Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Sonda lambda + brak nawiewu (wykresy)

  1. #1
    mercii
    Gość

    Domyślnie Sonda lambda + brak nawiewu (wykresy)

    Witam
    Po wymianie sondy lamda, swiec nie odczylem zadnej roznicy. Podpialem komputer i dostalem niepokojace wyniki. Czy moglbym prosić o analizę. Dodam, że soanda nie jest orginalna tylko zamiennik za ok. 150zł.
    Samochód nas zimnym silniku na PB chodzi słabo. NA LPG jest OK, ale nie ma pełnej mocy.
    Mam jeszcze problem z klimatyzacją , nie działa nawiew. Na początku poszedł miu płym przez rozczelnioną chłodnicę, w tym samym momencie przestała mi chłodzić klima. Po kilku dniach już nawiew wogóle nie chodził. Kiedyś w podobej sytuacji (tak mi się zdaję przynajmniej ) po nabiu klimya zaczeło wszsytko działać. Oczywiście mam komunika Air Condition Faulty.

    Załąńczam też wykresy z przepływu powietrza. Może będzie mi w stanie pomóc czy jest jakieś lewe powietrze zasysane.
    Z góry dziękuje za pomoc.



    tu na PB (na gorze)

    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 01-09-2010 o 18:35

  2. #2
    mercii
    Gość

    Domyślnie

    Czy sonde da się samodzielnie wymienić? NIe widziałem jak w warsztacie to robili?
    Kiedy wyjołem któryś z bezpieczników zresetował mi się komputer ICS i po ponownym uruchomieniu na zimno samochód chodzi fatalnie
    Co do klimy to zauważyłem że na włączonym zapłonie z miejsc gdzie jest dmuchawa wydobywa się dzwięk jakby "przepływ prądu" po wyjeciu bezpiecznika 30A dzwięk umilka. Regulatory klap mi działają. Czy to znak że padła dmuchawa?

  3. #3
    mercii
    Gość

    Domyślnie

    Proszę powiedzcie mi chociaż czy jak sonda pracy w przedziale do 0,5 volta albo zazwyczaj kolo 0,1 volta to jest popsuta albo zła. Nadmienie że jest to nowa sonda tylko że uniwersalna.
    Poprostu nie wiem czy kupić orginalną czy szukać problemu dalej....

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Kolego mercii,
    pokazane zrzuty ekranów są mało czytelne (za mała rozdzielczość),
    ale z tego co widać (niewiadoma jest temperatura silnika) sonda lambda nie pracuje prawidłowo (błąd P0130 sonda poza zakresem).
    Parametr "lambda sensor precatalizator" na ciepłym silniku i biegu jałowym winien oscylować w zakresie 0,3V do 0,9V z okresem ok. 1 sek. (wykres trapezowy) po zwiększeniu obrotów do ok 2000 winna to być sinusoida w tym samym zakresie napięcia.
    Poczytaj w dziale Alfadiag tam jest wiele przykładów wykresów pracy sondy lambda.
    Wszystkie testy przeprowadzaj na benzynie dopiero potem załącz LPG winno być tak samo (jeśli inaczej to do gazownika na regulację).
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez stanlizak ; 02-09-2010 o 08:58

  5. #5
    mercii
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    Sonda pokazuje takie same wartości na LPG i PB (praktycznie takie same).
    Czy poza uszkodzoną sondą jest jakaś możliwość że sonda nie działa tak jak powinna. Zaznaczam że złącze przeczyściłem. Dziwne po odłączniu sondy wykres miał minimalne wachnięcie i praca silnika była identyczna czy słaba

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    z tego co udało mi się dostrzec, to przepływ powietrza na MAF jest bardzo słaby - przy 6500 obr max powinien być coś koło 600 o ile dobrze pamiętam...

    wszystko od strony dolotu jest OK?

    pozdr,
    ~tomaz
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Kolego mercii,
    tak jak pisałem prawidłowo pracująca sonda lambda to cykliczne zmiany napięcia w zakresie 0,3 do 0,9V (przy nagrzanym silniku). Cykliczność zmian zależy od obrotów silnika.
    Przy założeniu, że sonda lambda jest dobra to przyczyną nieprawidłowej pracy może być:
    - zatkany katalizator,
    - nieszczelny układ wydechu przed katalizatorem (uszczelki kolektorów wydechowych, uszkodzone łączniki elastyczne)
    Moim zdaniem zacznij od przeglądu układu wydechowego i dopiero potem wymień sondę na nową, polecam tylko sondy BOSCH'a np. uniwersalną
    o nr 0258 986 615 - 36Y kupioną z pewnego miejsca (masa chińskich podróbek) koszt niestety ok 250,- zł, lub dedykowaną ale to 360,- zł.
    Poczytaj sobie na temat prawidłowej pracy sond lambda np tu http://www.mototechnika.republika.pl/pliki/sonda.html to zrozumiesz moje wyjaśnienia.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez stanlizak ; 02-09-2010 o 13:03

  8. #8
    mercii
    Gość

    Domyślnie





    No właśnie nie wiem czy wszsytko jest OK. Cały czas mam teraz jakieś wystrzały w wydech to może coś z filtrem powietrza.
    I nie wiem czy poporstu kupić nową orginalną sondę czy jakiś inny element wpływa na działanie tej nowej NGK.

    ---------- Post dodany o godzinie 15:49 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 14:02 ----------

    Dziwne by było jakby miał jakieś nieszczczelności w wydechu. Przed wymianą gdzie sonda pokazywła mi błąd grzałki było znacznie lepiej. Tuż po wymianie wystrzały bardzo się nasiliły a już jak zresetował mi się ICS (nie wiem co jeszcze mogło się zresetwoać)po wyjęciu bezpiecznika na załączonym zapłonie tego na podszybiu to jest tragednia.
    Zakładając że nie mam żadnych nieszczelności, co byśnie proponowali?
    Zakup nowej orginalnej dedykowanej sondy?
    Wymieniał w v6 taką sondę samodzielnie?

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Jeżeli zresetował Ci się ECU to odpalasz (tylko benzyna!) i czekasz aż się silnik zagrzeje (2 bieg wentylatora). Potem jeździsz tylko na Pb przez jakieś 200km i dopiero możesz przełączyć na gaz. Jeżeli tego nie zrobiłeś, to zacznij od zresetowania ECU (odpinasz aku [+] i [-] i zwierasz odłączone przewody na chwile, żeby rozładować kondensatory), a potem procedura jak wyżej. Po rozgrzaniu powinien już chodzić normalnie, może tylko nie mieć 100% mocy.

    pozdr,
    ~tomaz
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #10
    mercii
    Gość

    Domyślnie

    Ok. Zrobię reset. Wczoraj zlokalizaowałem wielką dziurę w rurze dochodzącej do przepustnicy. Tymaczasowo ja zakleiłem ale będe szukał nowej.
    Zrobiłem kilka koljenych wykresów. Wszystkie na silniki ok 90 stopni.
    Tutaj badałem przepływomierz. (Chyba wszystko wporządku ???). Po zatakaniu dziury w wymianie filtra powietrza wartość podniosła się do 450.
    Sonda chyba nie powinna tak pracować. Ja zostawiłem na jałowym to wartości zaczeły spadać powoli do zera.






    Test sondy na obrotach 3 tys na PB.


    Praca sondy na LPG.



    No i po teście 3tys obrotów pokazał mi się kolejny błąd. Wcześniej go nie miałem.

Podobne wątki

  1. Problem z sonda lambda - która to sonda :(
    Utworzone przez xsnailx w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-01-2014, 21:28
  2. [155] Sonda Lambda
    Utworzone przez tomi_rulez w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-02-2011, 16:26
  3. niedzała tylnia sonda lambda ( brak masy)
    Utworzone przez okiz w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 22:18
  4. wykresy sond lambda, które z nich są ok?
    Utworzone przez irkii w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-02-2009, 19:30
  5. [156] Sonda lambda
    Utworzone przez dejwa1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-08-2008, 16:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory