Strona 1813 z 1815 PierwszyPierwszy ... 8131313171317631803180418051806180718081809181018111812181318141815 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 18,121 do 18,130 z 18142

Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #18121
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2024
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    brak
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    Sprawdzanie zaczynaj od VINU.
    po pytaniu o VIN niestety nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi, także czekam i najwyżej będę się rozglądał dalej

  2. #18122
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    AR 159 SW, Honda Prelude 4gen
    Postów
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Zachowaj minimum kultury. Nadal nie rozumiesz, że alfa nie jest ani pierwszym ani dziesiątym wyborem Kowalskiego. Alfy to włoszczyzna, awarie, lawety, durne żarciki. Kowalski ZAWSZE wybierze skodę, tojke, paska, czy inne kije. Nigdy nie kupi alfy.
    Wybacz kolego, ale nt kultury mnie nie pouczaj skoro sam paprasz się w tym temacie/szambie o polityce. Tam kulturę zastosuj proszę.
    Tu się mylicie jak każdy fanatyk, miałem Hondę, na forum był kult Hondy tak jak tu Alfy, właściciele vagów i bmw mają tak samo. To są TYLKO samochody, niezależnie od tego co sobie wmawiacie. I to, że jeden czy drugi do auta za 20k dołoży felgi czy inne mody za 5k, nie znaczy, że auto jest warte 25k. Tak to niestety nie działa. W wąskim gronie gdzie jeden czy drugi wie co siedzi w danym aucie jest nić porozumienia, ale dalej nikt ci nie da tyle ile włożyłeś. I może zburzę twój światopogląd, ale 159 już na tyle spowszedniała, że niestety ale zwykli ludzie też jeżdżą alfami, Hondami i całą resztą. I nikt nad nimi nie płacze jak się zarysuje czy zepsuje, tylko po prostu naprawia, albo sprzedaje. Tyle w temacie robienia jakiegoś obiektu kultu z samochodu.



    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda
    Ostatnio edytowane przez nervousman ; 10-01-2024 o 00:02

  3. #18123
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,037

    Domyślnie

    Cytat Napisał nervousman Zobacz post
    I może zburzę twój światopogląd, ale 159 już na tyle spowszedniała, że niestety ale zwykli ludzie też jeżdżą alfami, Hondami i całą resztą. I nikt nad nimi nie płacze jak się zarysuje czy zepsuje, tylko po prostu naprawia, albo sprzedaje. Tyle w temacie robienia jakiegoś obiektu kultu z samochodu. a
    Nadal nic nie rozumiesz. Nie posiadłeś umiejętności czytania ze zrozumieniem. Nikt nie twierdzi, że 159 nie spowszedniała. Kompletnie nie o tym piszę. Chodzi o to, że alf nie kupują Kowalscy jako pierwszy wybór, ani jako drugi czy piąty. Kupują te auta ludzie, którzy je celowo wybierają. Nie szukają obojetnie jakiego auta po tyle czy tyle tysięcy, ale szukają alfy. Kowalski zaś szuka po prostu auta do jazdy. Nadal nie rozumiesz? Jeśli nie, wróć do szkoły.

  4. #18124
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    AR 159 SW, Honda Prelude 4gen
    Postów
    319

    Domyślnie

    Może ty wróć? Może sam nie rozumiesz co piszesz/próbujesz napisać? Ja doskonale rozumiem co napisałeś , i nie rozumiem dlaczego z uporem maniaka twierdzisz, że zwykli ludzie nie kupują Alf. Twoja argumentacja jest na zasadzie nie bo nie, moja racja jest najmojsza,czyn popierasz swe mądrości? Niby dlaczego twój przysłowiowy Kowalski nie kupi Alfy jak mu się podoba? Kto ci chłopie takich bzdur naopowiadał? Już nawet na wioskach nikogo nie bawią żarty o lawetaxh, które wspomniałeś. Zrozum, nie dla każdego auto jest przedmiotem kultu.
    Ja na twoje nieszczęście znam ludzi którzy kupują Alfy na "pierwszy wybór" jak to piszesz bo np 159 im się podoba bo to ładne auto. Jednocześnie nie przeszkadza im to jeździć w ciuchach roboczych i wozić przysłowiowych ziemniaków czy materiałów budowlanych. I tak, kupili te auta poniżej 15k.

    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda
    Ostatnio edytowane przez nervousman ; 10-01-2024 o 03:15

  5. #18125
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,566

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Kowalski ZAWSZE wybierze skodę, tojke, paska, czy inne kije. Nigdy nie kupi alfy.
    7 Alf sprzedaliśmy, 5 kupili właśnie tacy Kowalscy

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  6. #18126
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,037

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    7 Alf sprzedaliśmy, 5 kupili właśnie tacy Kowalscy
    Nie hamuj się... 14 sprzedaliście, 11 kupili Kowalscy.... Jak widzisz mój wpis gdziekolwiek, działa zasada Pawłowa, znasz temat, prawda))?

    Cytat Napisał nervousman Zobacz post
    Może ty wróć? Może sam nie rozumiesz co piszesz/próbujesz napisać? Ja doskonale rozumiem co napisałeś , i nie rozumiem dlaczego z uporem maniaka twierdzisz, że zwykli ludzie nie kupują Alf. Twoja argumentacja jest na zasadzie nie bo nie, moja racja jest najmojsza
    Nie jest najmojsza. Jest obiektywna. Ludzie, w statystycznej masie, nie kupują alf na zasadzie wyboru "mam określone pieniądze, kupię auto". Jeśli to się zdarza, to sporadycznie, co potwierdza regułę. Alfa Romeo ma nadal fatalną opinię, z tym, że mniejszym stopniu dotyczy to nabywców nowych modeli, albo "nowych" modeli, bo piszę tu o Stelvio głównie, i o Tonale.
    Zapytaj 10 losowo wybranych osób, czy kupiłoby alfę. Nie czy "kupiłbym bo ładna, itd" ale czy "naprawdę kupiłbym, mając do wyboru inne marki". Mniej więcej 8 na 10 odpowie ci, że nie. Tutaj niewiele się zmieniło.
    Wybierz się na wieś, do małych miejscowości, albo do "biedniejszych dzielnic". Policz tam używane alfy. Dla porównania policz VW, skody, kie, fordy, ople, hjundaje, srundaje i inne.
    Zrób kilka realnych ruchów, zamiast zajmować się "odbrązowianiem legendy". Używana alfa jest ostatnim wyborem Kowalskiego. Niemal zawsze ostatnim.
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 10-01-2024 o 11:38

  7. #18127
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    AR 159 SW, Honda Prelude 4gen
    Postów
    319

    Domyślnie

    No widzisz, i kompletnie nie trafiłeś. Pochodzę i mieszkam w jednej z podrzeszowskich wsi. Więc na tej gorszej połowie Polski, prawie Ukrainie etc. Wioska ma ok 2500 mieszkańców i właśnie to o czym piszę wynika z moich własnych obserwacji. Więc powtórzę po twojemu - dużo Januszów u mnie jeździ alfami. W Rzeszowie też. I nikt tego nie przeżywa - jest 156 czy 159 tanio i w miarę do jeżdżenia? Biorę i jeżdżę. Albo naprawiają albo jak zdechnie to na złom. I tyle. 147,156,166 są już w cenach porównywalnych do passatów, o których piszesz i jest ich coraz więcej. Porównywanie do liczby VW jest całkiem nie na miejscu tych aut zawsze było w Polsce najwięcej bo części tanie i od Niemca za 3k można kupić auto do jazdy. Sam miałem przez 6 lat polo, kupione tylko na dojazdy do Rzeszowa kiedy pracowałem jeszcze na etacie. Auto za 2300,z gazem, jeździłem 6 lat i jeszcze 1000zl dostałem na złomie w tamtym roku. Idąc twoim tokiem rozumowania w życiu nie powinienem kupować Alfy za 30k.

    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda
    Ostatnio edytowane przez nervousman ; 10-01-2024 o 14:53

  8. #18128
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,566

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Nie hamuj się... 14 sprzedaliście, 11 kupili Kowalscy.... Jak widzisz mój wpis gdziekolwiek, działa zasada Pawłowa, znasz temat, prawda))?
    Ojj kłamczuszku, ale dlaczego miałbym kłamać jak Ty? Zdecydowanie przeceniasz swoją osobę, a do tego znowu sobie coś dopowiadasz

    A wracając do tematu, 4x 156, 159, Brera, MiTo. Tylko 156 i 159 kupili ludzie mający jakiekolwiek pojęcie o marce, resztę, nawet Brerę - randomowi kupujący, nie mający nic wspólnego z marką, najczęściej na zasadzie "bo ładna" albo "w tych pieniądzach lepiej wyposażona niż VW".

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 10-01-2024 o 13:04

  9. #18129
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,067

    Domyślnie

    Dyskusja bez sensu, czyli ceny aut dyktuje rynek i wynikają z kilku czynników, natomiast jak od samego początku pisałem za dobrą sztukę 159 w ciekawym konfigu trzeba odpowiednio zapłacić (tym bardziej zagranicą przy oryginalnych "normalnych" przebiegach bez wad wizualnych oraz mechanicznych) i nie ma z tym większego problemu tzn. jest dużo większy popyt niż podaż takich aut, których cały czas ubywa, a są coraz częściej poszukiwane/doceniane, dlatego jeżeli "ideał" ze Szwajcarii stoi w Radomiu od wielu miesięcy tzn., że opis nie pokrywa się z rzeczywistością, a cena nie jest adekwatna do tego, co sobą reprezentuje... Pomijając fakt, że nie każdy jest mechanikiem, blacharzem-lakiernikiem czy sprawdza dokładnie historię, dlatego właśnie nawet niejeden zwykły Kowalski, zwłaszcza na komisach już taki egzemplarz oglądał, ale ostatecznie z jakiś powodów się jednak nie zdecydował.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  10. #18130
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,037

    Domyślnie

    Pozostańmy zatem przy swoich opiniach.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory