Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50

Temat: Kolizja : potrzebuję rady

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    absolutnie się nie zgadzam
    w trakcie naprawy może wyjść coś czego nie jest się w stanie stwierdzić przed demontażem jakiejś części ( a przecież na oględzinach nikt nic nie demontuje ) , wtedy wzywa się znowu likwidatora na ponowne oględziny i doszacowanie szkody
    Ale to dotyczy tylko części, których uszkodznie nie można było stwierdzić bez ingerencji warsztatowej.
    Jeśli np nie zaliczą pękniętego zbiornika na płyn lub innej widocznej części to wtedy jest problem i zazwyczaj bronią się argumentem, że zostało to uszkodzone podczas demontażu.
    Ogólnie zasada jest taka, że będą chcieli zaniżyć ilość elementów do wymiany i nie ma się co łudzić, że od razu wszytko będzie w kosztorysie.

  2. #12
    SilvesterVip
    Gość

    Domyślnie

    Zgłosiłem szkodę telefonicznie, z OC sprawcy. Opiniodawca powinnien przyjechać w ciągu 5 dni. Jutro poproszę szefa warsztatu u którego będę prawdopodobnie remontował samochód aby wstępnie wycenił mi remont jeszcze przed wizytą rzeczoznawcy.

    Jeżeli chodzi o wypłacenie pieniędzy za obniżenie wartości pojazdu z powodu kolizji to wszystko zależy od rzeczoznawcy czy ktoś poza nim będzie kontaktował się ze mną w sprawie odszkodowania ?

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Masz szkodę z OC sprawcy czy AC? Jeśli z OC sprawcy to nie mają prawa Ci obniżyć za amortyzację a płacenie za zamienniki to normalny proceder przy wypłacie gotówki.
    Szkoda likwidowana z OC sprawcy, ale mimo to obniżyli wartość części i kwotę amortyzacji, ponadto jeśli nie wyraziłem zgody, nie mają prawa w kalkulacji zawrzeć cen zamienników, chociaż jak wiadomo notorycznie jest to stosowane.
    Co do powtórnych oględzin - jest to możliwe, w moim przypadku też takie miały miejsce.
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    P.S.
    Kolego SilvesterVip Jeśli to możliwe, to umów się na oględziny w warsztacie. Jeśli kierownik warsztatu, to kumaty gość, to może się przy tych oględzinach Tobie przysłużyć.
    W twoim przypadku jednak sprawa nie jest łatwa, bo ubezpieczyciel może dążyć do uznania szkody całkowitej...
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    Ostatnio edytowane przez alces1 ; 06-12-2010 o 15:04

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  4. #14
    SilvesterVip
    Gość

    Domyślnie

    Alces1 dlaczego sądzisz, że przywrócenie stanu poprzedniego jest niemożliwe albo pociąga za sobą dla ubezpieczycila nadmierne koszty ?

  5. #15
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    bo ceny gratów do alfy są wysokie a wycena wartości auta przed szkodą na pewno będzie niska i bez odwołania pewnie się nie obejdzie








  6. #16
    SilvesterVip
    Gość

    Domyślnie

    Przed chwilą zadzwonił rzeczoznawca. Powiedział , żę bedzie jutro,prawdopodobnie o 9.
    Poza błotnikiem, zderzakiem, reflektorem, zbiornikiem do spryskiwaczy, kołpakiem, halogenem na co zwrócić uwagę żeby uwzglednił? Może jestescie w stanie powiedzieć jedynie z zalaczonych zdjęc do mogło jeszcze ulec uszkodzeniu gdyż ja nie jestem biegly w tych sprawach. Na co zwrócic uwage rozmawiajac z tym facetem,o czym poinformowac jego ?

  7. #17
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    zobacz chłodnicę , przewody klimy i wspomagania , klakson ,
    nie wiem co tam jeszcze








  8. #18
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    I niech jescze mechanior klepnie mlotkiem w coś jeszcze... Ja kiedyś miałem spoko rzeczoznawce, dało sięz nim dogadać, po tym jak mechanior dorobił swoje... Ale nie zawsze tak się udaje. MTU to ciężka korporacja do wyciągnięcia całej kasy, s....ny będą Cię kręcić jak tylko się da! Nie daj po sobie poznać, że odpuszczasz! Popieram kolegę, że w razie czego skonsultuj się z radcą prawnym, który pokieruje Cię dokładnie po całym procesie. Pozdrawiam i życzę udanej finalizajcji, bo szkoda Twoich nerwów oraz Twojego pięknego autka.

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał SilvesterVip Zobacz post
    Przed chwilą zadzwonił rzeczoznawca. Powiedział , żę bedzie jutro,prawdopodobnie o 9.
    Poza błotnikiem, zderzakiem, reflektorem, zbiornikiem do spryskiwaczy, kołpakiem, halogenem na co zwrócić uwagę żeby uwzglednił? Może jestescie w stanie powiedzieć jedynie z zalaczonych zdjęc do mogło jeszcze ulec uszkodzeniu gdyż ja nie jestem biegly w tych sprawach. Na co zwrócic uwage rozmawiajac z tym facetem,o czym poinformowac jego ?
    Ze zdjęć wynika, że stuknięta jest też felga. Może nie być na rancie zakrzywiona ale należy ją ściągnąć i sprawdzić. Skoro dostało koło to powinien zawieszenie sprawdzić. Może przy okazji Ci zaliczy jakiś wahacz lub łącznik do wymiany. Przy takich stłuczkach z "udziałem" koła jest duże prawdopodobieństwo, że zbieżność się przestawiła a to się da sprawdzić tylko warsztatowo i za to też Ci powinni przyznać jakąś kwotę.

    Dalej idąc na pewno masz uszkodzone obie części nadkola z przodu (ono jest 2 częściowe) być może też osłonę pod silnikiem. Drzwi masz obtarte na rancie więc malowanie ich nie ominie. W miejscu gdzie Cię ten VW uderzył jest też chłodnica oleju (te pozwijane rurki) i jeśli one są lekko nawet zagięte to podlegają wymianie. Poza tym sprawdźcie mocowania zbiornika na płyn chłodniczy, atrapy między grillem a lampą itp.

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Wstaw samochód do serwisu na naprawę bezgotówkową. W PTU bardzo długo czeka się na wyceny, oględziny itp... Nie licz, że zarobisz. Wstawiaj do ASO i egzekwuj porządną naprawę. Serwis wszystkim powinien się zająć. Mają 30 dni...

Podobne wątki

  1. Rozbiłem i potrzebuję rady 147 1.6 T.S. 120KM
    Utworzone przez Kris147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-03-2012, 13:36
  2. Potrzebuję waszej rady alfoholicy ;)
    Utworzone przez pidzeej18002 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-12-2011, 18:37
  3. Kolizja, co wy na to??
    Utworzone przez b-ski w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 10-11-2009, 10:12
  4. 164 kolizja zaworow
    Utworzone przez paradox8 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-01-2007, 20:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory