Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Temat: Stelvio i nieprzyjemna niespodzianka z aku

  1. #31
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,245

    Domyślnie

    No właśnie się degraduje!
    Teoretycznie :-).

  2. #32
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Mito 155 Stelvio 200
    Postów
    6

    Domyślnie

    Zostawię info dla potomnych, bo widzę znowu ten sam case co był u mnie. Auto po postoju przez noc w garażu wywaliło choinkę, nie chciało odpalić, przyjechala laweta. Booster/kable nie pomogły - lawetowanie do ASO. Po zjezdzie z lawety odpaliło samo z siebie Nie powtórze w 100% co stwierdzili w serwisie - ale to był luźny przewód masowy -> I nie, nic w bagażniku przy akumulatorze - tylko gdzieś pod maską (może jakieś złącze). Podobna akcja serwisowa była jakiś czas temu, ale na Tonale. Minusem takiej nieoczywistej awarii jest ryzyko pożaru samochodu. Generalnie już poźniej nic takiego się nie powtórzyło, ale za to jakoś ponad rok później umarł IBS który wymienili na gwarancji. Na razie działa.

  3. #33
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,479

    Domyślnie

    teorii jest wiele- ja po 5 latach mam 1 spostrzeżenie odnośnie nagłego padu aku. u kumpla Giulii z którym od tego samego czasu mamy samochody był problem z aku notoryczny- fakt auto stało czasem tydzień i dłużej ale 1 rzecz pomogła - wyłączenie passive entry. jak ręką odjął. kłopoty minęły bezpowrotnie. w nowszych pewnie jeszcze jet badziewny nikomu niepotrzebny alfa connect.

  4. #34
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,245

    Domyślnie

    Alfa connect nie taki "nikomu niepotrzebny". Się przydaje do przesłania adresu czy zlokalizowania samochodu bo to chyba na tej samej usłudze. No fakt żyć bez tego można.

    Natomiast passive entry to jakaś masakra, strach się do samochodu zbliżyć bo wybudza się elektronika od byle czego. Wyłączyłem rok temu...
    Inna sprawa, że czasem się nie usypia. Nie dalej jak wczoraj, wsiadam do samochodu, start bez hamulca a tu od razu całe multimedia się załączyły i muzyka z pena. A przed startem było głucho.

  5. #35
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,479

    Domyślnie

    wystarczy podziemny garaż i auto wpada w panikę - szukanie sygnału GPS zabiło nie jedno auto.

  6. #36
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    wystarczy podziemny garaż i auto wpada w panikę - szukanie sygnału GPS zabiło nie jedno auto.
    Na pewno?
    U mnie nic takiego się nie działo nawet jak parkowałem w garażu podziemnym.
    Z tego co wiem, to jak masz włączony samochód, to Connect Box pozycjonuje się po GPS / GSM (co nie wpływa na akumulator, bo silnik jest odpalony).
    Jak gasisz samochód, to centralka Connect Box wysyła raport do sieci (stan paliwa, ciśnienie w oponach i ostatnia pozycja GPS).
    Centralka ma swoje zasilanie poza tym. Więc jak zobaczysz komunikat, że akumulator Connect Box wymaga wymiany, to należy się tym zainteresować. W innym przypadku, nie ma się co bać.

    Ja od 4 lat nie miałem ani raz problemu z akumulatorem. Connect Box robiło problemy na początku, jak włączali usługę i aktualizacje nie zawsze się potrafiły wczytać.

  7. #37
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,016

    Domyślnie

    Jaks cudem tylko auta z connectbox przez pierwsze dwa czy trzy lata potrafily zaliczy po dlugiej trasie i wjezdzie do garazu bez zasiegu pad aku. Tetaz o takich przypadkach nie slychac. Mi to wyglada na zwieche boxa i ciagniecie duzego pradu z aku. Moze poprawili soft na tyle ze juz da sie z tym zyc
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [159] Nieprzyjemna historia oraz przestroga
    Utworzone przez pajak83 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 30-06-2016, 15:59
  2. Niespodzianka po bylm wlascicielu Air Bag
    Utworzone przez arturw22 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-04-2014, 16:42
  3. Odprysk Lakieru? Nieprzyjemna sytuacja..
    Utworzone przez Bartek_M w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 25-11-2013, 23:57
  4. miła niespodzianka...
    Utworzone przez andro34 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-06-2009, 14:16

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory