Strona 19 z 22 PierwszyPierwszy ... 910111213141516171819202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 218

Temat: Alfa Romeo Milano

  1. #181
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Dzielenie platformy w segmencie B to naturalny proces, nie ma samochodu w tym segmencie który by miał platformę tylko dla siebie. Argument totalnie z czapy.
    platforma, napęd, i tak dalej. To co w tym aucie jest takiego wyjątkowego, że przy nim Renault jest pospolity? Inny znaczek nie robi z auta premium.

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    a to że jest wysoka to wina rynku a nie Alfy Romeo jako marki.
    w sensie mówisz o jakiejś zmowie cenowej?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #182
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,811

    Domyślnie

    W tym segmencie głównie znaczek robi premium Do tego trochę lepsze wykończenie i pare opcji więcej do wyboru.
    Co do ceny to chodzi mi o to że marka dostosowuje cenę do sytuacji na rynku. Nie może być tez tańsza od pospolitych marek.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #183
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,561

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Liczyłem dla 436 km - Darłowo- Płock, bo rok temu robiłem taką trasę, z czego niecałe 250 km jest drogami szybkiego ruchu. Dane zużycia brałem z Avengera EV, na krajówce dołożyłem 2 KWh do zużycia, bo pewnie nie trzymałbym się idealnie ograniczeń, jeśli warunki by pozwalały.
    EV bym jechał dłużej nawet nie o 30 minut - i tak miałem dwa postoje (tu by się jeden przedłużył o 15 minut na ładowanie do 80%, po 200 kilometrach jest szybka ładowarka na A1), do tego rok temu jechałem na autostradzie 130km/h bo później spalanie ostro idzie w górę a specjalnie mi się nie śpieszyło.

    Czy byłby to problem jechać na wakacje elektrykiem i do tego miejskim, w sumie ze słabym zasięgiem - dla mnie nie, bo takie wyjazdy robię rzadko ale zdaje sobie sprawę że dla kogoś kto jeździ w trasy raz miesiącu lub częściej wolałby hybrydę.
    Wracając do zużycia prądu, ładowania itd.

    Właśnie na TVN Turbo w Automaniaku testują m.in. Avengera EV, czyli bliźniaka Milano tfu... Juniora

    Ładowanie na ładowarce Ionity 350kW - w 15 min naładowane 17kWh. Jazda autostradą na tempomacie z prędkością 120km/h pozwoliła na tych 17kWh przejechać... ok. 90km, bo zużycie wyniosło prawie 19kWh/100km.
    Czyli przy aku naładowanym na full z taką prędkością mamy zasięg na poziomie 250km, a realnie jakieś 200km, bo i do 0 jej nie wyjedziemy.
    Ile by wyszło przy 140km/h? 150km...?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 26-04-2024 o 18:39

  4. #184
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,034

    Domyślnie

    Z podziwem patrzę na ludzi, kupujących elektryki.
    Wydają masę kasy.
    Po krótkim czasie auto traci katastrofalnie dużo na wartości.
    Każda podróż poza obręb komina oznacza skrupulatne planowanie ładowań, które potem tę podróż znacznie opóźniają.
    Na autostradach wloką się w sznurze Tirów, bo prędkości tirowe wydłużają im zasięg a więc i szansę dotarcia do celu.
    Zmiana warunków pogodowych w podróży znacząco wpływa na zasięgi.
    Niecierpliwie czekam na pierwszych właścicieli Juniora w wersji elektrycznej. To chyba już niebawem.
    I zmieńcie tytuł wątku)
    Milano nie istnieje))

  5. #185
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,811

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post

    Ładowanie na ładowarce Ionity 350kW - w 15 min naładowane 17kWh. Jazda autostradą na tempomacie z prędkością 120km/h pozwoliła na tych 17kWh przejechać... ok. 90km, bo zużycie wyniosło prawie 19kWh/100km.
    Czyli przy aku naładowanym na full z taką prędkością mamy zasięg na poziomie 250km, a realnie jakieś 200km, bo i do 0 jej nie wyjedziemy.
    Ile by wyszło przy 140km/h? 150km...?
    Zużycie prądu nie jest wcale wysokie biorąc pod uwagę, że to podniesiony samochód. Gorzej z ładowaniem, prędkość ładowania wyraźnie odstaje od nowoczesnych konstrukcji. Realnie można wybrać się w podróż do 400 km na drogach ekspresowych lub 500 km krajówkami, dalej to już byłoby męczące. Przy miejskiej klasie wozu właściwie do przyjęcia, takiego samochodu nie kupuje się po to, żeby pokonywać trasy.

  6. #186
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Zużycie prądu nie jest wcale wysokie biorąc pod uwagę, że to podniesiony samochód. Gorzej z ładowaniem, prędkość ładowania wyraźnie odstaje od nowoczesnych konstrukcji. Realnie można wybrać się w podróż do 400 km na drogach ekspresowych lub 500 km krajówkami, dalej to już byłoby męczące. Przy miejskiej klasie wozu właściwie do przyjęcia, takiego samochodu nie kupuje się po to, żeby pokonywać trasy.
    Męczące jest posiadanie elektryka samo w sobie i planowanie sobie życia wg jego możliwości.
    Wczoraj z okazji ładnej pogody naszło nas na spontaniczny wyjazd, wybraliśmy sobie zameczek do zwiedzania + jeziorko do pospacerowania. Auto zatankowane na 40%, pokazuje zasięg 240km (w mieście jeżdżone). Planowana trasa tam i z powrotem 280km krajówkami. Wsiedliśmy, pojechaliśmy i jak wróciliśmy było paliwa na...160km . Elektrykiem zamiast zwiedzać i odpoczywać musielibyśmy sobie spacerować wkoło słupka ładowarki jeśli w ogóle byśmy takową znaleźli na wygwizdowie, gdzie sobie wymyśliliśmy wyjazd. Autkiem spalinowym sobie po prostu pojechaliśmy i w razie problemów po drodze było z 5 stacji benzynowych do uzupełnienia zasięgu w 5 minut.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 28-04-2024 o 11:49

  7. #187
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,811

    Domyślnie

    Wystarczy, że przed weekendem podłączysz elektryka do gniazdka i na pełnej baterii, każdym dobrym elektrykiem w cenie zbliżonej do Twojego bolidu, przejedziesz te 300 km bez potrzeby doładowania.
    W Juniorze nie będzie to już takie oczywiste ale jeden postój na stacji na 10 minut nie jest chyba wielkim problemem.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #188
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,227

    Domyślnie

    czyli spontaniczne aktywności odpadają, bo trzeba planować, przewidywać itd. mając niecałe pół baku po mieście jeszcze 2-3tygodnie by mi starczyło i nie muszę co weekend jechać na stację benzynową, bo może mnie najdzie ochota na jakiś wyjazd.

  9. #189
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,561

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Zużycie prądu nie jest wcale wysokie biorąc pod uwagę, że to podniesiony samochód. Gorzej z ładowaniem, prędkość ładowania wyraźnie odstaje od nowoczesnych konstrukcji. Realnie można wybrać się w podróż do 400 km na drogach ekspresowych lub 500 km krajówkami, dalej to już byłoby męczące. Przy miejskiej klasie wozu właściwie do przyjęcia, takiego samochodu nie kupuje się po to, żeby pokonywać trasy.
    Nie jest wysokie? Przy 120km/h to tak na poziomie Tesli Y [emoji28]
    Biorąc pod uwagę trasę 400km ekspresówką to z 1 ładowaniem po drodze może być problem.
    Jeśli ktoś chce samochód tylko do miasta to owszem, dla mnie totalnie nie do przyjęcia w samochodzie za 170k.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  10. #190
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,811

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    czyli spontaniczne aktywności odpadają, bo trzeba planować, przewidywać itd. mając niecałe pół baku po mieście jeszcze 2-3tygodnie by mi starczyło i nie muszę co weekend jechać na stację benzynową, bo może mnie najdzie ochota na jakiś wyjazd.
    Nic nie trzeba planować, ze względu na niski koszt podróży (kilkanaście złotych za 100 km) jest duża szansa , że w weekend możesz gdzieś dalej wyjechać nawet bez celu. Także w każdy piątek, w garażu podpinasz kabel na noc i tyle. To w benzynie musisz robić wycieczki na stację

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Nie jest wysokie? Przy 120km/h to tak na poziomie Tesli Y [emoji28]
    Dokładnie, czyli dość niskie. Pamiętaj, że w elektrykach nie ma większego znaczenia moc wozu na zużycie prądu przy jednostajnej jeździe, to nie jest benzynowy wóz o niskiej sprawności.

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Biorąc pod uwagę trasę 400km ekspresówką to z 1 ładowaniem po drodze może być problem.
    Pewnie tak, przydało by się jeszcze krótki postój na siku przy ładowarce.
    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Jeśli ktoś chce samochód tylko do miasta to owszem, dla mnie totalnie nie do przyjęcia w samochodzie za 170k.
    Przecież już ustaliśmy, że żaden elektryk jest dla Ciebie nie do przyjęcia
    Ostatnio edytowane przez Żuczek ; 28-04-2024 o 15:03

Podobne wątki

  1. alfa romeo milano
    Utworzone przez emac156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 17:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory