Strona 22 z 22 PierwszyPierwszy ... 1213141516171819202122
Pokaż wyniki od 211 do 214 z 214

Temat: Alfa Romeo Milano

  1. #211
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    AC, słupki stawiała Energa 2-3 lata temu, teraz pewnie podchodzi pod Orlen.
    No i najważniejsze - na słupku stoi jak byk, że ładowana energia pochodzi w 100 % z odnawialnych źródeł energii



    To ciekawe co piszesz bo mi też się zawsze wydawało, że Twoje posty głównie służą podbijaniu sobie statystyk Trochę też uświadamianiu właścicielom Alf jak awaryjnymi samochodami i jeżdżą ale to chyba tylko przy okazji.
    Nasuwa mi się tez jeden wniosek - z jednej strony pędzisz drogami szybkiego ruchu nie robiąc postoju przez wiele godzin a z drugiej strony przerywasz ten galop specjalnie na wykwintne jedzenie, zjeżdżając w tym celu z głównej drogi i czekając cierpliwie aż seksowna kelnerka poda wyczekiwane danie
    Jak dla mnie gubisz się w zeznaniach - albo się spieszysz w trasie albo nie. Z ostatniego postu wychodzi że nie i elektryk w podróży by Ci nie przeszkadzał, tym bardziej że słupki do ładowania coraz częściej goszczą przez restauracjach.

    Gdzie niby widzisz jakąś sprzeczność ? chyba nie jeździsz całe życie w jeden sposób? raczej inaczej gdy bez planowania (o zgrozo!) po telefonie trzeba od razu do chorego dziecka 500km dojechać i przywieźć go z powrotem, a inaczej gdy się snujesz dla przyjemności i wrażeń w nowych okolicach, czy ot przepalenia benzyny i nacieszenia się autem, tudzież dla wyżycia się na trackdayu.

  2. #212
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,810

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Kurcze, jakie te elektrony z Orlenu mądre. W jednym kablu te z węgla idą sobie do żarówki w domu, a te z fotowoltaiki do ładowarki EV.
    Ile ty masz lat, żeby wierzyć w taki greenwashing? W kartki z awariami dystrybutorów też uwierzyłeś?
    He, he, ciekawy byłem kto się przyczepi do tego zdania, szczerze stawiałem na Andrzeja
    Mi to lotto skąd jest ten prąd ale widzę, że niektórym doskwiera nieco temat emisji w posiadanych spalinówkach. Dla mnie najważniejsze, żeby nie zatruwać powietrza w mieście, bo to wpływa bezpośrednio na zdrowie ludzi tam mieszkających. W tym upatruję jedną z głównych zalet samochodów elektrycznych, emisja CO2 jest mniej dla istotna choć pocieszający jest fakt, że miks energetyczny będzie się z roku na rok robił coraz bardziej zielony.

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Gdzie niby widzisz jakąś sprzeczność ? chyba nie jeździsz całe życie w jeden sposób? raczej inaczej gdy bez planowania (o zgrozo!) po telefonie trzeba od razu do chorego dziecka 500km dojechać i przywieźć go z powrotem, a inaczej gdy się snujesz dla przyjemności i wrażeń w nowych okolicach, czy ot przepalenia benzyny i nacieszenia się autem, tudzież dla wyżycia się na trackdayu.
    Wszystko się zgadza, tylko wg waszej narracji problem z elektrykami jest właśnie na autostradzie, nic nie pisaliście o "snuciu dla wrażeń" po krajówkach. I nic dziwnego, bo na krajówce elektryk ma dużą większy zasięg.
    Problem w tym, że jadąc na autostradzie to korzystam z infrastruktury gastronomicznej tam dostępnej a na krajówkach mogę sobie wydziwiać. Nie wyobrażam sobie zjeżdżania z autostrady specjalnie na obiad, tak samo jak nie wyobrażam sobie zjeżdżania z autostrady na ładowanie do centrum miasta. Wolę już zjeść raz na kwartał fast food czy wlec się za tirami 90km/h niż stracić 20 minut żeby dostać się do szybkiej ładowarki.
    Ostatnio edytowane przez Żuczek ; Dzisiaj o 14:09

  3. #213
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,033

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Postoje mają to do siebie że się ich nie planuje, tylko .. się staje po prostu - wtedy gdy się chce coś samemu czy komuś z pasażerów, bobas zrobi kupę, pies chce siku, ktoś się źle czuje , jest piękna okolica , czy też ktoś zechce się po prostu akurat teraz zatrzymać z jakiegokolwiek powodu bez planowania tego w apce , co z absurd , żałość wręcz. Planowanie tych powodów to jakaś patologia, nie widzisz tego w co dajesz się wkręcać ? czy faktycznie jak ktoś tu wcześniej zasugerował jesteś bootem czy kimś wynajętym dla podtrzymania ruchu na umierającym forum bo nie ma o czym mówić innym mówić w kontekście AR, żadnych innych emocji poza ev czy benzyna? bo takiego oderwania i bredni nawet nawiedzeni nie prezentują.
    W punkt.

  4. #214
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post

    Wszystko się zgadza, tylko wg waszej narracji problem z elektrykami jest właśnie na autostradzie, .....

    Nie, to jest przejaw problemu który tkwi w braku uniwersalności i wielozadaniowości _jednego_ samochodu, do czego przyzwyczaiły nas spalinówki od czasów malucha z przyczepionym Niewiadowem sobie jadącego bez apki za to z kanisterkiem ot do Bułgarii. W braku odpowiednio gęstej zawartości energii w masie i objętości którą musi dźwigać wóz, i braku możliwości jej szybkiego uzupełnienia gdzie się zechce. A co tam sobie "nie wyobrażasz" to nie pisz, bo nienajlepiej to o tej wyobraźni świadczy.

Podobne wątki

  1. alfa romeo milano
    Utworzone przez emac156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 17:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory