Strona 21 z 21 PierwszyPierwszy ... 1112131415161718192021
Pokaż wyniki od 201 do 205 z 205

Temat: Alfa Romeo Milano

  1. #201
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,808

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post

    Powtórzę się, o ile ktoś lubi jeść "obiady" typu McDonalds czy KFC i ma zsynchronizowany pęcherz z baterią samochodu No i wyjeżdżając o 9 rano już o 11 jeść obiad? [emoji28]
    Nie przepadam ale w trasie jaką masz alternatywę ? Wjeżdżasz do centrum miasta po drodze i szukasz najlepszej restauracji?

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Jakiej mocy masz ładowarkę pod blokiem?
    22KWh, mocniejsza na miejscu "pod domem" niepotrzebna.

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    I tak, i nie. Przy tych kosztach Dieslem nie będziesz musiał jeść fastfoodu na obiad i robić zbędnych postojów
    Postoje bym miał tak czy siak, przy elektryku musiałbym tylko je zaplanować przy długich trasach i to cała różnica. Dla dobra planety można te parę minut poświęcić przed podróżą.

  2. #202
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,560

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    tylko jakimś powodem benzynowych silniczków z małym zasięgiem się sprzedaje ponad dwa razy więcej w Europie, niż diesli.
    Ile znasz modeli z małym benzynowym silniczkiem o zasięgu 200km przy 120km/h?

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Ale co tam, najlepiej spłycić dyskusję, tylko i wyłącznie do parametrów, które nam pasują. Żeby te parametry były reprezentatywne dla najczestszych warunków używania samochodu osobowego - byłoby pół biedy. Niestety jest bardzo bieda
    A dlaczego miałbym nie dyskutować o parametrach dla mnie istotnych? Co mnie interesują statystycznie najczęstsze warunki używania samochodów osobowych, skoro się nijak w te warunki nie wpisuję?
    Mając tak ubogą infrastrukturę i brak możliwości ładowania w domu, a do tego jeżdżąc nie tylko wokół komina, ale również w trasie to właśnie zasięg jest dla mnie istotny.

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    zasieng, zasieng, zasieng. Jak, zamocowaliście już dodatkowe zbiorniki paliwa w waszych dieselkach, i nocniki, żeby przypadkiem z nich nie wysiadać? Bo przecież zasieng, zasieng.
    Kupiłeś już EV, czy nadal o nich śnisz?
    Dodatkowe zbiorniki? A po co, skoro nawet 308ka z 45 litrowym zbiornikiem przy tych 120km/h zrobi te 800-900km?

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Nie przepadam ale w trasie jaką masz alternatywę ? Wjeżdżasz do centrum miasta po drodze i szukasz najlepszej restauracji?
    Alternatyw jest sporo, zwłaszcza przy eSkach i krajowkach, i nie trzeba zjeżdżać do centrum miast, ale fakt, tam nie ma ładowarek.

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    22KWh, mocniejsza na miejscu "pod domem" niepotrzebna.
    AC czy DC? Jaka sieć?

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Postoje bym miał tak czy siak, przy elektryku musiałbym tylko je zaplanować przy długich trasach i to cała różnica. Dla dobra planety można te parę minut poświęcić przed podróżą.
    Zatem poświęcaj Ja poczekam aż ceny EV o sensownych parametrach spadną i infrastruktura będzie do zaakceptowania

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; Dzisiaj o 16:35

  3. #203
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2023
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Inny (na razie)
    Postów
    31

    Domyślnie

    Z tym "dobrem planety" i "niezanieczyszczaniem powietrza" to trochę lipa. W kraju, gdzie praktycznie cały prąd jest z węgla.
    Jedyna "ekokorzyść" to mniejszy smog w dużym mieście i tyle.

  4. #204
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,288

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Ile znasz modeli z małym benzynowym silniczkiem o zasięgu 200km przy 120km/h?
    nikt ci nie każe kupować takiego

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    A dlaczego miałbym nie dyskutować o parametrach dla mnie istotnych? Co mnie interesują statystycznie najczęstsze warunki używania samochodów osobowych, skoro się nijak w te warunki nie wpisuję?
    Mając tak ubogą infrastrukturę i brak możliwości ładowania w domu, a do tego jeżdżąc nie tylko wokół komina, ale również w trasie to właśnie zasięg jest dla mnie istotny.
    oczywiscie nie zaprzeczam, ile to ty nie klepiesz kilometrów, ale jakiś taki zbieg okoliczoności, że tu na forum jakieś podejrzane skupienie obieżyświatów jest A co jest pewne? No statystyki. I to one wyznaznaczają, gdzie idzie rynek. A nie ty, nie ja, nie inny forumowy random.

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Kupiłeś już EV, czy nadal o nich śnisz?
    Dodatkowe zbiorniki? A po co, skoro nawet 308ka z 45 litrowym zbiornikiem przy tych 120km/h zrobi te 800-900km?
    a co to jest 800-900? auto musi jechać przez 16 godzin autostradą bez przystankow, bo inaczej to sie do niczego nie nadaje. Bo tak powiedziałem ja, a moje zdanie jest najważniejsze (ironia).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał ochkarol Zobacz post
    Z tym "dobrem planety" i "niezanieczyszczaniem powietrza" to trochę lipa. W kraju, gdzie praktycznie cały prąd jest z węgla.
    Jedyna "ekokorzyść" to mniejszy smog w dużym mieście i tyle.
    w 2023 roku 63%. Praktycznie cały?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  5. #205
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,560

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    nikt ci nie każe kupować takiego
    Ale ja nie pytałem czy ktoś mi każe kupować, pytałem o coś innego, nie zrozumiałeś pytania?
    Powtórzę - ile znasz modeli z małymi silnikami benzynowymi o zasięgu 200km przy 120km/h?
    Chyba nie ma nic trudnego w zrozumieniu tego pytania? Jeśli jest to nie wstydź się i powiedz, spróbuję wytłumaczyć, narysować...

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    oczywiscie nie zaprzeczam, ile to ty nie klepiesz kilometrów, ale jakiś taki zbieg okoliczoności, że tu na forum jakieś podejrzane skupienie obieżyświatów jest A co jest pewne? No statystyki. I to one wyznaznaczają, gdzie idzie rynek. A nie ty, nie ja, nie inny forumowy random.
    Ale to Ty pukasz...
    Nie wiem jakie są tu zbiegi okoliczności, ale skoro tak mówisz to może coś w tym być, nie analizowałem życia motoryzacyjnego innych użytkowników forum.
    Poza tym nie wiem czy zauważyłeś, ale my nie dyskutujemy o statystycznym Kowalskim takim jak Ty, który robi dziennie 32km, a o swoich wymaganiach i specyfice użytkowania samochodu.

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    a co to jest 800-900? auto musi jechać przez 16 godzin autostradą bez przystankow, bo inaczej to sie do niczego nie nadaje. Bo tak powiedziałem ja, a moje zdanie jest najważniejsze (ironia).
    W takim razie ten do niczego nie nadający się samochód jest dla mojej żony wystarczajacy, w przeciwieństwie do Juniora z zasięgiem 200km przy takiej jeździe.
    Nadal to Ty pukasz, a do tego z jakąś kiepską ironią [emoji849]







    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; Dzisiaj o 17:21

Podobne wątki

  1. alfa romeo milano
    Utworzone przez emac156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 17:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory