Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 77

Temat: Migający przebieg kilometrów

  1. #31
    Użytkownik Znawca Avatar IamICEman
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Wągrowiec
    Auto
    czekam na używaną Giulie;) była 159 i GT
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    nowy nie znaczy dobry... tez mam nowy a mi tak licznik wiksuje. Narazie jest ok od dwóch dni. Ale już dwa razy tak zafiksował. Jeśli chodzi o podłączenie pod FESa nie mam takiego sprzętu :/

  2. #32
    Użytkownik Świeżak Avatar Matteu
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V Sportwagon '07
    Postów
    31

    Domyślnie

    Mnie dzisiaj w trakcie odtwarzania muzyki z pendrive 'zacięło się' Blue&Me, po zgaszeniu i odpaleniu zaczął migać licznik kilometrów. Czy to faktycznie ma związek ze spadającą temperaturą/przymrozkami?
    Akumulator kupiony 3 miesiące temu, komputera jeszcze nie podpinałem, ale zgodnie z poprzednimi radami sprawdzę, czy jakieś błędy się zapisały.

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar łuk4sz
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    159 2.0 JTDm (2021 -) 159 1.9 JTDm 8V 2010 berlina (2014-2018)
    Postów
    919

    Domyślnie

    Zanim zdążyłem zorganizować kabel licznik przestał migać... Samochód dwa dni stał w garażu. Nie wiem co mu pomogło ale podobnie jak kolega wyżej sprawdzę co MES/FES pokaże.

  4. #34
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 1.9JTDm
    Postów
    22

    Domyślnie

    U mnie podobnie licznik nie miga i B&M działa, samo się naprawiło.

  5. #35
    Użytkownik Świeżak Avatar Matteu
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V Sportwagon '07
    Postów
    31

    Domyślnie

    To chyba jakaś zorganizowana akcja, bo u mnie podobnie. Dzisiaj po odpaleniu B&M działa, licznik nie miga.

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Taka akcja, że mi rok temu (w październiku) się to przydarzyło po 2-3 odpięciach aku problem sam ustał w tym roku też w październiku tak samo.

  7. #37
    Korba
    Gość

    Domyślnie

    podobnie

    wyskoczył mi błąd jak rok temu na jesień - myślę ok, często odpalam, a robię 30 km dziennie, podładuję. Podładowałem, wyjechałem na weekend do Jarosławia, dłuższa trasa (~240 km), nic się nie będzie działo -> takiego! mrugało całą drogę.
    Zanim poleciałem w koszta, poprosiłem tatę o sprawdzenie, bo się bardziej na tym zna. Akumulator dzwon, ładowanie dzwon. Odpalała na zimno, z włączonym ogrzewaniem, radiem, włączonymi mijania+długie, parę razy pod rząd, obciążenie raczej spore -> nic nie zaczęło mrugać, nagle ozdrowiało. No to jeszcze mocniej, została na kilkanaście/paredziesiąt minut po tych mękach na zapalonych światłach-> znowu rozruch-> no ch*j mnie boli i dwa zęby: dalej żaden błąd nie wyskoczył.

    Tak więc skłaniam się ku opcji, że to chyba jednak nie wina akumulatora.

    Za 1,5 k km mam wymianę oleju i filtra paliwa (ten ma około 30 tysięcy km, tata zasugerował <nie orzekał, tylko sugerował>, że to może on ze względu na zużycie utrudnia rozruch na chłodzie i dodatkowo wyskakuje błąd z licznikiem. A nawet jeśli nie, to należy mu się już wymiana), postaram się to załatwić na Belwederczyków w Krakowie, więc może w końcu uda się to zdiagnozować ma 100%. Przez ten błąd jesień wkurbia mnie mocniej niż zwykle.
    Ostatnio edytowane przez Korba ; 29-10-2014 o 21:33

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Raczej nie olej ani filtr w tamtym roku wymieniałem we wrześniu - mruganie w październiku, w tym roku też wymiana wrzesień - mruganie październik. Coś ma to wspólnego z ochłodzeniem i wilgocią bo większość przypadków trafia się własnie jesienią.
    Mam swoją teorię Alfa przypomina, że święta się zbliżają i trzeba kupić lampki choinkowe - mrugające
    Bo w życiu liczą się szybkie kobiety i piękne samochody...


  9. #39
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR'9 sw 190KM@380Nm
    Postów
    35

    Domyślnie

    Jako że instalacja jest rozbudowana, a jest to włoska myśl techniczna i co gorsze wykonawcza, jestem w stanie uwierzyć że możliwa jest zależność od warunków pogodowych. 159 użytkuje od wiosny i również w ostatnich dniach zdarzało się że migał licznik. Migał i przestawał migać kiedy chciał. Nie uważam że ma to związek z spadkiem napięcia na aku przy rozruchu, ponieważ miganie wyskakiwało zanim następował zapłon. Odpinanie klem rozwiązywało problem tylko na chwilę. Na dłużej, tzn. już od tygodnia nic nie mruga pomogło osiowanie proxy w FES. Choć zacząłem zwracać uwagę aby wyłączać nawiew oraz radio przed odpalaniem oraz... nie słucham muzyki z pendriva (B&M). Nigdy komp nie wskazywał błedu, aku naładowane, bella parkowana w ogrzewanym garażu. Mialem również taką sytuację. Auto nie odpalanie i nie ruszane. Licznik mruga, zrobiłem osiowanie proxy i przestał. Odłączyłem aku aby go profilaktycznie podładować. Podłączyłem aku, umieściłem kluczyk w stacyjce, bez odpalania i proszę, licznik znowu mruga. Zatem ponownie osiowanie proxy i od tego momentu, odpukać mam spokój. Nie ma opcji aby takie błędy wskazywały na problem z filtrem paliwa, powietrza czy jakimkolwiek innym układem. Od tego są inne układy a nie mruganie licznika km bez błędów na kompie. W moim przekonaniu osiowanie proxy to taki hard reset instalacji czyli podstawowe działanie naprawcze każdego informatyka na problemy z elektroniką

  10. #40
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Kempes
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 SW, 1.9 JTDm 8v
    Postów
    24

    Domyślnie

    Do mnie dzisiaj zamrugało, a niech sobie mruga; zobaczymy kto kogo przetrzyma

Podobne wątki

  1. Alfa 147- migający wyświetlacz kilometrów.
    Utworzone przez bartas_l w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-11-2015, 16:59
  2. Migający ekran kilometrów, a nie działająca klima
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-10-2013, 09:24
  3. [147] Migający ekran kilometrów.
    Utworzone przez Kubek w dziale 147
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 29-07-2013, 19:35
  4. [159] Migający stan licznika kilometrów ?
    Utworzone przez mario0066 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 12:57
  5. [147] Migający wyświetlacz kilometrów
    Utworzone przez Gabor w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-12-2008, 08:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory