Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 50

Temat: Kolizja : potrzebuję rady

  1. #21
    SilvesterVip
    Gość

    Domyślnie

    Najbliższa ASO jest w Koszalinie ( 60 km ). Jeżeli zdecyduję się na bezgotówkową naprawę jak z transportem auta ? Wziać fakturę za lawetę, uwzglednią ? Jutro podczas wizyty rzeczoznawcy muszę wybrać opcje gotókową albo bez... czy dopiero wtedy kiedy dostanę kosztorys ?

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Piszesz pismo o organizację transportu na koszt ubezpieczyciela.
    PS. Ale jeśli masz jakiś serwis zaufany bliżej to próbuj się dogadać. Ważne żeby ktoś ogarniał technologię naprawy alfy

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał SilvesterVip Zobacz post
    Alces1 dlaczego sądzisz, że przywrócenie stanu poprzedniego jest niemożliwe albo pociąga za sobą dla ubezpieczycila nadmierne koszty ?
    Dlatego, że koszt naprawy może przewyższać wartość rynkową pojazdu sprzed kolizji.
    Ubezpieczyciel "robi" na kasę poszkodowanego na dwa sposoby.
    1. Zawyża koszty naprawy, a zaniża wartość rynkową pojazdu, tak, żeby koszty przekraczały 70% wartości rynkowej pojazdu sprzed kolizji (co już jest niezgodne z prawem, bo w przypadku likwidacji szkody z OC, by uznano szkodę całkowitą koszt naprawy musi przewyższać 100% wartości pojazdu sprzed kolizji. 70% dotyczy tylko likwidacji szkody z polisy AC.
    2. Zaniża kosztorys naprawy licząc najniższą stawkę roboczogodzin, używa zamienników, a nie części oryginalnych, oblicza amortyzację części o którą pomniejsza ich wartość, nie uwzględnia utraty wartości pojazdu w wyniku kolizji.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał SilvesterVip Zobacz post
    Najbliższa ASO jest w Koszalinie ( 60 km ). Jeżeli zdecyduję się na bezgotówkową naprawę jak z transportem auta ? Wziać fakturę za lawetę, uwzglednią ? Jutro podczas wizyty rzeczoznawcy muszę wybrać opcje gotókową albo bez... czy dopiero wtedy kiedy dostanę kosztorys ?
    Nie musisz się od razu określać jaki będzie sposób rozliczania. Pisałem Ci już, że możesz im zasugerować naprawę w ASO nawet jeśli nie masz zamiaru tam robić.

  5. #25
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał SilvesterVip Zobacz post
    Najbliższa ASO jest w Koszalinie ( 60 km ). Jeżeli zdecyduję się na bezgotówkową naprawę jak z transportem auta ? Wziać fakturę za lawetę, uwzglednią ? Jutro podczas wizyty rzeczoznawcy muszę wybrać opcje gotókową albo bez... czy dopiero wtedy kiedy dostanę kosztorys ?
    faktura za lawetę konieczna - ze zwrotem kosztów lawety czy parkingu raczej nie robią problemów ( mi bez mrugnięcia zwrócili 850 za lawetę i parking warsztatowy )








  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar battalion
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 SW Ti 2.0
    Postów
    35

    Domyślnie

    Również polecam naprawę bezgotówkową. Szkody całkowitej raczej nia się co bać. Likwidujesz szkodę z OC sprawcy, a nie z AC dlatego w tym wypadku naprawa musiałaby przekraczać 100% wartości samochodu.

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał SilvesterVip Zobacz post
    Przed chwilą zadzwonił rzeczoznawca. Powiedział , żę bedzie jutro,prawdopodobnie o 9.
    No i jak? Jesteś już po oględzinach? Jaka diagnoza?
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  8. #28
    SilvesterVip
    Gość

    Domyślnie

    Tak,tak fachowiec był na umówioną godzinę.
    Na protokole oględzin uwzględnił następujące cześci, w nawiasie podaje średnie ceny podzespołow które znalazłem na allegro, za malowanie elementu przyjałem stawkę 300zł chociaż nie wiem jak to wygłada w realu.

    Błotnik (200 + 300 mal)
    Drzwi (300 mal )
    Zderzak (500 + 300 mal )
    Kołpak ( 100 zestaw)
    Nadkole (50 )
    Reflektor (200)
    Halogen (120)
    Klakson (40)
    Zbiornik plynu do sprys (50)
    Zbironik płynu chłodz (50)
    Osłona pod silnikiem (110)

    Razem 2300 zł plus robocizna. Ile może kosztować złożenie tego w całosć ?

    Facet przekazal załacznik zgłoszenia szkody do którego mam dołaczyć f-re za lawetę oraz wniosek o rozliczenie szkody w którym muszę zaznaczyć czy chcę zwrot ma podstawie kosztorysu sporządzonego przez PTU czy wybieram formę bezgotówkową. Kiedy zapytałem kiedy otrzymam kosztorys odpowiedział zdzwiony, że jak go chcę dostać muszę to zgłosić do PTU. Powiedział również, że mogę już samochód wstawić do warsztatu.

    Co teraz ? Nie jestem zdecydowany jaką formę rozliczenia wybrać a muszę wysłać im papiery o zgłoszeniu szkody i wybrać opcję zwrotu kasy. Nie wiem czy po prostu nie wstawić auta do warsztatu bezgotówkowo i już niczym nie przejmować się czy wybrać drugą opcję z nadzieją, że może starczyłoby na remont i wymianę np. rozrzadu A z drugiej strony obawa, ze warsztat policzy więcej niż odszkodowanie i wteyd znowu jakies odwolania. Jutro zadzwonię do PTU i poproszę o przysłanie kosztorysu zanim wyślę papiery.

  9. #29
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    ceny są podane przez ciebie tak ?
    a oni ile ci wyliczyli do wypłaty ?
    u mnie to wyglądało tak :
    zgłoszenie szkody
    oględziny
    wycena i kontakt ze mną - więc najpierw poznałem ich kwotę








  10. #30
    SilvesterVip
    Gość

    Domyślnie

    Tak, ceny podane przeze mnie. Jak na razie nie znam ich kosztorysu. Jutro zadzwonię do PTU aby dowiedzieć się kiedy dostenę wycenę. Myslę, że warto poczekać przed wyborem opcji bezgotówkowej żeby poznać ich propozycję.

Podobne wątki

  1. Rozbiłem i potrzebuję rady 147 1.6 T.S. 120KM
    Utworzone przez Kris147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-03-2012, 13:36
  2. Potrzebuję waszej rady alfoholicy ;)
    Utworzone przez pidzeej18002 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-12-2011, 18:37
  3. Kolizja, co wy na to??
    Utworzone przez b-ski w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 10-11-2009, 10:12
  4. 164 kolizja zaworow
    Utworzone przez paradox8 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-01-2007, 20:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory