Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Gulia - stabilizator

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar majak
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    Alfa GT 1.9 JTD 16v, Lancia Delta 1.4 T-jet 150 KM
    Postów
    66

    Domyślnie Gulia - stabilizator

    Ktoś z Was wymieniał w Gulii tuleje gumowe przedniego drążka stabilizatora? Może coś polecić?
    Zastanawiałem się nad poliuretanami, bo samych gum w ASO niestety nie da się dostać

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Brt
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RIO
    Auto
    Stelvio 2.0 280 - były:159 SW 1.9 16V JTDm Q i 156 SW 1.9 16V
    Postów
    232

    Domyślnie

    Kupiłem trochę awansem PU na przód do stelvio (mogę je sprzedać), ale ostatecznie nie wymieniałem, bo padnięte miałem tylko łączniki. Gumy (oprócz uchwytu) są jeszcze wewnętrznie spięte metalową obejmą, i żeby je zdjąć, to trzeba trochę powalczyć (nie analizowałem tematu jakoś dokładniej jak się okazało, ze nie muszę ich wymieniać) A czemu chcesz wymieniać ?
    Pozdrawiam - Brt

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar majak
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    Alfa GT 1.9 JTD 16v, Lancia Delta 1.4 T-jet 150 KM
    Postów
    66

    Domyślnie

    Na przechyłach słychać stukanie. Zacząłem od wymiany łączników, bo jeden miał już pękniętą osłonę i teraz stuka zdecydowanie mniej (przed wymianą stukało już przy lekkim przechyle drogi), ale na większym przechyle ciągle nie jest idealnie.

    Z tego co widzę, to oprócz obejmy powinna być tylko tuleja gumowa. Niestety w ASO samych gum nie dostanę.

    A jaki masz rozmiar tych gum? Myślałem że jest jeden, ale widzę, że np. ten producent daje do wyboru różne średnice stabilizatora https://sidovski.com/product-pol-227...Giulia-15.htmlKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20240408-210640~2.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	42.4 KB
ID:	289353Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20240326_191441_520.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	59.6 KB
ID:	289354

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Brt
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RIO
    Auto
    Stelvio 2.0 280 - były:159 SW 1.9 16V JTDm Q i 156 SW 1.9 16V
    Postów
    232

    Domyślnie

    W konstrukcji tej gumy jest jeszcze jakiś dodatkowy element konstrukcyjny, który uniemożliwia proste zdjęcie gumy z drążka stabilizatora po odkręceniu obejmy. Właśnie dlatego nie są dostępne w ASO te gumy jako oddzielne elementy, tylko w komplecie z drążkiem. Może ktoś wymieniał, to cos więcej podpowie. Średnicę sprawdzę jak wieczorem.
    Pozdrawiam - Brt

  5. #5
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    obejmy się ściąga bez problemu, natomiast guma jest zwulkanizowana z drążkiem

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie

    Heja moja Giulia przebiła już magiczną granicę 70 tys km i na przechyłach słychać delikatne pukanie w aso krzyknęli za łączniki 300 a wymiana 500 ktoś się orientuje jak to wygląda w niezależnych warsztatach ?

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar majak
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    Alfa GT 1.9 JTD 16v, Lancia Delta 1.4 T-jet 150 KM
    Postów
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał bami159 Zobacz post
    Heja moja Giulia przebiła już magiczną granicę 70 tys km i na przechyłach słychać delikatne pukanie w aso krzyknęli za łączniki 300 a wymiana 500 ktoś się orientuje jak to wygląda w niezależnych warsztatach ?
    Co do łączników, ja zakładałem Meyle HD i wizualnie w porównaniu do oryginałów (dla zwykłej wersji, bo do q4 są inne) wyglądają solidniej. Koszt łączników ok 100-120 zł za szt.
    Wymiane robiłem sam i biorąc pod uwagę, że raczej nie ma z tym żadnych komplikacji w tak "świeżych" autach, to moim zdaniem 500 zł jest przesadzone.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    295

    Domyślnie

    Do samodzielnej wymiany łączników potrzebne są:
    2 lewarki,
    imbus 40
    oczkowy 16
    Po podniesieniu samochodu, drugi lewarek jest potrzebny do podniesienia wahacza dolnego (najlepiej pod mocowaniem amortyzatora), do pozycji, która umożliwi swobodne wyjęcie łącznika.
    Odkręcanie polecam zacząć od dolnej śruby łącznika, później górna, lekko przechylić łącznik i wychodzi.
    Usiąść na jakimś średnio - niskim stołku, bo zgięta pozycja, z głową w nadkolu jest niewygodna a dłuższą chwilę trzeba kręcić te śruby.

    Oryginalne łączniki sprawiają wrażenie delikatnych.
    Np. polskie łączniki ramech są znacznie solidniejsze, do kupienia za 65 zł. na all (nie reklamuję, tylko informuję).
    Giulia Super 2.2 MultiJet

Podobne wątki

  1. Gulia - 25w US to 25W EU Problem
    Utworzone przez Ivan___RR w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-03-2024, 20:08
  2. [Giulia] Gulia Bagaznik
    Utworzone przez grzesb156 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 08-02-2022, 09:48
  3. [Giulia] Gulia Quadrifoglio i hak
    Utworzone przez jasio79 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-01-2021, 13:27
  4. Gulia/Stelvio do ślubu
    Utworzone przez Swiderek w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-07-2019, 11:35
  5. Gulia 1,6 TI
    Utworzone przez ja.m w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-11-2007, 15:33

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory