Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Temat: Kolizja, co wy na to??

  1. #11
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    Niestety nie wygrasz tej sprawy, u mnie jak miałem a6, Padre jechał za Sejczento i koles bez kierunku postanowił zawracać a on go wyprzedzać, no i było uderzeniem prodzem a6 w bok seja. Oczywiscie padre dostał pełne odszkodowanie i wina seja. Czyli analogowo niestety będzie uznana twoja wina.

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar palchon
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SJZ
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD SPORTWAGON
    Postów
    778

    Domyślnie

    Przyjęcie mandatu = to ja jestem winny, po przyjęciu już zbytnio nic nie wskórasz
    Tak jak w poprzednich postach policja to cwaniaki, kombinują wlepić mandat bo jak nie w lepią to maja potem więcej papierków, natomiast jak dla mnie to miałeś lekka przewagę bo to pasek ci w "dupę" wjechał. Przyznanie sie do winy i dochodzenie swojej racji przed sadem to kiepski powód bo twoje zdanie jest łatwe do podważenia i z czego się orientuje raczej nieopłacalne, dostałeś przypuszczalnie 300??
    Alfa Romeo 156 1,9JTD '02 SPORTWAGON
    Szerokopojęta elektronika i elektryka samochodowa

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał b-ski Zobacz post
    Powiedzcie mi co wy o tym sądzicie czyja była tak naprawdę wina? Czy mogę się odwołać od takiego mandatu?
    przede wszystkim nie powinno się skręcać z prawego pasa w lewo.pas powinieneś zmienić dużo wcześniej jeśli zamiarowałeś wjechać na stację.według mnie manewr wykonałeś zbyt szybko i gwałtownie dlatego kierowca paska nie zdążył wychamować.wina leży po twojej stronie i nic tu nie wskórasz.


    moja druga ulubienica...

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Nawet po przyznaniu się i po mandacie wszystko można odkręcić, jak się rację ma. Ty niestety jesteś winny spowodowania tego wypadku. Tak można wnioskować z tego co piszesz i z mapy.

  5. #15
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    bimski - dwa kluczowe pytania - ile było pasów ruchu dla twojego kierunku jazdy - jeśli więcej niż jeden to którym jechałeś ??

    i drugie - czy skręcając przekroczyłeś ciągłą linię rozdzielającą kierunki ruchu czy była przerywana (lub jej brak) ?

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał obserwator737 Zobacz post
    bimski - dwa kluczowe pytania - ile było pasów ruchu dla twojego kierunku jazdy - jeśli więcej niż jeden to którym jechałeś ??

    ...
    Ej, ej! Bez takich mi tu!
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar b-ski
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    PiotrkĂłw Trybunalski, Poland
    Auto
    Bella 166 2,4jtd Millenium
    Postów
    753

    Domyślnie

    powiem tak, dla każdego kierunku jazdy był jeden pas, po włączeniu kierunku spojrzałem w lusterko widziałem tego paska ale nie zbierał się do wyprzedzania więc najnormalniej w świecie zacząłem wykonywać manewr, w momencie kończenia manewru, praktycznie byłem już na stacji zostałem uderzony, rozmawiałem ze znajomym komendantem oraz instruktorem i oboje powiedzieli, że wina leży po stronie paska ponieważ nie zachował należytej ostrożności, bo gdybym został uderzony w przód lub by poszedł po całym boku to ewidentnie wina moja bo zajechałem mu drogę, stwierdzili też że nie ma mowy o wymuszeniu pierwszeństwa bo zdążyłem wyjechać, włączyć kierunek, skręcić i praktycznie zakończyć manewr. Policjanci ci co przyjechali też zrobili wszystko po łepkach, nie sprawdzili nawet drogi hamowania, nie pytali o świadków a nawet nie mieli alkomatu, musiał przyjechać drugi radiowóz żeby zmierzyć stan trzejźwości, widać było, że im się bardzo spieszyło. Niby mogę się odwołać w ciągu 7 dni ale to chyba mija się z celem, czas, nerwy itp. rzeczy. Później fotki;/;/
    Ostatnio edytowane przez b-ski ; 04-11-2009 o 15:00

  8. #18
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar AlfaFAN
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Pińczów
    Auto
    Fiat Tempra 1.6&2.0... mam nadzieję, że wkrótce Alfa Romeo...
    Postów
    295

    Domyślnie

    Cytat Napisał b-ski Zobacz post
    Niby mogę się odwołać w ciągu 7 dni ale to chyba mija się z celem,
    Już nie o ten mandat chodzi, ale o remont samochodu. Przecież jeśli jesteś winny to musisz sobie sam naprawić, a części do 166 do tanich nie należą. Chyba,że masz AC to co innego.
    "Nie boje się kogoś kto trenował 10000 kopnięć, boje się tego kto 10000 razy trenował jedno kopnięcie..." - Bruce Lee

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar b-ski
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    PiotrkĂłw Trybunalski, Poland
    Auto
    Bella 166 2,4jtd Millenium
    Postów
    753

    Domyślnie

    AC nie mam, błotnik 200zł używka, no i robocizna ok 1000zł...;/

  10. #20
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    Dobrze ze nie dostała w koło, naprawa nie będzie taka trudna ani skomplikowana, wyciągną blache, poprostują i zakutują ważne ze można jeździć, dowodu chyba Ci nie zatrzymali ?

Podobne wątki

  1. kolizja drogowa
    Utworzone przez franus20 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-05-2011, 18:26
  2. Afa 166 kolizja drogowa:(((
    Utworzone przez alfaholik-Bioły w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-09-2007, 08:44
  3. 164 kolizja zaworow
    Utworzone przez paradox8 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-01-2007, 20:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory