Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49

Temat: Czy ktoś już jeździ 159 z silnikiem TBi? Proszę o opinie

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    No to jeżdząc po wsi Warszawa trzeba liczyć spokojnie 17-18 litrów - tu się nie jeździ, tylko przesuwa...
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myszkin Zobacz post
    No to jeżdząc po wsi Warszawa trzeba liczyć spokojnie 17-18 litrów - tu się nie jeździ, tylko przesuwa...
    Po wsi Warszawa jeżdziłem testówką od Dukiewiczów i osiągnałem wynik 15,6 l /100 km ( stanie w korkach + sportowe sprinty )
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafter Zobacz post
    Po wsi Warszawa jeżdziłem testówką od Dukiewiczów i osiągnałem wynik 15,6 l /100 km ( stanie w korkach + sportowe sprinty )
    Moim zdaniem to bardzo przyzwoity wynik - nawet jeżeli dodamy jeszcze do tego z 0,5 litra (u mnie po pierwszej trasie komputer zaniżył spalanie o 0,3 l)

    Korzystając z wolnej chwili i przy okazji z ładnej pogody, pojeździłem sobie trochę po mieście. Byłem bardzo ciekawy ile może spalić TBi w jeździe po Wrocławiu. Starałem się jeździć w stylu eco - delikatne obchodzenie się z gazem, jazda na możliwie jak najwyższym biegu, aczkolwiek nie odebrałem sobie tej przyjemności i kilka razy troszkę mocniej depnąłem. Ruch na drogach raczej normalny, niby niedziela ale wcale nie było pusto - normalne stanie na światłach, trochę korków też było (ale nie dużo). Ogólnie była to moja normalna jazda. W sumie po przejechaniu ponad 70 km tylko w ruchu miejskim, przez ponad 2 godziny, komputer pokazał jak dla mnie szokujące spalanie - 10,8 litra. Tak dobrego wyniku się nie spodziewałem! Nawet jak dodamy do tego z 0,5 l za przekłamanie komputera i drugie 0,5l do jazdy na krótkich odcinkach, to i tak wyjdzie lepszy wynik niż podaje producent - trochę w to nie mogę uwierzyć. Dla porównania, moje drugie auto, Opel Tigra 1.6, 106 KM, przy tym samym stylu jazdy średnio pali mi w mieście 10,2 l (ale jazda przede wszystkim na krótkich odcinkach - średnio ok 10 km).
    Ostatnio edytowane przez pafka ; 28-02-2010 o 17:48

  4. #24
    pie3ak
    Gość

    Domyślnie

    no nie
    gość pyta o opinie w temacie TBi, a tu elaboraty na temat spalania
    i to toczone przez miłośników alfy
    ehhhh, rozumiem gdyby to było forum Priusa, ale Alfy!?!

    ---------- Post added at 18:53 ---------- Previous post was at 18:49 ----------

    Cytat Napisał Krajcok Zobacz post
    Bylo juz na ten temat, to co piszesz nie jest prawda, a juz na pewno w odniesieniu do turbodiesla, ktory zdecydowanie ekonomiczniejszy bedzie na V przy tej predkosci *

    * - nie dotyczy jazdy pod gore, tylko spokojnej z utrzymywaniem stalej predkosci
    A ja obecnie - mam nadzieję, że to się zmieni w przyszłym roku jeżdżę Lancerem.
    Z moich obserwacji pali mniej jak go cisnę na obrotach, a do zwalniania używam silnika.
    Masakra to trzymanie tej szlifierki na siłę w zakresie 2-3 tyś obrotów.

  5. #25
    Anka Cyganka
    Gość

    Domyślnie

    Miałam na 2 dni testowa 159 sedan 1750 tbi
    Zrobiłam trase Warszawa-Mrągowo-Warszawa ( niecale 500 km ) i spaliła coś niecałe 60 litrow.
    Jazda była dynamiczna , dosc szybka , ale bez przesadnego katowania.

  6. #26
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    dwanascie litrów w trasie? dobrze liczę? hmmmmm. Aniu, jechałaś na tej wąskawej czasem trasie, z traktorami w każdej wsi, 150 km/h?

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Wczorajsza trasa Wrocław-Gliwice-Wrocław, najczęściej jechałem z prędkością ok. 140 km/h, przez 80 km ok 160-170 km/h, na chwilę przekroczyłem 200. Spalanie wg komputera 10,0 l/100 km, przy dystrybutorze, 10,5 l/100 km.

  8. #28
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    nie wiem co się tak tym spalaniem przejmujecie...kupowanie auta z 200KM i patrzenie na spalanie to jak lizanie lizaków przez szybę trzeba było zainwestować w Lupo ponoć pali 3l/100km

  9. #29
    Anka Cyganka
    Gość

    Domyślnie

    KRS - no może niezupełnie wyszło 12 litrów , może 11. Musiałabym szukać faktury na paliwo i liczyć.
    A co do prędkości to tam sie fajnie jedzie , owszem wąska droga ale dużo lasów.
    Bywało i ponad 160 km/h .

    Zreszta jak widzisz Pafce przy podobnych predkościach wyszło 1-2 litry mniej , dlatego że jak sądze trasę Wrocław - Gliwice pokonywał autostradą więc oodpadało wyprzedzanie , hamowanie i rozpędzanie , do tego redukcje.

    Czyli zużycie paliwa się potwierdza
    Ostatnio edytowane przez Anka Cyganka ; 16-05-2011 o 10:43

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzdylu Zobacz post
    nie wiem co się tak tym spalaniem przejmujecie...kupowanie auta z 200KM i patrzenie na spalanie to jak lizanie lizaków przez szybę
    Większość potencjalnych nabywców danego auta jest bardzo zainteresowana spalaniem - nawet wśród alfistów. A ponieważ dane katalogowe należy włożyć między bajki (a już w Alfach w szczególności), to dane użytkowników, zwłaszcza w tak rzadko jeszcze spotykanym silniku jak TBi , mogą być dla wielu bardzo cenne.
    Ja (i nie tylko ja) nie napisałem tutaj czy to mało czy dużo, po prostu stwierdzam fakty.
    A jak jest, to niech sobie każdy sam na to odpowie, ale raczej odpowiedź jest prosta: jak ktoś myśli o Lupo i 159 TBi, to pewnie bardzo dużo, a jak ktoś bierze pod uwagę auto z jakimś V6, to pewnie bardzo mało. Proste

Podobne wątki

  1. Alfa 147 jtd TI z częstochowy,widział ktoś?proszę o opinie oraz sugestie
    Utworzone przez cienty w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 16:07
  2. [159] 225/55/R17 lub 205/55/R17, ktoś jeździ ?
    Utworzone przez marcinh w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-10-2012, 07:45
  3. [159] Czy ktoś jeździ 159 z silnikiem 1,9 albo 2,2 JTS na tym forum ??
    Utworzone przez Murray w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-05-2011, 20:17
  4. [166] BILSTEIN - B6 SPORT :)Czy ktoś na tym jeździ?Jakie wra
    Utworzone przez Raulcarlos w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-04-2008, 15:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory