Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Fabryczny Immobilizer jak go wywalić

  1. #11
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Wiem czym jest IMMOBILISER i myślałem że jest fabryczny bo jest powiązany z kluczykiem.Załączy się zawsze gdy w pobliżu jest kluczyk. Czy w stecyjce czy też na siedzeniu lub w mojej kieszeni gdy jestem w pobliży samochodu. Zawsze muszę go wyłączyć zanim odpale samochód i robie to pilotem od alarmu. Skoro tak to znaczy że jednak mam dodatkowy immobiliser zamontowany wraz z alarmem, mimo że fabryczny tez jest. Nie pomyślałem o tym bo niby po co ktoś miałby zakładać dodatkowo drugi.

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    Nie ma drugiego immo.

    Jest tylko jeden i jest w kluczyku. Jak wkładasz kluczyk do stacyjki , to na obwodzie stacyjki jest zainstalowana antena od sterownika kluczy.
    Sterownik kluczy zasila polem elektro-magnetycznym twój transponder a potem ten przesyła droga radiową tzw. alfa code crypto-2, czyli szyfrowany ID twojego klucza.
    Stacyjka kluczy przesyła dalej te dane linia szeregową do stacyjki wtrysku ( ECU ), jeśli kod ID się zgadza to następuje zezwolenie na uruchomienie samochodu.
    Jęsli kod jest błędny lub typy NIL ( pusty ) to ECU blokuje możliwość uruchomienia samochodu i zapala lampkę Alfa-Code

  3. #13
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Tez myslalem ze jest jeden fabryczny, lecz marcins737 napisał powyżej że skoro wyłączam go pilotem od alarmu to nie jest fabryczny.Teraz tek tak sądzę.Załącza mi się po ok 20sek. Jesli go nie wylączę pilotem az zgasnie dioda to zapelę samochód na ok 5sekund po czym zgasnie. Z fabrycznym dam juz spokoj skoro on nie pobiera duzo prądu.Z dodatkowym musze pojechac do jakiegos szpeca od alarmow by go wywalił, bo sadzę że to on odpowiada za rozladowany akumulator, a innych pomysłow nie mam.

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że jest jeden immobiliser.
    Możesz sprawdzić, czy nie masz jakiegoś zwarcia, jak mój znajomy w lagunie, okazało się, że przyczyną rozładowywanej baterii jest ogrzewanie przedniej szyby, które działało niezależnie od tego czy zapłon jest przekręcony, czy też nie...

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #15
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    No własnie.myslałem zy wylaczam immobilizer fabryczny.myliłem się jednak bo wyłączam imm.nie fabryczny tylko od alarmu, ale nie alarm.

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    aby zdeaktywowac immobilaizer w sterowniku wtrysku nalezy wgrać zmodyfikowane oprogramowanie do ECU.
    Plik *.bcb wgrywamy za pomoca interfejsu KWP2000, plik musi być zgodny z numerem ECU twojego samochodu.
    Na sieci są pliki do immo OFF, oryginał oraz zmodyfikowany plik, razem z tymi plikami jest instrukcja jak zmienic plik dla immo OFF.
    W przypadku alf z data produkcji > 2001 , tym programem zczytuje się plik z ECU, poprawia 2-3 adresy i wgrywa ponownie.
    Zachowany plik oryginalny posłuży do ewentualnego "tuningu" lub ponownego włączenia immo.


  7. #17
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Myślałem raczej że wystarczy jakiś kabelek odłączyć.Teraz już jest wszystko jasne trochę to jednak skąplikowane.Panowie w serwisie fiata tylko wywalili gały i powiedzieli ze takich żeczy nie robią.

Podobne wątki

  1. [145] Immobilizer
    Utworzone przez mmafun w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-09-2013, 13:28
  2. Immobilizer
    Utworzone przez Jax1991 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-08-2012, 18:18
  3. Chcę wywalić klimę i wspomagania.
    Utworzone przez kabanow w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 20:20
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-03-2011, 18:22
  5. [145] Immobilizer
    Utworzone przez rooshyo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-05-2008, 13:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory