Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Delikatny stukot przy wolnych predkosciach

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bladyy
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2003r.
    Postów
    288

    Domyślnie Delikatny stukot przy wolnych predkosciach

    Witam. Ostatnio w mojej belli pojawił się dziwny stukot , ale słyszalny praktycznie tylko przy wolnych prędkościach na lekko nierównej nawierzchni. Obstawiam końcówki drążka... Chociaż obawiam się że to dolne wahacze. Jak myślicie?

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Danek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gdańsk/Debrzno
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL 1,9jtdm Była Alfa Romeo 156 2.0TS 2000r.
    Postów
    363

    Domyślnie

    Z przodu? Z tyłu? Z lewej? Z prawej? Napisz coś więcej. Ja bym wstępnie obstawiał gumy na stabilizatorze. Bo wahacze to raczej mocno stukają i na większych nierównościach-garby,dziury i.t.d.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bladyy
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2003r.
    Postów
    288

    Domyślnie

    przód. z lewej strony niedawno zmienialem górny wahacz + łacznik stabilizatora

    - - - Updated - - -

    Poczytałem trochę o demontażu stabilizatora, żeby te gumy zmienić - trochę się przeraziłem. Znalazłem artykuł jak wszystko rozebrać krok po kroku bez kanału. Zastanawia mnie jedna rzecz... Na sankach trzyma się silnik? Ile one ważą? żebym dał rade je jakoś dźwignąć... z powrotem do góry i żebym przy ściąganiu nie zrobił sobie krzywdy zbyt dużej xD Lubie sie grzebać przy aucie więc bede wolał to zrobić samemu, tym bardziej że mechanik pewnie dużo zawoła... Jak ktoś ma jakieś cenne rady jak się za to zabrać to poproszę. (Oczywiście zanim się za to zabiorę pojadę na trzepak, upewnić się dokładnie co to stuka i czy nie trzeba zrobić czegoś jeszcze)

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko Biala
    Auto
    AR 159 1.8 MPI + LPG Landi Renzo
    Postów
    57

    Domyślnie

    dasz rade...sanki ważą na oko (a raczej rękę) ze 20-30kg, z tym że jeśli będziesz chciał zdjąć je sam, to przy zakładaniu przyda ci sie pomocna dłoń, bo braknie ci trzeciej ręki do wkrecenia chocby 2 śrub.
    do sanek przykręcona jest tylna poduszka silnika, który na ten czas trzeba podwiesić lub - co łatwiej - podeprzec.
    podobno można to zrobić nie opuszczając sanek całkiem, tylko poluzowując śruby
    a szarpaki są przereklamowane... ostatnio pan stwierdził że to końcówka drążka tak stuka, podczas gdy wywalone były sworznie górnego i dolnego wachacza...
    a stabilizatora to już na bank nie wykryje, bo on sie odzywa, kiedy jedno koło sie unosi, a drugie jedzie po płaskim, łączniki stabilizatora w swoim założeniu niwelują wszelkie obciążenia które może wygenerować szarpak... chyba ze musze zmienic stacje diagnostyczna...
    rd

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar derebere
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 156 1.9 JTD '99 105KM
    Postów
    214

    Domyślnie

    Ja sobie saneczki podnosiłem lewarkiem i elegancko weszly. Tutorial bardzo pomógł i jeśli lubisz grzebać przy aucie to czysta przyjemność.
    Ja zdiagnozowałem to w ten sposób : auto stało na klockach bez kół (remont podłogi). Szarpnięcie za drążek i sprawa jasna.
    Ma foto zdjętego stabilizatora i jak rozwierciłem objemke.

    Wysłano z LG-P970 z użyciem Tapatalk

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    Ktoś kiedyś wspominał, że jest dobry dostęp do gum po demontażu dolnych wahaczy- nie trzeba ruszać sanek. Ale nie chcę wprowadzać w błąd, bo nie mogę tego zagwarantować.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bladyy
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2003r.
    Postów
    288

    Domyślnie

    Wiec najpierw pojadę do mechanika niech on obada co to się tłucze, a za resztę zabiorę się sam Dzięki panowie. jak macie jeszcze jakieś artykuły odnośnie wymiany tych gum to podeślijcie linki. Dzięki z góry pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko Biala
    Auto
    AR 159 1.8 MPI + LPG Landi Renzo
    Postów
    57

    Domyślnie

    stabilizator ponoć wystepuje w roznych srednicach... wazne przy zakupie nowych gum
    rd

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    Cytat Napisał decumanus Zobacz post
    stabilizator ponoć wystepuje w roznych srednicach
    nie ponoć
    zależy od masy silnika

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bladyy
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2003r.
    Postów
    288

    Domyślnie

    Jak mogę się jeszcze w inny sposób upewnić czy to aby na pewno gumy stabilizatora?

    - - - Updated - - -

    Zauwazylem ze na internecie jest cos takiego jeszcze jak drążek stabilizatora, drażek to stabilizator czy to jest osobny element? Jeśli osobny to ile tych gum wejdzie?

    - - - Updated - - -

    i jeszcze jedno pytanie... Mam wrażenie ze odkąd pojawił się stukot auto jest twardsze bardziej z przodu... czy to też może być wina tych gum?

Podobne wątki

  1. [159] Delikatny wyciek oleju z rurki przy filtrze
    Utworzone przez Łukasz.L. w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-04-2016, 09:45
  2. Głośny stukot na wolnych obrotach 2.4 20V JTD
    Utworzone przez land w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-07-2015, 16:41
  3. Załączający sie system ASR przy wyższych predkosciach
    Utworzone przez lysy13 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 22:45
  4. Jakie macie obroty przy danych predkosciach
    Utworzone przez Krolik w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-12-2011, 15:01
  5. [159] Delikatny odgłos (pyknięcie) przy wrzucaniu pierwszego biegu - to normalne?
    Utworzone przez herbina w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 19:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory