Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49

Temat: Czy ktoś już jeździ 159 z silnikiem TBi? Proszę o opinie

  1. #41
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał KRS Zobacz post
    nie można tego silnika jakoś... podgłośnić
    No właśnie jest z tym jakiś dziwny problem, bo nawet inne wydechy, typu np. Ragazzon, tylko częściowo poprawiają sytuację, i ich właściciele nie do końca są zadowoleni nawet z tego poprawionego dźwięku...
    Ciekawy jestem jak jest z wydechem Remusa, bo mam w drugim aucie i jest naprawdę super, ale jak to wygląda w TBi to nie wiem...
    Jeszcze jak ktoś odważny, to mógłby spróbować czy cokolwiek na plus by zmienił stożkowy filtr powietrza, bo jakaś szansa na to chyba by była...

  2. #42
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał iron Zobacz post
    A może winna jest temu jakaś nowa norma emisji hałasu.
    Chyba nie tutaj jest problem. Zresztą daleko nie trzeba szukać. Niektórzy użytkownicy MiTo skarżą się, że wydech w miciaku jest... za głośny!
    W MiTo za głośny, w TBi za cichy, ach, wszystkim się nie dogodzi, hehe

  3. #43
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    trzeba by wsadzić jakieś dedykowane tłumiki i miękkim ciepłym delikatnym basie i będzie fajnie.

  4. #44
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzdylu Zobacz post
    trzeba by wsadzić jakieś dedykowane tłumiki i miękkim ciepłym delikatnym basie i będzie fajnie.
    Tylko jakie, bo np. Ragazzon tylko nieznacznie poprawia sprawę...
    Na youtube jest jeszcze Novitec, i brzmi rzeczywiście fajnie, ale to na filmiku, a jak jest na żywo to chyba nie wie nikt...

  5. #45
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Murray
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Brańsk
    Auto
    ...Na zawsze Mazda 323 F BP i kiedyś Alfa Romeo159 JTD lub MPI...
    Postów
    120

    Domyślnie

    przedziurawić najlepiej i będzie basssss...
    <<-<---Nicole Scherzinger - Don't Hold Your Breath--->->>

  6. #46
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR 166 3.2
    Postów
    489

    Domyślnie

    http://www.youtube.com/watch?v=Vf6px...eature=related odgrzewam starego koltela ondosnie dzwieku 1750 TBI wynik i cena podane na koncu

  7. #47
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Była: AR 159 TBI / jest AR Giulia 200KM RWD Ti
    Postów
    13

    Domyślnie

    No cóż. Po półtora roku jazdy TBi mogę powiedzieć, że jest to to, czego z małżonką szukaliśmy. Wyprzedzanie bez redukcji, włączanie się do ruchu, elastyczność... marzenie. Mina osób chcących nam dorównać gdy wciskamy gaz - bezcenne. A spalanie... rzecz drugorzędna. jeśli jednak kogoś interesuje to przy spokojnej jeździe po Warszawie (ok 17 km do pracy z Bemowa na Płowiecką) palił 11,5 - 11,8l wg komputera. Teraz przy przebiegach rzędu 3km i ostrej jeździe jak już jest gdzie pojechać , spalanie waha się między 14,4 a 15,6l. W trasie ciężko się powstrzymać przed dynamiczną jazdą, ale raz, kieeedyś, daaaawno dawno temu, udało się zejść do 7,8l, a wtedy też raczej zawalidrogą nie byliśmy - trasa Warszawa-Zakopane. Pzdr.

  8. #48
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    nie przesadzaj z ta mina chcacych dorownac - Tbi to nie jest zadna rakieta, mialem okazje sie o tym bolesnie przekonac ost jezdzac przez chwile ta wersja.
    Niestety oczekiwalem po niej wiecej, moze jestem zblazowany i przyzwyczailem sie do elasstycznosci w swoim dizlu, ale przesiadajac sie z powrotem nie mialem wrazenia ze Tbi powala, wrecz przeciwnie i nie mowie tego ze jestem jakis zakochany w osiagahc swojej alfy - chcialem natomiast pojezdzic czyms innym zeby zobaczyc czy sa lepsze/ ciekawe alternatywy.
    Moze gdyby Tbi zchipowac...
    Dynamika Tbi jest mocno srednia, oczywiscie wszystko jest wzgledne i zalezy do czego porownujesz.
    Jak ktos nie lubi dizli czy nie chce sie pakowac w 3.2 V6 ktore w dynamice jest tylko ciut lepsze od Tbi a przy tym pali wiecej, to jest to wybor nad ktorym mozna sie zastanawiac.
    Jednak nie ma co zaklinac rzeczywistosci ze to jest jakis demon predkosci.
    Ok patrzac na zaawansowanie i nowosc konstrukcji, lekkosc, relatywnie najmniejsze spalanie wsrod 159 benzyn oraz nienajgorsza dynamike, to jest clakiem niezle auto, ale jest duzo innych wozkow kl sredniej ktorym Tbi nie straszna (i nie mowie tu o prosiakach czy innych super autach tylko o normalnych dupowozach jakich na drogach sporo.
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 15-07-2012 o 14:48

  9. #49
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    Alfa romeo 1750 TBI
    Postów
    26

    Domyślnie

    Witam! Niestety dopiero teraz znalazłem ten temat ale może komuś pomoże moja opinia. Posiadam ARz tym silnikiem od 2010 roku i powiem że jestem bardzo zadowolony bardzo dobra reakcja na gasi elastyczność tez ok (320 nm). Jak do tej pory nie miałem żadnych problemów wszystko jest oki to z całym samochodem Tylko trzeba brac pod uwagę że jak sie wykorzystuje możliwości tego silnika to spalanie bedzie wysokie. W warszawskich korkach jest to między 11-14 litrów.Byc może da się zejść niżej tego nie sprawdzałem .Na niemieckiej autostradzie przy predkości ok. 150km/h na trasie 1200 km ok.10,5 l/100km.A jak jadę w Polskę np. droge nr 7 to na odcinku 350 km spalanie wynosiło 8 litrów w trakcie normalnej płynnej jazdy zgodnej z przepisami. Nie da się też jezdzic na mniejszych kołach niż 17 -cie cali ponieważ ta wersja ma większe tarcze . Poza tym auto jest naprawde super . A i jeszcze jedno jak do tej pory najechałem 51 tyś i jest ok. W razie pytań proszę pisać postaram sie zaglądać w wolnej chwili.

Podobne wątki

  1. Alfa 147 jtd TI z częstochowy,widział ktoś?proszę o opinie oraz sugestie
    Utworzone przez cienty w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 16:07
  2. [159] 225/55/R17 lub 205/55/R17, ktoś jeździ ?
    Utworzone przez marcinh w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-10-2012, 07:45
  3. [159] Czy ktoś jeździ 159 z silnikiem 1,9 albo 2,2 JTS na tym forum ??
    Utworzone przez Murray w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-05-2011, 20:17
  4. [166] BILSTEIN - B6 SPORT :)Czy ktoś na tym jeździ?Jakie wra
    Utworzone przez Raulcarlos w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-04-2008, 15:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory