Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Giuletta 2011 - Wymiana RadioNav na Android/Carplay

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2024
    Auto
    Alfa Rome Giuletta
    Postów
    1

    Post Giuletta 2011 - Wymiana RadioNav na Android/Carplay

    Witajcie!

    Jestem właścicielem Alfy Romeo Giulietta z 2011 roku i chciałbym trochę zmodernizować system audio w moim samochodzie. Obecnie mam zainstalowane tzw. RadioNav od MAGNETI, ale chciałbym zastanowić się nad opcją zamontowania radia obsługującego Carplay.

    Czy ktoś ma doświadczenie lub informacje na temat tego, czy jest to możliwe? Czy istnieje kompatybilne radio z Carplay, które można zainstalować w mojej Giulietcie? Czy trzeba dokonać jakiś modyfikacji softa czy coś bo np wiem że w wersjach ze standardowym radiem nie ma tego problemu ale np. w tej wersji takie dane jak np boost w dynamic jest pokazywany na wyświetlaczu wysuwanym z deski rozdzielczej a nie na małym wyświetlaczu na zegarach.

    Będę wdzięczny za wszelkie informacje i porady w tej kwestii.

    Dziękuję!

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDm2
    Postów
    32

    Domyślnie

    bez fabrycznego szajsu Magnetti Marelli to będzie trochę cieżko z np datą i godziną na wyświetlaczu między zegarami.
    reszty rzeczy nie pamiętam - ale wystarczy wejść w ustwienia radia i tam masz to co się na nim ustawia.

    jasność zegarów na szczęście ustawia się po lewej od kierownicy (choć zakichany potencjometr któy ojciec miał w corolli w 87r ! jest o niebo lepszy )
    radioNav jest bezdennie głupie - oparte na Windows CE 6.5 - francowaci od pugów i cytryn rozkminili apkę miracast do podmiany grafiki choć tu akurat nic to nie polepsza.
    mapy Navteca ostatnie są chyba z 2017r - cena posrana dla chorych na umyśle (stara mapa, bez detali itp dostępnych w smartfonach 2024) , intensywnie szukałem ale Fiat/Stelantis mają wywalone jajca na to radio, magneti też - a mogli by kod na githuba wrzucić - obsługa fatalna, brak możliwości zmiany nazwy ulubionych - zamiast tego mam fciul koordynatów GPS

    rozpoznawanie mowy poza tym że działa bez internetu - jest raczej słabo użyteczne (SMSy rozwalają system

    obsługa MP3 z CD/USB jest daremna jest tylko następny/poprzedni utwór/album - brak przeglądarki folderu, brak wyświetlania poprawnych ID3, że o miniaturce albumu nie wspomnę - to co jest jest, pozawijane w wierszach bo przecież .... ekran graficzny jest za duży - kompas najważniejszy

    wersja z cytryn ma wejście AV do podglądu kamery tylnej - W mojej julce rozebrałem radio - inna rewizja - nie ma nic na PCB co by wskazywało taki ficzer

    możesz zamienić radio na 2DIN - są specjalne maskownice z takowym otworem - jest jakiś drobnyt problem z wyłącznikami pod radiem - po lifice to przesuneli dla Uconnecta

    nawet zakupiłem ten panel okazyjnie choć srebrny - a ja mam szczotkowany metal - więc jakoś nie było weny
    po prostu cofanie mam w rejestratorze w lusterku, a mapy i muzę z ...smartfona

    jest zestaw interfejsu LVDS wpina się pomiędzy radio a ekran - wtedy możesz na fabrycznym ekranie podziwiać obraz z kamery cofania albo właśnie z modułu CarPlay - cena....200ojro

    poprzestałem na donglu BT<>AUX


    PS - ciśnienie turbiny można wyświetlać na zegarach - tylko radio musiało byc chyba Off ? nie wiem - u mnie przestało to działać - w trybach innych niż Dynamic , radio w AUX to na zegarach wyświetlało cyframi akutalną prędkość...
    Ostatnio edytowane przez MikeB ; 10-04-2024 o 14:52

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Łódź/Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDM
    Postów
    46

    Domyślnie

    Dałbyś link do tego adaptera co masz? Jaka jest jakość?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDm2
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał JCK Zobacz post
    Dałbyś link do tego adaptera co masz? Jaka jest jakość?
    wpisz w gugla "ramka 2DIN Giulietta"

    to taka ramka https://sklephadron.pl/ramki-radiowe...ny-polysk.html
    jednak nie zasłania knefli - jedny minus - no fabryczna jest nieco zgrabniejsza :/ - no i one są lakierowane tylko na czarno, czerwono i srebrno - a ja mam metalizowane szczotkowane amelinium czy inne titanium

    wkitrałem to do garazu i leży
    tak jak i piec, skrzynie basową i Ininity kappa 165mm wymontowane z poprzedniego auta lata temu - w Julce audio jest całkiem całkiem - albo ja na starosc głuchnę (nie chcę mi się ponownie wyklejać drzwi matami głuszącymi, mieć wzmaka pod nogami pasażera i 2/3 bagaznika z powodu skrzyni basowej

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Stelvio moduł CarPlay / Android Auto
    Utworzone przez ZRokita w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-08-2023, 11:42
  2. [Giulietta] Mogę mieć oryginalny RadioNav i 2din Android?
    Utworzone przez TomCar w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-04-2022, 17:12
  3. [Giulia] Apple CarPlay Google Android Auto
    Utworzone przez adrianryc w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-08-2021, 10:13
  4. [Giulia] Android Auto & Apple Carplay
    Utworzone przez marco_radik w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-02-2021, 09:38
  5. [MiTo] Wymiana fabrycznego radia na stację 2DIN z CarPlay
    Utworzone przez czurylo w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-07-2018, 10:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory