Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Problem ze spalaniem w Q4 Diesel

  1. #1
    mops_kr
    Gość

    Domyślnie Problem ze spalaniem w Q4 Diesel

    Mam problem ze spalaniem w 159 Q4 Diesel. Po wciśnięciu sprzęgła na spalanie na komputerze nie zmniejsza się jak wcześniej bywało do 2 litrów, tylko powoli się zmniejsza od ostatniego odczytu. Np: jak było spalanie pod górę 17 litrów to jest 17-15-13-8-5 i dopiero 2 i pokazują się te kreseczki od wolnych obrotów...Średnie spalanie z mojego 9,5 wzrosło do 12-12,5 co powoduje u mnie nerwowość...nie przez spalanie ale przez ten powolny zanik do 2l na luzie...Czy ktoś może z panów coś takiego widział i czy da się to jakoś wyleczyć...?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Airen
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Była: Alfa Romeo 159SW marrone luci di bosco/Jest: Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    391

    Domyślnie

    Z jakiego dystansu obserwacje?
    "For me the most important thing in a car is fun. It has to make you happy" Jeremy Clarkson

  3. #3
    mops_kr
    Gość

    Domyślnie

    Dwa tygodnie...w między czasie przegląd z wymianą oleju...i wszystkiego tego co trzeba...Wydaje mi się, że problem pojawił się po tankowaniu na Orlenie (ale tankuję na tej samej stacji 10 lat) ropy...Nalałem Shella VPower Diesel dla sprawdzenia i nic to samo...

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Airen
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Była: Alfa Romeo 159SW marrone luci di bosco/Jest: Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    391

    Domyślnie

    To pewnie nie to, ale czy nie przełączyła Ci się czasem jednostka z l/100km na km/l?
    "For me the most important thing in a car is fun. It has to make you happy" Jeremy Clarkson

  5. #5
    mops_kr
    Gość

    Domyślnie

    Zaraz zbadam...

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar m!ke
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR159 2.4 Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    Jak wciskasz sprzęgło i fura się toczy jeszcze z prędkością około 10 km/h to będzie pokazywał prognozowane spalanie w takich warunkach. Czyli pobierana dawka paliwa przeliczona na dystans 100 kilometrów. Jak hamujesz silnikiem to też ci spada powoli czy odrazu pokazuje 2 l/100km ?

  7. #7
    mops_kr
    Gość

    Domyślnie

    Spada bardzo powoli...wydaje mi się, że kiedyś robiło się po wysprzedaniu 2l od razu...a teraz spada od ostatniego spalania...jak było 17l/100 to robi się 15...13...10...8...6...4...a nie 2l jak dawniej...

    - - - Updated - - -

  8. #8
    Wojtek O.
    Gość

    Domyślnie

    Mops Auto mam kompletnie inne choć elektronika wskazań zużycia paliwa działa w obu jednakowo. Jakoś mi sie wydaje że to może być głupi czujnik położenia pedału sprzęgła(można spokojnie jeździć jak to padło a koszt to chyba 14 zł). Jak nie zapomnę to jutro spróbuję sprawdzić czy to daje taki efekt. Tylko awaria czujnika nie ma wpływu na spalanie.

    - - - Updated - - -

    Niestety to nie to pomyliłem się

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Mitsubishi Lancer
    Postów
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał mops_kr Zobacz post
    Spada bardzo powoli...wydaje mi się, że kiedyś robiło się po wysprzedaniu 2l od razu...a teraz spada od ostatniego spalania...jak było 17l/100 to robi się 15...13...10...8...6...4...a nie 2l jak dawniej...

    - - - Updated - - -
    Hmm, ciekawe. U mnie też tak powoli spada. Myslałem że tak ma być.
    Jakbyś znalazł przyczynę, to daj znać. Ja mam 2.4 200KM.

  10. #10
    mops_kr
    Gość

    Domyślnie

    Ja mojego mam 2 miesiące, jak go kupiłem to spadało do 2l/100, działało 1,5 miesiąca, a potem się to stało...Podejrzewam diesla marnej jakości...Nalałem shella i jak wyjeżdżę do końca bak to zobaczę. Strasznie mnie to drażni do się wszystkim chwaliłem, że Alfa 2.4 210KM spala mi 9,3 po mieście...i nikt i tak nie wierzył.

Podobne wątki

  1. 1.9 jtd 115 km - problem ze spalaniem
    Utworzone przez dawidkarim w dziale 156
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 30-12-2014, 17:38
  2. 147 problem ze spalaniem
    Utworzone przez gizu w dziale 147
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 09:41
  3. Problem z dużym spalaniem 1.9 JTD
    Utworzone przez sportvagonos w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-12-2010, 10:28
  4. [146] 2.0 Td problem ze spalaniem
    Utworzone przez frynas w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-10-2008, 06:09
  5. [145] mam problem ze spalaniem
    Utworzone przez dstas w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-12-2007, 13:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory