Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Migająca kontrolka od świec

  1. #1
    Bożenka29
    Gość

    Question Migająca kontrolka od świec

    Czesc Wszystkim,
    Słuchajcie ostatnio zauważyłam w swojej Belli takie zajwisko: jak przekrecam kluczyk swieci sie kontrolka od nagrzania swiec( taka pomarańczowa spiralka), ona gasnie i zapalam auto i po chwili ta kontrolka zaczyna migac doslownie na 5 sekund i gasnie i jest ok. Samochod normalnie jezdzi i nie mam z nim problemow. Tylko chcialam wiedziec czy to cos niepokojącego czy nie

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar odrobina156
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Ropczyce
    Auto
    Stelvio Sprint MY 2020 Blue Misano Lancia Ypsilon Platinum 1.3 mje
    Postów
    822

    Domyślnie

    Koleżanko, a zmieniałaś może w belli świece żarowe? Ja znam 2 przypadki kiedy ta kontrolka mruga, ale to 30 sekund trwa. W pierwszym przypadku gdy już któraś świeca nie grzeje jak powinna po odpaleniu j/w napisałem kontrolka mruga przez 30 sek, natomiast jest jeszcze jedna rzecz która może powodowac taki stan rzeczy, a mianowicie uszkodzony przekażnik świec żarowych, czyli taka elektroniczna "puszeczka" która ma sterowac długościa grzania świec w zależności od temperatury jaka panuje na zewnątrz. Mam nadzieje, że trochę pomogłem Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar domelmen
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDm
    Postów
    68

    Domyślnie

    miałem podobną sytuacje, okazało się że jedna ze świec była spalona, wymieniłem i jak palcem odjął... zachęcam do jak najszybszej wymiany jak będziesz zwlekała świece będzie coraz trudniej odkręcić i grozi to ukręceniem a co potem to już możesz się domyślić.....

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Magik
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Skawina
    Auto
    Była:156 SW 2,4 20V Jest: Kia Sorento 3,5 V6+VW GOLF V PLUS 1,9 TDI[EGR off/pwrd conmir.pl]
    Postów
    587

    Domyślnie

    Bożenko, masz jakiegoś mężczyznę w zanadrzu?
    Jeżeli nie, będziesz musiała sobie poradzić sama

    Co będzie potrzebne?
    1. Kabel, długości ok. 1 metra.

    Wykonanie:
    1. Ściągasz ze świec żarowych fajki, które dostarczają napięcie
    2. Podłączasz metrowy kabel pod + akumulatora
    3. Drugim końcem kabla dotykasz główki świecy żarowej (po prostu tego co wystaje).
    4. Obserwujesz, podczas stykania, czy świeca iskrzy, przy dotknięciu kablem.
    5. Jeżeli któraś ze świec nie iskrzy - jest przepalona, znaleziony winowajaca zamieszania
    6. Jeżeli wszystkie świece iskrzą - będzie to wina centralki nagrzewania świec.

    Co będzie potrzebne:
    Klucz 13, klucz 10 nasadowy, suszarka, 2X płaski śrubokręt, nóż

    Wykonanie:
    1. Kluczem 13 odkręcasz mocowanie (dwie nakrętki) filtra paliwa bez odczepiania przewodów, które do niego idą (ułatwisz sobie dostęp do centralki)
    2. Centralka od świec znajduje się na tym samym "zaczepie" co filtr, tylko z boku. Klucz 10, jedna nakrętka i centralkę masz w ręku. śrubokrętem naciskasz opaski blokujące przy wiązkach kabli i je ściągasz, odkręcasz kluczem 10 zasilanie centralki (nasadowy, innym ciężko odkręcić.
    3. Centralka jest sklejona jakimś porządnym klejem Da się ją rozszczelnić przy użyciu suszarki, śrubokrętów i noża. Nie jest to łatwe, ale idzie to zrobić.
    4. Nagrzewamy centralkę suszarką w miejscu łączenia. Nożem wygrzebujemy "puszczający" klej, śrubokręty używamy do podważenia
    5. W środku centralki nie ma nic szczególnego - w sumie interesować nas będzie stycznik, na którym po latach użytkowania robi się nalot, który nie przewodzi prądu. Dwa styki stycznika należy przeczyścić papierem ściernym, tak aby nie było na nich nalotu.
    6. Wziąć centralkę, wpiąć w auto i załączyć, tak jak do podgrzewania świec - obserwować centralkę, czy działa ów stycznik. Jeżeli elektromagnes nie jest w stanie przyciągnąć blaszki stycznika - nagiąć tą blaszkę, tak aby mógł ją przyciągnąć
    7. W zasadzie w centralce, to jest wszystko co można zrobić bez specjalistycznej wiedzy i znajomości działania owej centralki.
    8. Ładnie to wszystko skręcić, jeżeli działa to można skleić i wkręcić w samochód


    Ponoć, ta spiralka miga też, jeżeli jest jakiś błąd w podgrzewaniu oleju w silniku. Ale to tylko ponoć
    Ostatnio edytowane przez Magik ; 18-03-2011 o 10:13
    Ja tego nie neguję, ale polaryzacja Twojej mentalności obliguje mnie do kontynuowania merytorycznej konwersacji z Tobą.

  5. #5
    Bożenka29
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki chłopaki za pomoc) Pojade jednak do mechanika zeby to sprawdzil w razie czego wymienil)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-09-2015, 12:13
  2. Migająca kontrolka świec żarowych przy uruchamianiu silnika
    Utworzone przez icekiller2121 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-09-2014, 18:28
  3. Migająca kontrolka świec żarowych- przekaźnik świec?
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale 147
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 14:23
  4. Migająca kontrolka od ręcznego
    Utworzone przez bella w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 17:40
  5. Migająca kontrolka świec żarowych w alfie 156 2.4 JTD
    Utworzone przez mc_demons w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-06-2010, 12:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory