Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Stuki na delikatnych nierównościach

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar berni82
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 2.4 jtd
    Postów
    98

    Domyślnie Stuki na delikatnych nierównościach

    Witam, mam problem tak jak na wielu innych postach odnośnie stuków w przednim zawieszeniu. Przez parę miesięcy starałem się tylko czytać i robić to co inni zaproponowali w podobnych przypadkach. Niestety nic nie pomogło. Na chwilę obecną w samochodzie w ciągu 5 miesięcy wymieniłem:

    -wahacze górne
    -wahacze dolne
    -łączniki stabilizatorów-okazały się dobre, mimo tego wymieniłem
    -poduszki amortyzatora-okazały się dobre, mimo tego wymieniłem
    -amortyzatory
    -końcówki drążka-okazały się dobre, mimo tego wymieniłem
    -klocki hamulcowe

    Mechanicy ruszając kołem nic nie słyszą, diagnosta też nic nie słyszy. Myślałem że może to gumy stabilizatora, ale drążek sprawdzało już paru mechaników i wszyscy mówią że jest bardzo sztywny. Przy wymianie poduszek amortyzatora przestało jeden dzień pukać, następnego dnia zaczęło od nowa. Na dużych dołach lub na kostce nic nie słychać ale na prostej przy delikatnych nierównościach słychać. Wydałem już niepotrzebnie kupę kasy. Ma ktoś jakieś pomysły, bo jeśli wymienię gumy a się okaże że są ok, to żona mnie pogoni z domu.

  2. #2
    Mata
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdź jeszcze raz sworznie wahaczy przede wszystkim górnych. Ja mam dokładnie ten sam problem i wydawało mi się że całe zawieszenie stuka, a okazało się na diagnostyce że wszystko jest sztywne oprócz jednego sworznia w górnym wahaczu. Jutro zabieram się za wymianę górnych wahaczy i napiszę czy coś dało.

  3. #3
    leszekbodzio
    Gość

    Domyślnie

    A jakie kupiłeś amory dobrej firmy, ja miałem problem ze stukami które zaczęły się po wymianie amorów, tyle że nie skojarzyłem tego od razu i też wymieniałem wszystko a stuki nie ustępowały dopiero później się domyśliłem założyłem stare amory i stuki od razu umilkły.
    Może się tak trafić że amory mają delikatne luzy w środku i stukają temat już był poruszany na forum.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar berni82
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 2.4 jtd
    Postów
    98

    Domyślnie

    I tu możesz mieć rację, amory kupiłem TRW. Słychać z obu stron. Wahacze mam nówki, czyli i sworznie są nówki. Jeśli faktycznie byłyby to amory, to psuje cały urok z jazdy. Wczoraj wymieniałem szybę bo pękła jak był mróz. O samochód dbam bardziej niż o żonę Wiecie co mnie tylko niepokoi, to że jak któryś raz było skręcane zawieszenie, to przestało pukać. Pytanie czy amory mogły przestać pukać na jeden dzień?

  5. #5
    leszekbodzio
    Gość

    Domyślnie

    Ja też strasznie dbam o auto i starałem się na siłę po każdej wymianie kolejnej części nie słyszeć tego drażniącego stukania,ale ono wracało to takie puste stuki na małych nierównościach, a amory też były firmy TRW te które stukały dopiero profesjonalny diagnosta wypytał mnie o wszystko i stwierdził że to amory, może i u Ciebie tak jest.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar berni82
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 2.4 jtd
    Postów
    98

    Domyślnie

    Jednak to nie amory, sprawdzali mi następni i dźwięk słychać koło mocowania amora, gdzieś w tym miejscu. Powiedzcie mi czy sanki mogą być na tyle uszkodzone żeby stukały? Stuki są raczej gumowe, na pewno nie metaliczne.

  7. #7
    KozioŁ
    Gość

    Domyślnie

    A może to tuleja mocowania amortyzatora?
    U mnie takie drobne stukanie okazało się wybitymi tulejami górnego wahacza

  8. #8
    Mariano898
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem jak w Alfie bo jeszcze na szczęście nie miałem z tym problemów ale w hyundaiu coupe miałem problem z górnym mocowaniem amortyzatora i efekt był podobny chociaż amortyzatory były nowe a mocowanie według mnie niczego sobie jeszcze.

    PS. jak by ktoś miał takowego hyundaia RD I 2.0 to mam 2 szt tego ale na tył

  9. #9
    groszekk
    Gość

    Domyślnie

    A moze stukać coś z ukłądu kierowniczego?? kolumna czy coś??

  10. #10
    KozioŁ
    Gość

    Domyślnie

    Może stukać też maglownica jeśli ma luzy

Podobne wątki

  1. Piszczenie na nierównościach
    Utworzone przez Damian91 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-07-2014, 09:37
  2. [147] Poszukuję delikatnych nakładek na progi
    Utworzone przez Lenix w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-06-2014, 15:15
  3. Stuki stuki i po kilku naprawach dalej stuki !!!
    Utworzone przez Korczu w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 20:25
  4. Stuki w drzwiach na nierównościach
    Utworzone przez Dariush w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 19:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory