Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Obawy o koszta utrzymania 156 przed zakupem

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Auto
    156SW 2.4 175@218KM Powerd by Cinsoft.pl
    Postów
    360

    Domyślnie

    Ja to powiem z mojego punktu widzenia.
    Miałem do wydania 25k PLN na auto. Szukałem czegoś większego niż Ibiza. Po podliczeniach Alfa wychodziła najbardziej atrakcyjnie.
    Za 22k (reszta to na ewentualny pakiet startowy) dobrego dużego vaga nie kupisz. Passat B6 raczej nie trafisz (lub ewentualnie jakiegoś z pół milionem km). A4 B6 podobnie.
    Mondeo może by coś znalazło ale tam z nowu diesiel marny. Mazda 6 rdzewieje. Citroen ma problemu z elektryką. Zawias w C5 może być problematyczny.
    Za 20k kupujesz Alfę 156 po pełnym FL ze sprawdzonym dieslem. Zostaje ci sporo na ewentualne problemy z zawieszeniem.
    Dobry mechanik ogranie ci zawias i tak naprawdę masz fajne auto co nieźle wygląda i nie jest takie drogie w utrzymaniu ( części do Alfy są generalnie tańsze niż do VAG'a) i daje frajdę z jazdy.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Pomorze - Żuławy
    Auto
    w planach 156SW FL, obecnie Toledo II
    Postów
    32

    Domyślnie

    Dziękuję Tomek_KRK za oszacowanie kosztów... przy produktach FASTa jest to wydatek do zaakceptowania przeze mnie , tragedii nie ma... Koła na pewno będą 15" zimówki i 15" /16" letnie, na 17" się nie zdecyduję...
    jarzabek jeżdżę Toledo II i gabarytowo jest to auto ok (duży bagażnik kosztem miejsca na tylnej kanapie - Alfa ma więcej miejsca z tyłu kosztem bagażnika), Ibiza dla mnie zdecydowanie za mała i głośna... Mazda 6 podoba mi się (poza środkową plastikową konsolą), ale walczyć z rdzą nie chcę... Jeździłem VAGami i Audi nie chcę bo za dużo tego, o Passacie w kombi nie wspomnę, jest tak bezpłciowy że mam odruch wymiotny... poza tym nie chcę być niewolnikiem własnego samochodu, żyjąc w strachu że w każdej chwili mogą mi go skubnąć na części, w końcu każdy prawdziwy Polak kupuje tylko niemieckie luksusowe :-), nie kupuje tylko Opla (bo kto ma Opla ten ma hopla) ani żadnego na literę "F"... Citroen C5 po FL ładny, dość pakowny, ale fotele kiepskie i zawieszenie nie w moim stylu (może za 10 lat)... Mondeo brałbym tylko w benzynie i hatchbacku, ale szału nie ma... I tak oto metodą eliminacji pozostaje Alfa 156 SW FL, BMW 3 Touring, SAAB 9-3 II, Volvo S60... BMW i Volvo bezwypadkowe znaleźć w dobrym stanie w rozsądnych pieniądzach z przebiegiem poniżej 200 tys. jest ciężko... Saab drogie części, niektóre praktycznie nieosiągalne... and the winner is Alfa.
    Szukam Alfy 156 SW FL z 1.9 JTDm w cenie ok. 18-20 tys. zł, na razie przeglądam co można dostać w Polsce, ale raczej pojadę po samochód do zachodnich sąsiadów.
    Ostatnio edytowane przez marcadir ; 10-04-2012 o 18:56

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Auto
    156SW 2.4 175@218KM Powerd by Cinsoft.pl
    Postów
    360

    Domyślnie

    Ja kupiłem 156 FL 2,4mJTD.
    Każdy kto jeździł z tym silnikiem ci go poleci. Ja polecam bardzo.
    Ostanio byłem u cinka_ i pękło ponad 200KM ;>
    Sama moc to nic. Kultura pracy i dźwięk dają radę. Warto dodać 2l/100km (w porównianiu do 1,9) dla tego silnika.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pakulek
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Barlinek
    Auto
    156 FL, Focus MK2 FL,
    Postów
    43

    Domyślnie

    Każdy przy temacie Alfy Romeo straszy ogromnymi kosztami remontu zawieszenia. Jak to jest w praktyce?
    Przeglądając oferty na allegro można kupić całkiem niedrogo komplet przedniego lub tylnego zawieszenia. Jak to wygląda naprawdę. Może ktoś przybliżyć koszt generalnego remontu zawieszenia w alfie 156 po lifcie.

  5. #15
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pakulek Zobacz post
    Każdy przy temacie Alfy Romeo straszy ogromnymi kosztami remontu zawieszenia. Jak to jest w praktyce?
    Przeglądając oferty na allegro można kupić całkiem niedrogo komplet przedniego lub tylnego zawieszenia. Jak to wygląda naprawdę. Może ktoś przybliżyć koszt generalnego remontu zawieszenia w alfie 156 po lifcie.
    Same częsci to jeszcze nic ale sama robocizna to drugie tyle. Po pierwsze warto znalezc mechanika ,który naprawi to auto np. Italauto . Jak zamierzasz sie zabrac sam za zawieszke to powodzenia- ja robiłem przód i tył na raty bo w przodzie największą udręką jest śruba z widełek , która mocuje amor ( praktycznie nie do wybicia bo zapieka się w aluwidłach ) oraz gumy stabilizatora ( żeby się do nich dostać trzeba sanki opuscic- idiotyczne rozwiązanie ) , tył już lepiej ale znowu dolne śruby amor/zwrotnica też mordownia . Ogólnie bez kanału bądz podnosnika + palnik i kątówka nawet nie radze się zabierać . Mechanicy niechcą się za to zabierać ( mi jeden mechanik odmówił wymiany ) bo za dużo roboty jak na cennik wymiany elementu...W Toledo to masz bajke bo to zawieszka z Golfa 4 ( do zrobienia po ciemku i w białych rękawiczkach ) . Ale na koniec napiszę tylko tyle ,że nie spotkałem się w życiu z tak porypanym zawiasem jaki ma Alfa ale i tak jej nie zamienie n nic innego (poza nowszym modelem ) bo te auto jest jedyne w swoim rodzaju - piękne , oryginalne ....a jazda nim sprawia mi przyjemność i tyle ...Popatrz na inne samochody...Opel , VW ( z podobnego roku ) itd. Te auta różnią się od siebie znaczkami a Alfa jest jedyna w swoim rodzaju....a,że kapryśna..??? Żona też kapryśna a się jej nie pozbędę bo kocham obydwie..Pozdro....PS. Jedyne co mnie martwi to to ,że po najpiekniejszym modelem 159 niewiem co pózniej kupie bo nowe modele z silnikami z kosiarek 1,4 mnie przerażają ....Sorry ale ja sobie nie wyobrażam auta bez V6 ......Sorry za OT...sie rozmarzyłem

    - - - Updated - - -

    Marcadir....Wiem,że się poniektórym naraże ale wsiądz do Alfy ,przelataj kawałek i ...jak nie zaiskrzy między wami ( bo te auto trzeba kochać ) to z fur wymienionych przez ciebie wybrałbym BMW E46 obojętnie jaka bena bo niedozajechania ( ze wskazaniem na R6 ) albo 3.0D bo mało pali -8L przy normalnej jezdzie , bezawaryjny i mocny i przy tym wbrew temu co krąży "będziesz miał wydatki" to auto jak na swoją klase wcale nie drogie w utrzymaniu i ma ŁANĆUCH ROZRZĄDU i napęd na tył...Ja jestem miłośnikiem obu marek ( chwilowo bez BMW bo poszła do kasacji ) Alfa ma linie i piękny środek a BMW , nawet diesel powala dzwiękiem silnika . Miałem kilka i benzyny i Diesle i złego słowa nie powiem ...PS. A czemu sie pozbywasz Toledo???Czyżby 1,4 motor???

  6. #16
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarzabek Zobacz post
    Ja kupiłem 156 FL 2,4mJTD.
    Każdy kto jeździł z tym silnikiem ci go poleci. Ja polecam bardzo.
    Ostanio byłem u cinka_ i pękło ponad 200KM ;>
    Sama moc to nic. Kultura pracy i dźwięk dają radę. Warto dodać 2l/100km (w porównianiu do 1,9) dla tego silnika.
    w 1.9 16V też 200 pęka u cinka
    już ja mu zapodam za jakiś czas 2.4 ( jak zmienię gyty na ... ) to zobaczymy



    Pakulek - ano są na allegro kpl całe np na przód za 550zł
    miałem coś takiego i dało radę 10-12 tys km
    niektórzy mieli dłużej ( trzeba by poczytać co ludzie polecają albo samemu testować )
    bo już np kpl trw ( dobre ) to koszt sporo większy ( górne 200 , dolne 350 , łącznik z 60 i już się robi za to ponad 1200zł ... )
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 28-05-2012 o 08:53








  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    jak zmienię gyty na ...
    Benzynę

  8. #18
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    nie
    czytaj ...
    jak mu zapodam 2.4 -- znasz taką 2.4 Pb ?








  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    znasz taką 2.4 Pb ?
    No pewnie. Np Honda Accord VII 2,4 benz. Fajne autko

    Poza tym to była sugestia że zamienisz gyty na benzynę.
    W głowach wam się poprzewracało z tymi czipsami

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuoreventi Zobacz post
    No pewnie. Np Honda Accord VII 2,4 benz. Fajne autko
    Albo bliżej w rodzinie - Kappa i Thesis też mają rzędowe piątki 2.4 w benzynie.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

Podobne wątki

  1. przegląd przed zakupem
    Utworzone przez vxam w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-02-2016, 11:26
  2. [159] przegląd przed zakupem
    Utworzone przez vxam w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-02-2016, 17:10
  3. [156] obawy przed zakupem
    Utworzone przez krzysztofo w dziale 156
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 07-08-2013, 23:34
  4. AR 156 Q4 jakie koszta utrzymania
    Utworzone przez Pati&Grzesiek w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-08-2011, 16:34
  5. Przed zakupem 147 1,6 TS 120 KM
    Utworzone przez adam08 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 20:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory