Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Pęknięty pasek rozrządu w 2,4jtd 20v. Co dalej robić? Jakie koszta?

  1. #1
    kecaj77
    Gość

    Domyślnie Pęknięty pasek rozrządu w 2,4jtd 20v. Co dalej robić? Jakie koszta?

    Witam, niestety pech mnie nadal nie opuszcza i moja przygoda z AR 156 ciągle nie jest prosta. Nie dość, że w zeszłym roku rozbiłem swoją poprzednią, tak, że teraz w dziale bazar można spotkać dużo moich tematów to teraz jak po 5-6 miesiącach poszukiwań znalazłem w końcu taką Alfę, która spełniała moje oczekiwania, stało się najgorsze. pękł mi pasek rozrządu. Od zakupu zrobiłem nią jakieś 2 tyś km. wiem, że rozrząd powinno się wymieniać zaraz po zakupie auta i ja też jestem tego zdania. Ale w tym wypadku było tak pechowo, że wymianę rozrządu chciałem połączyć z innymi pracami i modyfikacjami w aucie, które miały mieć miejsce pod koniec czerwca. Rozrząd już czekał na włożenie do auta, ale się nie doczekał...

    Dobra więc było tak jechałem sobie 90km/h na 5 biegu i jakiś 2000tyś obrotów i nagle silnik gaśnie, bez żadnego stuku, szarpania, uderzenia czy czegoś. byłem pewny, że to problem z pompą paliwa. Odstawiam auto do mechanika, no i diagnoza jest dla mnie tragiczna: pęknięty pasek rozrządu. No i teraz tutaj zaczynają się moje pytania: Co dalej robić? Czy usterki będą na tyle duże, że warto pomyśleć o innym silniku? Wie ktoś coś o kolizyjności 2,4jtd 20v? Jakie mogą być orientacyjne koszta naprawy?

    Alfa 156 to auto, które daje mi mega dużo frajdy więc nie poddam się i nadal będę dążył do realizacji mojego projektu, mimo iż napotykają mnie takie przeciwności losu. Myślę, że kiedyś w końcu musi mnie opuścić ta pechowa seria.

    Mam jeszcze pytanie, czy swap z 2,4 jtdm ze 159 jest realny? Czytałem wcześniej na forum, że jest to bardzo ciężka sprawa, bo cała elektryka sprawia problem, ale nie czytałem nigdy o zamiarach swapu w przypadku takiego silnika jaki ja mam, może u mnie byłoby to trochę łatwiejsze?

    Z góry dzięki za odp
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 13-06-2010 o 11:51

  2. #2
    milkyyyy
    Gość

    Domyślnie

    hmmm.. podobna historie mialem...
    z tym ze u mnie bylo slychac huk i grzechotanie... czyli tloki spotkaly sie z zaworami... i silnik nadawal sie tylko na doniczke...

    skoro mowisz ze nie bylo zadnego stuku a silnik zgasl i nie probowales go chechlac... to nie powinno sie nic stac

    niech mechanior go rozbierze zobaczy czy sie nic nie pokrzywilo..
    zamontujesz rozrzad posprawdzasz cisnienai i powinna jezdzic



    ps. ja mam nadzieje ze moj pech rowniez mnie opusci

  3. #3
    kecaj77
    Gość

    Domyślnie

    Jednak czytałem trochę o przypadkach, kiedy też nie było żadnych odgłosów, a jednak cały silnik do roboty był. Dlatego już zakładam najgorsze, bo w moim wypadku raczej tylko to można zakładać...

    pozdro

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Kazek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Poz
    Auto
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r
    Postów
    423

    Domyślnie

    Niech ściągną głowice i wtedy zdecydujesz co dalej... Bo w takim stanie to tylko gdybanie

  5. #5
    kecaj77
    Gość

    Domyślnie

    Tak muszę zrobić, ale jestem ciekawy, czy już ktoś przerabiał ten temat u siebie, bo z tego co szukałem to nie znalazłem nic o zerwanym pasku w 2,4 jtd 20v.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał kecaj77 Zobacz post
    Tak muszę zrobić, ale jestem ciekawy, czy już ktoś przerabiał ten temat u siebie, bo z tego co szukałem to nie znalazłem nic o zerwanym pasku w 2,4 jtd 20v.
    to to samo co jtd16v. teoretycznie powinny popękać dźwigienki zaworowe i nie dopuścić do uszkodzeń zaworów i tłoków. raz się udaje raz nie
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 13-06-2010 o 11:52
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  7. #7
    moreeek
    Gość

    Domyślnie

    a jak peka ten pasek co idzie na klimie, pompie wody ,pompie wspomagania , to tez silnik do wymiany ?

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Nie nic się nie stanie. Wymienisz i jeździsz dalej, chyba że się w rozrząd wkręci i pasek rozrządu przeskoczy, też takie przypadki były.

Podobne wątki

  1. Zerwany pasek rozrządu,jakie są skutki? 3.0 V6 24V
    Utworzone przez Raulcarlos w dziale 166
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 12-02-2015, 06:54
  2. [GTV] 2.0 16 vt pęknięty pasek rozrzadu. pytanie
    Utworzone przez kubus1616 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-02-2015, 11:51
  3. Zerwany pasek rozrządu decyzja co dalej
    Utworzone przez maziarek1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 21-07-2014, 22:24
  4. Pasek rozrządu+pompa 24v twin spark jakie części
    Utworzone przez Andrzej78500 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-08-2013, 15:15
  5. mam błędy, co robić dalej?
    Utworzone przez newalf w dziale 156
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 20-01-2010, 09:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory