Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: 3 pytania odnośnie problemów z elektryką 155

  1. #1
    wojtekalfa155
    Gość

    Domyślnie 3 pytania odnośnie problemów z elektryką 155

    Mam problem z elektryką w swojej 155 może ktoś mi doradzi 1 sprawa to brak świateł stopu świeci się kontrolka od braku świateł to znaczy gdy tylko nadepnę na pedał hamulca zapala się kontrolka , świateł niema dalej bezpieczniki są ok. Pierduśnik pod pedałem hamulca do włączania światła stopu wydaje się też być dobry możliwe że wysiadł przekażnik jakiś ale nie wiem który.
    2 kolejna sprawa to od pewnego czasu nie działa mi elektryka szyby od kierowcy sprawdzałem przewody czy jakiś się nie wypioł jest wszystko ok . Silniczek się raczej niezjarał ponieważ sam z siebie chyba nie mógł.
    3 sprawa to central od kierowcy gdy zamykam go kluczykiem wszystko działa jak należy zamki się blokują jest ok . Ale gdy chcę otworzyć drzwi kręcę kluczykiem w lewo i prawo i brak reakcji ze strony zamka . Jeżeli ktoś mógł by mi pomóc proszę o odpowiedzi dzięki wszystkim

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar NERO2287
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kwidzyn/Bydgoszcz
    Auto
    jest- Alfa Romeo 156 FL 1.9 JTD 16V, była-alfa romeo 155 2.0 ts 16v
    Postów
    1,457

    Domyślnie

    [QUOTE=wojtekalfa155;493630]Mam problem z elektryką w swojej 155 może ktoś mi doradzi 1 sprawa to brak świateł stopu świeci się kontrolka od braku świateł to znaczy gdy tylko nadepnę na pedał hamulca zapala się kontrolka , świateł niema dalej bezpieczniki są ok. Pierduśnik pod pedałem hamulca do włączania światła stopu wydaje się też być dobry możliwe że wysiadł przekażnik jakiś ale nie wiem który.
    2 kolejna sprawa to od pewnego czasu nie działa mi elektryka szyby od kierowcy sprawdzałem przewody czy jakiś się nie wypioł jest wszystko ok . Silniczek się raczej niezjarał ponieważ sam z siebie chyba nie mógł.

    a wiec tak:
    1. wymien zarówki stopu i powinno byc ok, ewentulanie spróbuj nimi poruszac, moze cos zasniedziało, przy kupnie wes stare na wzór bo zebys sie pózniej nie zdziwił,
    2. na moje to poszuaj przepalonego bezpiecznika, pod kolumna kierownicza są

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar cerciarz
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Elbląg, Londyn
    Auto
    Alfa 155 1.8 TS 8V na zawsze + Lexus IS200 był + Kia Niro Hybrid jest
    Postów
    461

    Domyślnie

    3 sprawa to central od kierowcy gdy zamykam go kluczykiem wszystko działa jak należy zamki się blokują jest ok . Ale gdy chcę otworzyć drzwi kręcę kluczykiem w lewo i prawo i brak reakcji ze strony zamka . Jeżeli ktoś mógł by mi pomóc proszę o odpowiedzi dzięki wszystkim

    Miałem tak samo w mrozy i otwierałem od pasażera. Rozkręć klamkę od srodka (jedna mała śrubka) i zobacz jak linka bo mi właśnie ona blokowała aż pękł ten plastik od mocowania. U mnie pomogło może i u Ciebie jest tak samo.

    Gdyby Alfa Była kobietą, to byłby to związek mojego życia..
    Moja Bella --->>> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1234064

  4. #4
    wojtekalfa155
    Gość

    Domyślnie

    ok z tą klamką popróbuje a odnośnie stopu to żarówki są dobre więc to nie ich wina a co do opuszczania szyby wiem że jest pod nogami kierowcy skrzynka bezpieczników ale kompletnie niewiem który odpowiada za co jak byście mieli np. taki rozpis za co odpowiada dany bezpiecznik i przekażnik lub byście coś wiedzieli w ar 155 to byłbym wdzięczny.Ponadto zaraz pod kierownicą wygrzebałem luzem jakieś dwa przekażniki jeden i drugi był zabezpieczony bezpiecznikiem niewiem czy one odpowiadają za elektrykę szyb ale nie były spalone.

  5. #5
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    Bezpieczniki od szyb masz schowane z przekaźnikami pod ta osłona nad nogami.

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 155 V6 - była
    Postów
    208

    Domyślnie

    Typowe objawy chyba.
    Alfa 155 jest ciezka w zimie ;/
    U mnie jest to samo. Padła elekryka szyby u drzwi kierowcy - jak były mrozy i wszystko pozamarzało to trzeba było sie tym nie bawić ;/

    Zamki to samo. W zimie zawsze sie tak robiło. Ale na wiosne problem ustepował.
    Teraz też raz sie zamknie samochod od drzwi kierowcy a raz nie i musze leciec z drugiej strony.

    Pozatym jeszcze zatrzasneły mi sie tylne drzwi i bolca za cholere nie da sie wybić ;o
    jedno swiatło postojowe tez padło, miesiac temu padło jedno mijania.
    Jak chciałem otworzyc bagaznik w potrzebie przy -10 stopniach to otworzylem na siłe razem z uszczelkami wszystkimi ;/
    takie zycie ;/

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar NERO2287
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kwidzyn/Bydgoszcz
    Auto
    jest- Alfa Romeo 156 FL 1.9 JTD 16V, była-alfa romeo 155 2.0 ts 16v
    Postów
    1,457

    Domyślnie

    ciezko mi teraz powiedziec który, bo nie mam teraz alfy u siebie, ale mozesz opuscic ta skrzyneczke i kazdy po kolei bezpiecznik sprawdzic...poza tym tam sa małe rysuneczki przy kazdym, ps, to ze zarówka wyglada na dobra nie znaczy ze tak jest no i moze byc jakis styk posniedziały...

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    tych wszystkich problemów to jesteście trochę sami sobie winni bo do sprawnego działania alfy w zimę potrzebne są dwie rzeczy mianowicie elektrosol i smar sylikonowy w sprayu(ten nie gęstniejący) do tego parę godzinek wolnego czasu.

  9. #9
    wojtekalfa155
    Gość

    Domyślnie

    Alfa wogóle na zimie pierdzieli się z elektryką tamtej zimy było wszystko ok. teraz są problemy z elektryką ale trzeba wziąść też pod uwagę to że te auto ma trochę latek i wiecznie dobre nie będzie ale ja nie szukam na kogo zwalić cholerną wine tylko szukam pomocy także wiem że jest tu dużo użytkowników Ar 155 i może macie takie problemy więc może coś doradzicie i uchroni mnie to przed wydaniem chajsu elektromechanikowi .

    ---------- Post dodany o godzinie 13:46 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 13:35 ----------

    Ps. odnośnie tych szyb Możesz mi dokładnie wytłumaczyć to chodzi o ten przekaznik z bezpiecznikiem o którym pisałem wcześniej który jest schowany pod osłoną plastikową tam od wajchy ustawiania kolumny kierowniczej nie mylić tych które są w skrzynce bezpiecznikowej one są wyżej nad nią u góry luzem na przewodach.Jeżeli chodzi o to to jeden przekaznik z tego co widziałem zabezpieczony jest bezpiecznikiem ale bezpiecznik jest cały myślisz że zjarał się przekaznik?? i czy to jest sterowanie szyb .Ewentualnie jak byś mógł mi pstryknąć fotę tych bezpieczników i przekazników odpowiedzialnych za szyby i wysłać mi na maila byłbym ci bardzo wdzięczny.Odnośnie tych żarówek stopu przy hamowaniu zapala się drugie włókno w żarówce i wtedy żarówka świeci jeszcze mocniej ale to najwyżej je wymienie tak jak mi radzicie i zobaczymy czy to coś pomoże.
    Ostatnio edytowane przez wojtekalfa155 ; 06-02-2011 o 13:49

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    no to właśnie napisałem
    ja po kupnie swojej porozpinałem prawie wszystkie wtyczki i potraktowałem je eletrosolem, efekt - wszystkie podzespoły elektryczne, światła i czujniki (które nie działały) działają, w zimie zero problemów.

    to samo dotyczy zamków - zdjąłem wszystkie boczki i wypsikałem mechanizmy otwierania drzwi i szyb.

    Nie innego sposobu bo styki śniedzieją a stary smar zasycha.

    ps. zanim zaczniesz dobierać się do bezpieczników wyczyść styki w przełączniku na drzwiach - lubią się upalać bo duży prąd przez nie idzie u mnie to było powodem nie działania szyby.

Podobne wątki

  1. Kilka problemów z elektryką.
    Utworzone przez Whoocash w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-05-2014, 15:43
  2. Kilka drobnych problemów z elektryką - drzwi / szyba /
    Utworzone przez kobielczak w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-04-2013, 09:52
  3. [33] 1.4 kilka problemów z elektryką.
    Utworzone przez GUNIOZAUR w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 23-02-2011, 17:54
  4. Opinie i pytania odnośnie mojego nabytku.
    Utworzone przez 1984 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 05-03-2010, 23:03
  5. Dwa pytania odnośnie mojej Alfy 146
    Utworzone przez Szymonik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-08-2007, 15:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory