Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49

Temat: Czy ktoś już jeździ 159 z silnikiem TBi? Proszę o opinie

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krajcok Zobacz post
    Jakim autem jezdziles wczesniej i ile ono palilo - dla porownania?
    Czwarty rok jeżdżę Oplem Tigrą 1.6, 106 KM. Średnie spalanie w trasie to 6,3 l (mój rekord to 5,2 l). Auto dużo słabsze, dużo lżejsze, ale nigdy nie byłem w trasie zimą, a ta pierwsza podróż Brerą była właśnie zimą. Liczyłem się z tym, że dane producenta są zbyt optymistyczne, ale spalanie rzędu 7 l w trasie wydawało mi się całkiem realne. No cóż, pojeżdżę trochę więcej to zobaczymy czy da się zejść trochę niżej z tym spalaniem...

  2. #12
    murder
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafka Zobacz post
    Czwarty rok jeżdżę Oplem Tigrą 1.6, 106 KM. Średnie spalanie w trasie to 6,3 l (mój rekord to 5,2 l). Auto dużo słabsze, dużo lżejsze, ale nigdy nie byłem w trasie zimą, a ta pierwsza podróż Brerą była właśnie zimą. Liczyłem się z tym, że dane producenta są zbyt optymistyczne, ale spalanie rzędu 7 l w trasie wydawało mi się całkiem realne. No cóż, pojeżdżę trochę więcej to zobaczymy czy da się zejść trochę niżej z tym spalaniem...
    Brera nie jest lekkim autem wiec swoje pali.
    2.4JTDM srednio mozna okreslic na 8 litrow. Przy delikatnej jezdzie da sie zrobic 7, ale 6.5 jest juz na prawde wyzwaniem. Moim zdaniem dieslem w Brerze trudno jest zejsc ponizej 7 (zakladam spokojna jazde).

    W 1.9JTDM (w 159) spalanie okrelic moge na ok. litr nizsze niz w 2.4.

    Benzynowy 1.8TBI jest pewnie lzejszy od 2.4JTDM ale mysle ze 8 litrow to dobry wynik jak dla tego auta. Nizszego spalania raczej bym nie oczekiwal.

    Trudno takim autem toczyc sie na luzie ale nie mam tu na mysli jazdy z wyscigami od swiatel do swiatel.

    Aby jednak nauczyc sie ekonomicznej jazdy trzeba sie oswoic z silinikiem - najlepiej chyba obserwowac spalanie srednie i chwilowe. Po to, aby zrozumiec np. ze przy ok 90km/h najekonomiczniej jest na 4 biegu (wcale nie na 5 czy 6).

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Aby jednak nauczyc sie ekonomicznej jazdy trzeba sie oswoic z silinikiem - najlepiej chyba obserwowac spalanie srednie i chwilowe. .
    Brera jest moim pierwszym autem z komputerem pokładowym, i praktycznie cały czas obserwowałem to co jest na nim wyświetlane. Najbardziej mnie zdziwiło spalanie chwilowe na 1 i na 2 biegu, przy spokojnej jeździe komputer pokazywał kilkanaście litrów - w momencie wrzucenia 3 spalanie spadło o kilka litrów. Zdziwiony również jestem, że przy hamowaniu silnikiem komputer pokazuje spalanie 2,0 litry, a np. w Tigrze (i w wielu innych autach) rzekomo silnik w takiej sytuacji ma spalanie 0,0.
    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Po to, aby zrozumiec np. ze przy ok 90km/h najekonomiczniej jest na 4 biegu (wcale nie na 5 czy 6).
    Też o tym słyszałem, będę musiał to wybadać.

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Aby jednak nauczyc sie ekonomicznej jazdy trzeba sie oswoic z silinikiem - najlepiej chyba obserwowac spalanie srednie i chwilowe. Po to, aby zrozumiec np. ze przy ok 90km/h najekonomiczniej jest na 4 biegu (wcale nie na 5 czy 6).
    Bylo juz na ten temat, to co piszesz nie jest prawda, a juz na pewno w odniesieniu do turbodiesla, ktory zdecydowanie ekonomiczniejszy bedzie na V przy tej predkosci *

    * - nie dotyczy jazdy pod gore, tylko spokojnej z utrzymywaniem stalej predkosci
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pawcio
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1750 TBI
    Postów
    614

    Domyślnie

    Jedną z podstaw eco-drivingu jest, najwyższy bieg i niskie obroty,przy oczywiście spokojnej jeździe!

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Peti
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    159 2.0 jtdm '11
    Postów
    40

    Domyślnie

    Moje spostrzeżenia po 2500km w Brerze TBi są następujące:

    - 100% miasto - 12,5 l/100km
    - trasa max. 100 km/h, BARDZO płynna jazda na wysokich biegach - rekord 7,6 l/100km, zazwyczaj koło 8,5 l/100km
    - trasa "normalna" - ok 10-11 l/100km

    Opony zimowe 215/55/17.

  7. #17
    murder
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawcio Zobacz post
    Jedną z podstaw eco-drivingu jest, najwyższy bieg i niskie obroty,przy oczywiście spokojnej jeździe!
    Tak, taka jest teoria.
    W praktyce znaczenie ma takze charakterystyka konkretnego silnika.

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peti Zobacz post
    Moje spostrzeżenia po 2500km w Brerze TBi są następujące:

    - 100% miasto - 12,5 l/100km
    - trasa max. 100 km/h, BARDZO płynna jazda na wysokich biegach - rekord 7,6 l/100km, zazwyczaj koło 8,5 l/100km
    - trasa "normalna" - ok 10-11 l/100km

    Opony zimowe 215/55/17.
    Muszę przyznać, że takie spalanie jest dla mnie bardzo optymistyczne! Z 7,5 l w trasie byłbym bardzo zadowolony, a w mieście marzy mi się nie przekraczać 13 l. Nie wiem gdzie dokładnie jeździsz w ruchu miejskim, ale coś mi się wydaje, że Twoje spalanie w mieście jest dla mnie nieosiągalne we Wrocławiu, ale mocno powiało optymizmem!

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pawcio
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1750 TBI
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Tak, taka jest teoria.
    W praktyce znaczenie ma takze charakterystyka konkretnego silnika.
    Owszem ma! Ale nie jest to istota rzeczy! Z każdym motorkiem można uzyskać niższe spalanie stosując kilka eco-drivingowych trików,oczywiście cudów nie osiągniemy!

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Peti
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    159 2.0 jtdm '11
    Postów
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafka Zobacz post
    Muszę przyznać, że takie spalanie jest dla mnie bardzo optymistyczne! Z 7,5 l w trasie byłbym bardzo zadowolony, a w mieście marzy mi się nie przekraczać 13 l. Nie wiem gdzie dokładnie jeździsz w ruchu miejskim, ale coś mi się wydaje, że Twoje spalanie w mieście jest dla mnie nieosiągalne we Wrocławiu, ale mocno powiało optymizmem!
    Żeby nie było zbyt optymistycznie to zwróć uwagę, że te 7,6 l to był rekord przy wyjątkowo ekonomicznej jeździe, tak na dłuższą metę się*nie da chyba, że ktoś tak jak ja ma 16 punktów i do maja muszę jeździć zgodnie z przepisami . Jak wynika z mojego profilu jeżdżę w Starachowicach. Miasto małe, światła i korki sporadycznie, ale z drugiej strony krótkie odległości. Pewnie we Wrocku będzie trochę*gorzej ale 13 l wydaje się być w zasięgu.

Podobne wątki

  1. Alfa 147 jtd TI z częstochowy,widział ktoś?proszę o opinie oraz sugestie
    Utworzone przez cienty w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 16:07
  2. [159] 225/55/R17 lub 205/55/R17, ktoś jeździ ?
    Utworzone przez marcinh w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-10-2012, 07:45
  3. [159] Czy ktoś jeździ 159 z silnikiem 1,9 albo 2,2 JTS na tym forum ??
    Utworzone przez Murray w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-05-2011, 20:17
  4. [166] BILSTEIN - B6 SPORT :)Czy ktoś na tym jeździ?Jakie wra
    Utworzone przez Raulcarlos w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-04-2008, 15:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory