Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Kangurek przy hamowaniu stelvio

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    -----
    Postów
    58

    Domyślnie Kangurek przy hamowaniu stelvio

    Witam ,
    Czy to normalne , że przy hamowaniu do okolic 0 lub całkowitego postoju jest efekt tzw. Kangurka problem występuje w trybach którymi jeżdżę czyli N i D , większe odczucie jest w trybie Dynamic to wychodzi jakby redukowało na 1 bieg może to kwestia napędową / skrzynia. Dodam , że ten problem jest cały czas od odpalenia po rozgrzanie samochodu , płyn hamulcowy od nowości na przeglądzie 2 letnim ASO nie wymieniło ( niski przebieg )…

    Aktualnie mam 12k km przebiegu , tarcze dotarte bez rantu , klocki prawie całe , co do hamulców to przy hamowaniu w końcowej fazie na wstecznym biegu jest pisk słyszalny w kabinie . Głównie jak parkuje tyłem , kontaktowałem ASO stwierdzili , że wina dotarcia klocków …

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2023
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 2.0 200KM Q4 2018
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamu Zobacz post
    Witam ,
    Czy to normalne , że przy hamowaniu do okolic 0 lub całkowitego postoju jest efekt tzw. Kangurka problem występuje w trybach którymi jeżdżę czyli N i D , większe odczucie jest w trybie Dynamic to wychodzi jakby redukowało na 1 bieg może to kwestia napędową / skrzynia. Dodam , że ten problem jest cały czas od odpalenia po rozgrzanie samochodu , płyn hamulcowy od nowości na przeglądzie 2 letnim ASO nie wymieniło ( niski przebieg )…

    Aktualnie mam 12k km przebiegu , tarcze dotarte bez rantu , klocki prawie całe , co do hamulców to przy hamowaniu w końcowej fazie na wstecznym biegu jest pisk słyszalny w kabinie . Głównie jak parkuje tyłem , kontaktowałem ASO stwierdzili , że wina dotarcia klocków …
    Ja mam takie odczucie od samego początku, zarówno jako kierowca, jak i pasażer. Jak dla mnie to ten układ hamulcowy (by wire) działa ogólnie dziwnie, a szarpnięcie (bo oto chodzi?) przy zatrzymaniu jest na prawdę niekomfortowe. Przesiadam się potem do innego auta (automat, manual, turbo, N/A, ... jeden pies) i dziwię, że może być inaczej, tzn. łatwiej się kontroluje końcową fazę hamowania, a zatrzymanie nie urywa głowy. Więc chyba TTTM.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie

    A jak sie dociera klocki prawidłowo, wytłumaczyli?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    460

    Domyślnie

    Jeśli dobrze zrozumiałem to, co napisałeś to jest to związane nie tyle z układem hamulcowym , co z redukcja skrzyni biegów do 1 biegu.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Mito 155 Stelvio 200
    Postów
    4

    Domyślnie

    Miałem podobny objaw, na pisk tylnych klocków pomaga przynajmniej jedno konkretne, dobre hamowanie z hamulcem w podłodze, tak z 90+ km/h. Płyn hamulcowy sobie wymień, dziwnie powiedzieli w ASO - bo do utrzymania gwarancji trzeba robić przegląd zgodnie z instrukcją - a tam płyn jest co 2 lata niezależnie od przebiegu

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    -----
    Postów
    58

    Domyślnie

    Pisk jest dziwny bo występuje tylko przy hamowaniu na wsteku, ale z piskiem przy normalnym hamowaniuprzy jeździe na wprost racja , pomaga ostrzejsze hamowanie. Przy ponownej obserwacji bieg zmienia wcześniej hamowanie jest już na 1 biegu , więc jak kolega wyżej napisał to układ by wire czyli TTTM …

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie

    No to na pisk jest rozwiązanie. Trzeba znaleźć większą górkę, max na wstecznym, wrzucamy luz w celu nabrania prędkości, i hamujemy w opór

    Możemy to śmiało nazwać prawidłową procedurą docierania klocków.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    -----
    Postów
    58

    Domyślnie

    Znajdę jakiś plac i zrobię to przy większej prędkości
    Na przyszłość bo tarcze trochę wytrzymują też jesteście zdania , że następne klocki to EBC chyba yellow czy coś innego montowaliście ?

Podobne wątki

  1. Coś stuka przy hamowaniu
    Utworzone przez kellyq w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-05-2021, 08:02
  2. dźwięk przy zmianie biegu i warczenie przy hamowaniu
    Utworzone przez johnnie147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-10-2014, 08:52
  3. Stuk przy hamowaniu
    Utworzone przez Majkel™ w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-05-2013, 21:19
  4. Kangurek na 1. lub 2.
    Utworzone przez teo w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-12-2012, 11:06
  5. [156] Ściąganie przy hamowaniu?
    Utworzone przez piotr_alex w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-01-2009, 23:26

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory