Strona 18 z 22 PierwszyPierwszy ... 8910111213141516171819202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 214

Temat: Alfa Romeo Milano

  1. #171
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,810

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Nie wiem czy Ty naprawdę tak myslisz? Uważasz, że dodatkowe podatki i opłaty, to zachęta? Mylisz pojęcia zachęty z karą. A najlepsze, że Tobie się to chyba podoba. Super
    Oczywiście to kara za posiadanie spalinowca a jednocześnie zachęta do zakupu elektryka.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał kutulu Zobacz post
    Ja nie wiem czy dyskutowanie z kontem "Żuczek" ma jakikolwiek sens, mam nadzieje ze to troll usiłuje rozkręcic forum, bo nie można być, delikatnie mówiąc aż tak nieogarniętym
    Mam uprzejmą prośbę żebyś nie zaśmiecał tego wątku swoimi wypocinami, skoro nie masz nic do powiedzenia w sprawie nowego modelu Alfy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    hola hola, ale czemu ktoś do renault captur dodał jakieś dziwne scudetto, i sprzedaje to jako alfa romeo?

    Auto nie jest atrakcyjne, technicznie niczym się nie wyróżnia, wersja elektryczna wyceniona z dupy. Ta sama historia co z tonale.
    Napisz ile według Ciebie powinna kosztować elektryczna wersja żeby uznał cenę za rozsądną.

  2. #172
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Napisz ile według Ciebie powinna kosztować elektryczna wersja żeby uznał cenę za rozsądną.
    Max 150k.

    Megane e-tech widzę, wydaje mi się, że z większym akumulatorem 60kwh, zaczyna się od od 174k PLN. Segment C. A to już wcale nie najnowszy model, a tu mamy nowiutkie auto. Miały tanieć te elektryki z czasem. Niektórym się udaje, od reszty też tego oczekuję.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #173
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,561

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Nie wiem czy Ty naprawdę tak myslisz? Uważasz, że dodatkowe podatki i opłaty, to zachęta? Mylisz pojęcia zachęty z karą. A najlepsze, że Tobie się to chyba podoba. Super
    Niektórzy tak jak Żuczek, pod pozorem ekologii, lubią wracać do starych sprawdzonych wzorców komunizmu

    Na szczęście pojawia się światełko w tunelu.
    Do Komisji Europejskiej trafiła rewizja KPO dla Polski, z wnioskiem o rezygnację obowiązku wprowadzenia podatku od posiadania samochodów spalinowych. Do tego Ministerstwo już zapowiedziało (i tak im nie wierzę, póki nie zobaczę tego w ustawie/rozporządzeniu), że podatek od rejestracji ICE ma być tylko dla samochodów po raz pierwszy rejestrowanych w Polsce i ma zastąpić dotychczasową akcyzę. Do tego dla pojazdów z normą Euro 4 i wyższą miałyby to być kwoty zbliżone do akcyzy.

    Są szanse, że marzenia Żuczka o karaniu właścicieli ICE się nie spełnią tak szybko.

  4. #174
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Niektórzy tak jak Żuczek, pod pozorem ekologii, lubią wracać do starych sprawdzonych wzorców komunizmu

    Na szczęście pojawia się światełko w tunelu.
    Do Komisji Europejskiej trafiła rewizja KPO dla Polski, z wnioskiem o rezygnację obowiązku wprowadzenia podatku od posiadania samochodów spalinowych. Do tego Ministerstwo już zapowiedziało (i tak im nie wierzę, póki nie zobaczę tego w ustawie/rozporządzeniu), że podatek od rejestracji ICE ma być tylko dla samochodów po raz pierwszy rejestrowanych w Polsce i ma zastąpić dotychczasową akcyzę. Do tego dla pojazdów z normą Euro 4 i wyższą miałyby to być kwoty zbliżone do akcyzy.

    Są szanse, że marzenia Żuczka o karaniu właścicieli ICE się nie spełnią tak szybko.
    W zasadzie to karanie za spalanie czemu miałby tylko obywateli dotyczyć ? Armie się mają rozrastać - raczej na grubym spalaniu ( detonacji nie licząc) logistyki wojskowej czołgów ba marynarki i lotnictwa tam już grube emisje, oparte. Tam też są kary za emisje? Co za wybiórczość podejścia. Albo ratujemy planetę albo nie. Jakie to ratowanie planety w rozbuchaniu nakładów na (w użytku spalinowe i w produkcji / degradacji zabijające planetę zbrojenia ) A jakoś głosów o zmniejszanie emisji z armii nie słychać .

    Za to Juniory EV nas ocalą.
    Wystarczy więcej pracować, bo ceny regulowane sztucznie, zamiast żyć. Spoko wg niektórych zmanipulowanych strachem.

    Tak swoją drogą w perspektywie uczestnictwa Ukrainy w EU jak ta EU widzi jej elektryfikację?. U nas nasze lewackie rządy już się boją i wnioskują o nieopodatkowane spalinowcow bo nie potrafimy elektryków zasilić czy ludowi ciemnemu wytłumaczyć że powinien tylko do i z pracy jeździć, umrzeć i tyle .a tam? Z ich zasobami podziemnymi i glebami wymagającymi sprzętu spalinowego do uprawiania nie mówiąc o nawozach wymagających gazu itd? Może nowy kierunek emigracji się otworzy nie jak dotąd - na zachód , a na wschód ?
    Żebyśmy nie byli świadkami czynnymi upadku pewnej cywilizacji. Pycha w postaci mejaszy ocalenia planety już jest. Niejedna cywilizacja tak upadła od pychy poczynając.

    Btw temat dnia w Dubaju powódź jakiej nie było...od uwaga 75 lat. No, 75 lat . Wow. Historia ziemi normalnie .Wybetonowana nie przyjmująca wody polać piachu. Dziwne. 75 lat. Prechostoria.
    Ale 75 lat temu jednak były takie opady . A i te posągi Buddy sprzed 600 lat. Czy upadek cywilizacji Majów bo susza. Czym oni tam kurde jeździli że tak się spalili. 50 litrowymi bez katalizatora i na drewno ?

  5. #175
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,810

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Max 150k.

    Megane e-tech widzę, wydaje mi się, że z większym akumulatorem 60kwh, zaczyna się od od 174k PLN. Segment C. A to już wcale nie najnowszy model, a tu mamy nowiutkie auto. Miały tanieć te elektryki z czasem. Niektórym się udaje, od reszty też tego oczekuję.
    Swoją wycenę zrobiłeś na podstawie jednej kwoty i to pospolitego Renault?
    Alfa tyle kosztuje bo większość samochodów EV w tym segmencie (crossover B) kosztuje między 160-170 tys. Nie ma żadnego powodu dla którego Alfa miałaby być od nich tańsza, aż dziwne że nie jest sporo droższa. Ja obstawiałem cenę 180K.
    Za droga jest co najwyżej odmiana hybrydowa, powinna kosztować ok. 120 tys. ale niech im będzie, i tak będzie dobrze się sprzedawać.

  6. #176
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Swoją wycenę zrobiłeś na podstawie jednej kwoty i to pospolitego Renault?
    A co jest wyjątkowego w tej alfie? Przecież to jest jest na tej samej platformie, co równie pospolity citroen, peugeot, a nawet chińczyki

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Alfa tyle kosztuje bo większość samochodów EV w tym segmencie (crossover B) kosztuje między 160-170 tys.
    Crossover segmentu B, w postaci Dacii Spring, kosztuje...77k PLN. Wiekszy hatchback MG4 zaczyna się od 125k. Mało pospolity Renault 5 e-tech ma kosztować w okolicach 130k. Przecież do tych 170k, to wystarczy niewiele dołożyć, i TMY kupić na promce.

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Nie ma żadnego powodu dla którego Alfa miałaby być od nich tańsza, aż dziwne że nie jest sporo droższa. Ja obstawiałem cenę 180K.
    Za droga jest co najwyżej odmiana hybrydowa, powinna kosztować ok. 120 tys. ale niech im będzie, i tak będzie dobrze się sprzedawać.
    A o tym pisałem w poprzednim poscie. Taki właśnie jest ten wspaniały współczesny "wolny rynek", gdzie konsument nie ma kompletnie nic do powiedzenia, łyknie wszystko jak bocian żabę Nie jest drogo przez kary, podatki, czy jakąś tam komunę. Jest drogo, bo konkurencja na tym rynku jest iluzoryczna.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 18-04-2024 o 20:55
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  7. #177
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Crossover segmentu B, w postaci Dacii Spring, kosztuje...77k PLN.
    Trochę Cię poniosło. Przecież to jest popierdółka wielkości Matiza. Może ciut większa.
    Odnoście ceny Milano weź pod uwagę, że w polityce cenowej Alfy są rabaty nierzadko przekraczające 20%, więc widełki cenowe są jak najbardziej w "normie". Chińczykom kibicujemy jest szansa na urealnienie cen w salonach, chociaż coś UE o cłach przebąkuje.

  8. #178
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,304

    Domyślnie

    Czyli Sportowa Marka Alfa Romeo ma za 170tys elektryka z vmax 150 mocą ile tam ? Wobec MG4 xpower w tej samej cenie ponad 400 koni 3.8 do setki większą użytkowością 7 lat gwarancji o napędzanych osiach nie mówiąc , wciąż marne 200km/h ale jeszcze jakoś użytkowe. Zasięgów nie porównuje bo jedne i drugie bez sensu wobec niemożności uzupełnienia w 2 minuty gdziekolwiek

    Fajnie Chińczycy rozegrali Europę dzięki pożytecznym eko-idiotom.
    Teraz rychło w czas , z ręką w nocniku się będzie EU bronić cłami...dopóki oni nie dowalą swoich.

    Swoją drogą Chińczycy kopiują nieźle to na co łapią się nabywcy "sportowych" aut. W tym MG - np nakładki plastik na zaciski udające większe. Dużo chyba się uczyli od AR ile znaczą pozory nic nie znaczące w sprzedaży o udawaniu sportu:-/
    Tudzież nawiązania do historii jednej i drugiej marki obu upadłych z w sumie wspólnych powodów jakości, nadęcia , pozoranctwa i braku ewolucji.

    Kurcze.. w zasadzie testując skromne niszowe Japończyki ze zdziwieniem mega pozytywnym wobec Italii sie zachwyciłem, może czas potestować kilkaset tysięcy chińczyka. Póki EU nie zbanuje
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 18-04-2024 o 23:08

  9. #179
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Trochę Cię poniosło. Przecież to jest popierdółka wielkości Matiza. Może ciut większa.
    Odnoście ceny Milano weź pod uwagę, że w polityce cenowej Alfy są rabaty nierzadko przekraczające 20%, więc widełki cenowe są jak najbardziej w "normie". Chińczykom kibicujemy jest szansa na urealnienie cen w salonach, chociaż coś UE o cłach przebąkuje.
    Racja, to segment A, ale nadal różnica w cenie porażająca.

    To jest prosta kalkulacja cena baterii dziś to ok 140$ za kwh na poziomie pakietu. Chińskie LFP sporo taniej. Czyli dla tego auta mniej, niż 30k. A oni chcą 40k więcej, już nawet nie licząc, że oszędzają jeszcze na układzie napędowym A ile tam zarabiają na podstawowej wersji spalinowej to kto tam wie

    ja myśle, że lobby wygra, cła będą, a zachodni klienci będą goleni jeszcze długo.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #180
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,810

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    A co jest wyjątkowego w tej alfie? Przecież to jest jest na tej samej platformie, co równie pospolity citroen, peugeot, a nawet chińczyki
    Dzielenie platformy w segmencie B to naturalny proces, nie ma samochodu w tym segmencie który by miał platformę tylko dla siebie. Argument totalnie z czapy.


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Crossover segmentu B, w postaci Dacii Spring, kosztuje...77k PLN. Wiekszy hatchback MG4 zaczyna się od 125k. Mało pospolity Renault 5 e-tech ma kosztować w okolicach 130k. Przecież do tych 170k, to wystarczy niewiele dołożyć, i TMY kupić na promce.
    Cały czas podajesz ceny byle chińczyków albo samochodów które nie są w tym segmencie. Cena jest poprawnie wyliczona, a to że jest wysoka to wina rynku a nie Alfy Romeo jako marki.

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    A o tym pisałem w poprzednim poscie. Taki właśnie jest ten wspaniały współczesny "wolny rynek", gdzie konsument nie ma kompletnie nic do powiedzenia, łyknie wszystko jak bocian żabę Nie jest drogo przez kary, podatki, czy jakąś tam komunę. Jest drogo, bo konkurencja na tym rynku jest iluzoryczna.
    Takie odezwy są zbędne w tym wątku. Odnieś się konkretnie do nowego modelu Alfy albo przestań marudzić.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post

    Kurcze.. w zasadzie testując skromne niszowe Japończyki ze zdziwieniem mega pozytywnym wobec Italii sie zachwyciłem, może czas potestować kilkaset tysięcy chińczyka. Póki EU nie zbanuje
    Brawo Andrzej, myślałem że jeszcze parę lat to potrwa a Ty już bierzesz pod uwagę chińskiego elektryka Dobry ruch.

Podobne wątki

  1. alfa romeo milano
    Utworzone przez emac156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 17:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory