Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Złośnica dalej się złości Głuchy Stukot

  1. #1
    Maciek
    Gość

    Domyślnie Złośnica dalej się złości Głuchy Stukot

    Witam
    Wczoraj wieczorem kiedy odpaliłem auto usłyszałem prawie niesłyszalny głuchy stukot prawie go nie słychać więc nie mam za bardzo jak go nagrać najlepiej słyszalny jest z okolic miejsca na nogi pasażera jak tam wsadzę głowę dopiero coś słyszę jak otworzę maskę w ogóle tego nie słychać . Ja już się przestraszyłem że to może być panewka ale ona raczej nie jest prawie nie słyszalna ?? Co to może być jakaś pompa rolka czy co ??? Jak dodaje gazu to częstotliwość się zwiększa ale dalej jest cichy jak włączy się radio to nic nie słychać jest to taki cichy głuchy dźwięk postaram się coś nagrać ale wątpię czy bd słychać .

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    kup stopery

  3. #3
    Maciek
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    Dalej słyszę ten dźwięk tak jak by się nasilił jest już słyszalny z zewnątrz auta i jego częstotliwość rośnie razem z obrotami postaram się go nagrać wieczorem , boje się że to panewki lecz wydaje mi się że to nie możliwe ponieważ słychać go jak auto stoi w miejscu gdy jadę to cisza już nie ma tego dźwięku w ogóle przy 3 tys obrotów kompletna cisza gdy się zatrzymam znowu go słyszę z tego co pamiętam to przy uszkodzonej panewce nawet podczas jazdy była bardzo dobrze słyszalna a przy 3 tys obrotów było już nie do wytrzymania co to może być ???

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pedro
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    WL?ocL?awek, Poland
    Auto
    CharlesNapOB
    Postów
    147

    Domyślnie

    Podglos radio

  5. #5
    Maciek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pedro Zobacz post
    Podglos radio
    Nie no fajne rady tylko jak byście zapłacili za auto 10 tys i w przeciągu roku wsadzili z 10 000 a jeździli w sumie 5 miesięcy to ciekawe czy było by wam do śmiechu czekam na radę kogoś kto zechciał by pomóc i postaram się jak najszybciej wrzucić ten dźwięk .

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Kolego jeśli tyle kasy dołożyłeś do auto to znaczy że kupiłeś TRUPA! a stukot panewki jest stopniowy nie tłucze od razu.... Nagraj dźwięk skąd dochodzi i czy to jest głuchy dźwięk i stukot równy metaliczny??

    A koledzy pedro i bonzaj chyba pomylili fora alfy romeo z bmw.........

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Wiesz,musisz jednak w miare dobry film wrzucic,stopniowo padajacej panewki raczej nie bedzie slychac jezeli jezdzisz na codzien.
    Wrzuc film i tyle,nie martw sie bo nie zawsze jest super ale to nie znaczy ze juz remont silnika bedziesz robil dla zasady
    Wlasciwa obsluga i realne ocena bo inaczej faktycznie wlozysz 4 razy wartosc auta bez wzgledu na marke

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Poziom oleju sprawdzaj regularnie i jezdzij... ciezko sie domyslic co stuka. Ja wpierw zdjal bym pasek od osprzetu i sluchal dalej , potem wymiana oleju na swiezy i sluchal bym znowu. Moze lancuch pompy oleju halasuje...

  9. #9
    Maciek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    Poziom oleju sprawdzaj regularnie i jezdzij... ciezko sie domyslic co stuka. Ja wpierw zdjal bym pasek od osprzetu i sluchal dalej , potem wymiana oleju na swiezy i sluchal bym znowu. Moze lancuch pompy oleju halasuje...


    Tak stukało okazało się ze to pasek alternatora i jakaś rolka całe szczęscie

Podobne wątki

  1. [147]stukot w silniku
    Utworzone przez koniu031 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-04-2012, 23:55
  2. [159] Głuchy głośny stuk w zawieszeniu
    Utworzone przez mariuszoles w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-02-2012, 10:34
  3. Hamowanie i stukot
    Utworzone przez strus w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-08-2009, 15:54
  4. [156] stukot silnika...
    Utworzone przez RAMON110 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-12-2008, 18:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory