Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: wahacz górny problem

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2024
    Auto
    Brera
    Postów
    1

    Domyślnie wahacz górny problem

    Witam,
    sprawa następująca, zamówiłem sobie do mojej alfy wahacze górne z firmy meyle hd numer z jednego opakowania to "15-16 050 0014/HD""MCA0252HD" w trakcie wymiany sworzeń na wahaczu a dokładnie nakrętka którą dokręcałem, nie miała żadnego oporu w dokręcaniu ( robione kluczem oczkowym nie dynamometrycznym) do momentu jak nie urwałem śruby... Z czego jak robiłem wahacz dolny to na sworzniu był moment, że nie mogłem jakkolwiek kręcić, czy to grzechotką, czy kluczem był opór/koniec wiedziałem że dokręciłem. W górnym czegoś takiego jak opór nie było, można było kręcić ile się chciało, aż sworzeń na gwincie pękł. Teraz tylko pytanie czy to ja jestem nieogarnięty i na własne życzenie zniszczyłem sobie wahacz za 250 zeta, czy jednak został mi sprzedany zły wahacz bo z czego co czytałem na forum są dwa rodzaje przed liftowe i polifty z czego polift ma mniejszy ten sworzeń ( chyba, mogę się mylić co do wielkości). Jeszcze dodatkowo mogę podkreślić że stożek do gniazda wchodził gładko i nie było luzów, w sensie wpadł do końca, o ile to istotne.
    Pacjent Brera 2.4 (200KM) rocznik 2006

    dziękuje i pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,087

    Domyślnie

    Tak na własne życzenie, to bardzo częsta przypadłość, że ludzie mechanicy i sami właściciele do tego doprowadzają. Jest na to odpowiedni moment dokręcenia i tylko tyle nie na siłę i max aż walnie.
    Polecam gościa z naszego forum, to ci zregeneruje ten nowy sworzeń może się uda

Podobne wątki

  1. [156] wahacz górny
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 07-07-2013, 09:51
  2. Wahacz górny
    Utworzone przez marian813 w dziale 156
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 28-07-2011, 21:45
  3. Wahacz górny
    Utworzone przez amdi92 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 15:21
  4. Górny wahacz
    Utworzone przez mbudzik83 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-06-2010, 08:23

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory