstatyczne doznania serwowane przez 1.2 puretech to winszuję pozytywnego nastawienia do życia.

    I tylko Alfy żal.
    Ostatnio edytowane przez minusbb ; 11-04-2024 o 16:39

  6. #86
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,812

    Domyślnie

    Cytat Napisał minusbb Zobacz post

    Jeśli naprawdę zastanawiacie się jak się toto będzie sprzedawało, poczytajcie komentarze pod jakimkolwiek filmem na YT opublikowanym przez włoskie media zajmujące się motoryzacją.
    Włosi trochę marudzą, że samochód nie jest produkowany we Włoszech ale dla konsumenta nie ma to większego znaczenia.

    Cytat Napisał minusbb Zobacz post
    Argumenty typu "jeszcze nikt nim nie jeździł" przemilczę - jeśli ktoś liczy na ekstatyczne doznania serwowane przez 1.2 puretech to winszuję pozytywnego nastawienia do życia.
    W bazowym modelu Alfy z bazowym silnikiem trudno oczekiwać ekstazy podczas jazdy - ma jedynie zwinnie się przemieszczać i tak zapewne będzie.
    Topowa wersja powinna już dawać należyte wrażenia i solidne osiągi.
    Nie ma co marudzić na zapas - to przecież samochód z segmentu B, wozidełko do kręcenia się po mieście. Dla Alfy to powinno być tylko uzupełnienie oferty ale podejrzewam , że w przyszłym roku zrobi minimum połowę sprzedaży dla marki.

  7. #87
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,566

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Bez przesady, jeden postój 30 minut na szamę i jeden kilkanaście minut na siku a samochód w tym czasie się ładuje. Mito 500km robiłeś bez postoju?
    Szama w McDonalds czy innym KFC? Dziękuję, postoję Pęcherza też nie mam zsynchronizowanego z samochodem.
    Na LPG na autostradzie robił ok. 400-450km, jak się nie chciało zatrzymywać to była okazją do popracowania wtrysków benzynowych

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Na stacjach też nie masz ładowarek? W każdym razie jak nie masz gdzie się ładować to kupujesz hybrydę i tyle, o czym tu dyskutować.
    Przecież napisałem - 0. PHEV bez możliwości ładowania? Bez sensu. Co najwyżej mild hybrid, ale też sens niewiele większy.


    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Po co mam się zapisywać, myślisz że będzie tyle zamówień że nasza fabryka nie będzie się wyrabiać z produkcją ?
    Wreszcie będziesz miał okazję swoje przekonania przekuć w życie, bo przecie do tej pory brak EV argumentowałeś brakiem takiej wersji w palecie AR
    Ciekaw jestem, jakie teraz wymówki będą - że niepotrzebny crossover?



    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  8. #88
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,812

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Szama w McDonalds czy innym KFC? Dziękuję, postoję Pęcherza też nie mam zsynchronizowanego z samochodem.
    Na LPG na autostradzie robił ok. 400-450km, jak się nie chciało zatrzymywać to była okazją do popracowania wtrysków benzynowych
    500 km bez postoju ? Bez przesady, przecież to nie wyścig tylko bezpieczna podróż drogami publicznymi.

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Przecież napisałem - 0. PHEV bez możliwości ładowania? Bez sensu. Co najwyżej mild hybrid, ale też sens niewiele większy.
    Czyli zostaje tylko LPG...

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Wreszcie będziesz miał okazję swoje przekonania przekuć w życie, bo przecie do tej pory brak EV argumentowałeś brakiem takiej wersji w palecie AR
    Ciekaw jestem, jakie teraz wymówki będą - że niepotrzebny crossover?
    Zobaczymy czy będą wymówki, jak tylko maszyna pokaże się w salonach ruszam na jazdę próbną.

  9. #89
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    500 km bez postoju ? Bez przesady, przecież to nie wyścig tylko bezpieczna podróż drogami publicznymi.

    .
    A co to za problem?.może przy vmax 150 (btw naprawde v max to 150? W Alfie Romeo ? Jak to jest prawda to niezły wysyp kpin przeczuwam... )owszem ale w normalnym aucie żaden.

  10. #90
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,566

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    500 km bez postoju ? Bez przesady, przecież to nie wyścig tylko bezpieczna podróż drogami publicznymi.
    Wyścig? O jakim wyścigu Ty mówisz? To są jakieś 4h jazdy samochodem w trasie, dla zdrowego człowieka to nie jest żaden problem. O ile nie potrzebuje skorzystać z toalety, nie widzę powodu dla którego miałbym się zatrzymywać. Co Ty w tym niebezpiecznego widzisz? [emoji1787]

    PS. Jakby był wyścig to bym to zrobił poniżej 3h (nie MiTo )

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Czyli zostaje tylko LPG...
    Przy obecnych silnikach benzynowych, zwłaszcza w kompaktach pozostaje tylko Diesel



    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 12-04-2024 o 06:47

Podobne wątki

  1. alfa romeo milano
    Utworzone przez emac156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 17:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory